Najväčšie firmy: TOP 100 podľa tržieb (Slovensko)
Rebríček najväčších spoločností na Slovensku podľa najnovších tržieb z finančných výkazov (RUZ). Na 1. mieste VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s. s tržbami 12.52 mld €. Zdroj: finančné výkazy z RUZ (šablóna 699), posledný rok dostupný pre danú firmu.
| # | Firma | Mesto | NACE | Tržby |
|---|---|---|---|---|
| 1 | VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Výroba motor.vozidiel (2910) | 12.52 mld € |
| 2 | Kia Slovakia s. r. o. | Teplička nad Váhom 🇸🇰 | Výroba motor.vozidiel (2910) | 8.08 mld € |
| 3 | SLOVNAFT, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Výroba rafin.ropn.prod. (1920) | 5.57 mld € |
| 4 | Slovenské elektrárne, a.s. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Výroba elektriny (3511) | 3.79 mld € |
| 5 | Slovenský plynárenský priemysel, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Predaj plynu (3523) | 2.77 mld € |
| 6 | MSM EXPORT, s.r.o. | Dubnica nad Váhom 🇸🇰 | Sprostr.obch.so šp.tov. (4618) | 1.84 mld € |
| 7 | OKTE, a.s. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | 7499 | 1.71 mld € |
| 8 | Stredoslovenská energetika, a. s. | Žilina 🇸🇰 | 3515 | 979.1 mil € |
| 9 | GGT a. s. | Bratislava - mestská časť Nové Mesto 🇸🇰 | Veľkoobchod s tabak.výr. (4635) | 833.3 mil € |
| 10 | Magna PT s.r.o. | Kechnec 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 741.9 mil € |
| 11 | Motherson SAS Automotive Systems and Technologies Slovakia s.r.o. | Bratislava 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 722.2 mil € |
| 12 | Porsche Slovakia, spol. s r.o. | Bratislava 🇸🇰 | Veľkoobchod s palivami (4671) | 642.8 mil € |
| 13 | ORLEN Unipetrol Slovakia s. r. o. | Bratislava - mestská časť Nové Mesto 🇸🇰 | 4681 | 629.5 mil € |
| 14 | MED - ART, spol. s r.o. | Nitra 🇸🇰 | Veľkoobch.s farmac.tov. (4646) | 629.0 mil € |
| 15 | JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL spol. s r.o. | Bratislava - mestská časť Staré Mesto 🇸🇰 | Účtovnícke činnosti (6920) | 626.1 mil € |
| 16 | PETROLTRANS, a.s. | Poprad 🇸🇰 | 4681 | 619.3 mil € |
| 17 | Alza.sk s. r. o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Maloobch.s el.dom.zar. (4754) | 617.5 mil € |
| 18 | Orange Slovensko, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Čin.drôtových telekom. (6110) | 576.4 mil € |
| 19 | ESET, spol. s r.o. | Bratislava 🇸🇰 | 6290 | 564.5 mil € |
| 20 | METRO Cash & Carry SR s. r. o. | Ivanka pri Dunaji 🇸🇰 | Nešpecializ.veľkoobchod (4690) | 555.4 mil € |
| 21 | Škoda Auto Slovensko s.r.o. | Bratislava 🇸🇰 | Veľkoobchod s palivami (4671) | 543.3 mil € |
| 22 | Vaillant Industrial Slovakia s.r.o. | Skalica 🇸🇰 | Výroba radiátor.úst.kúr. (2521) | 506.6 mil € |
| 23 | dm drogerie markt, s.r.o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Maloobch.s kozmet.výr. (4775) | 491.7 mil € |
| 24 | IKEA Components s.r.o. | Malacky 🇸🇰 | 4684 | 489.0 mil € |
| 25 | HBPO Slovakia s.r.o. | Lozorno 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 465.4 mil € |
| 26 | LABAŠ s.r.o. | Košice 🇸🇰 | Nešp.veľkoob.s potravin. (4639) | 457.0 mil € |
| 27 | Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Rozvod elektriny (3513) | 456.6 mil € |
| 28 | ASBIS SK spol. s r.o. | Bratislava 🇸🇰 | 4650 | 453.0 mil € |
| 29 | TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Činnosti herní (9200) | 448.8 mil € |
| 30 | Tate & Lyle Slovakia, s.r.o. | Boleráz 🇸🇰 | Sprostr.obch.so šp.tov. (4618) | 448.7 mil € |
| 31 | GROUPE SEB Slovensko, spol. s r. o. | Bratislava 🇸🇰 | Veľkoobch.s dom.el.zar. (4643) | 431.0 mil € |
| 32 | NAY a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Maloobch.s el.dom.zar. (4754) | 410.8 mil € |
| 33 | Rascon Europe central s. r. o. | Bratislava - mestská časť Staré Mesto 🇸🇰 | Nákladná cestná doprava (4941) | 409.0 mil € |
| 34 | VOP Nováky, a.s. | Nováky 🇸🇰 | Výroba parných kotlov (2530) | 388.5 mil € |
| 35 | ZF Slovakia, a.s. | Trnava 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 382.3 mil € |
| 36 | Marelli Kechnec Slovakia s.r.o. | Kechnec 🇸🇰 | Výr.elektr.motor.prístr. (2931) | 375.5 mil € |
| 37 | PROTHERM PRODUCTION s.r.o. | Skalica 🇸🇰 | Výroba radiátor.úst.kúr. (2521) | 370.7 mil € |
| 38 | Energetika Slovensko, a. s. | Bratislava - mestská časť Staré Mesto 🇸🇰 | 3515 | 368.1 mil € |
| 39 | Glortex a.s. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | 4681 | 359.6 mil € |
| 40 | Torreol, s. r. o. | Bratislava - mestská časť Staré Mesto 🇸🇰 | Predaj plynu (3523) | 352.6 mil € |
| 41 | ZKW Slovakia s.r.o. | Krušovce 🇸🇰 | Výroba elektr.svietidiel (2740) | 352.1 mil € |
| 42 | MVM CEEnergy Slovakia s.r.o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Predaj plynu (3523) | 348.4 mil € |
| 43 | VAILLANT GROUP Heat Pump Production s.r.o. | Skalica 🇸🇰 | Výroba rúr,pecí (2821) | 348.2 mil € |
| 44 | Adient Slovakia s.r.o. | Bratislava - mestská časť Staré Mesto 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 345.6 mil € |
| 45 | SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o. | Žilina 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 343.5 mil € |
| 46 | MH Teplárenský holding, a.s. | Bratislava - mestská časť Nové Mesto 🇸🇰 | Dodávka pary,vzduchu (3530) | 338.4 mil € |
| 47 | T a M trans spedition, s.r.o. | Šarovce 🇸🇰 | 4681 | 330.7 mil € |
| 48 | INTERAGROS, a. s. | Trnava 🇸🇰 | Veľkoobchod s obilím (4621) | 330.0 mil € |
| 49 | Hanon Systems Slovakia s.r.o. | Ilava 🇸🇰 | Výroba chladiacich zar. (2825) | 328.0 mil € |
| 50 | Philip Morris Slovakia s.r.o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Veľkoobchod s tabak.výr. (4635) | 327.2 mil € |
| 51 | Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o. | Prešov 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 311.5 mil € |
| 52 | ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia, s.r.o. | Senica 🇸🇰 | Výroba surového železa (2410) | 305.1 mil € |
| 53 | Mercedes-Benz Slovakia s. r. o. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Veľkoobchod s palivami (4671) | 304.9 mil € |
| 54 | MEGGLE Slovakia s. r. o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Prevádzka mliekarní (1051) | 301.1 mil € |
| 55 | SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o. | Považská Bystrica 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 296.7 mil € |
| 56 | JTI Slovak Republic, s.r.o. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Veľkoobchod s tabak.výr. (4635) | 295.4 mil € |
| 57 | Magna Electronics Slovakia s.r.o. | Kechnec 🇸🇰 | Výr.elektr.motor.prístr. (2931) | 291.1 mil € |
| 58 | Haleon Levice, s.r.o. | Levice 🇸🇰 | Výroba parfumér.prípr. (2042) | 283.1 mil € |
| 59 | METRANS /Danubia/, a.s. | Dunajská Streda 🇸🇰 | Skladovanie (5210) | 282.5 mil € |
| 60 | VeCom SK, a.s. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Predaj plynu (3523) | 282.0 mil € |
| 61 | ViaPharma SK s. r. o. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Veľkoobch.s farmac.tov. (4646) | 280.5 mil € |
| 62 | TIPSPORT SK, a.s. | Žilina 🇸🇰 | Činnosti herní (9200) | 275.7 mil € |
| 63 | Nestlé Slovensko s.r.o. | Prievidza 🇸🇰 | Výroba ost.potrav.výr. (1089) | 271.2 mil € |
| 64 | Jaguar Land Rover Slovakia s.r.o. | Nitra 🇸🇰 | Výroba motor.vozidiel (2910) | 269.6 mil € |
| 65 | BANCO CASINO SLOVAKIA a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Činnosti herní (9200) | 269.6 mil € |
| 66 | Mercedes-Benz Financial Services Slovakia s. r. o. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Finančný lízing (6491) | 266.5 mil € |
| 67 | N I K É , spol. s r.o. | Bratislava - mestská časť Karlova Ves 🇸🇰 | Činnosti herní (9200) | 260.4 mil € |
| 68 | AUTOCENTRUM AAA AUTO a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Maloob.v stánk.s potrav. (4781) | 256.8 mil € |
| 69 | ZF Active Safety Slovakia s.r.o. | Nové Mesto nad Váhom 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 256.8 mil € |
| 70 | Hyundai Transys Slovakia s. r. o. | Žilina 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 251.9 mil € |
| 71 | MAGNA ENERGIA a.s. | Piešťany 🇸🇰 | 3515 | 251.8 mil € |
| 72 | Porsche Inter Auto Slovakia, spol. s r.o. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Maloob.v stánk.s potrav. (4781) | 251.4 mil € |
| 73 | TERNO real estate s.r.o. | Bratislava - mestská časť Petržalka 🇸🇰 | Maloobchod nešpecializ. (4711) | 250.7 mil € |
| 74 | Panasonic Industrial Devices Slovakia s.r.o. | Trstená 🇸🇰 | Výr.elektr.motor.prístr. (2931) | 244.9 mil € |
| 75 | TSS GRADE, a.s. | Bratislava - mestská časť Staré Mesto 🇸🇰 | Výstavba železníc (4212) | 243.6 mil € |
| 76 | COOP Jednota - Logistické centrum, a. s. | Horný Hričov 🇸🇰 | Nešpecializ.veľkoobchod (4690) | 242.0 mil € |
| 77 | HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Veľkoobchod s porcelánom (4644) | 238.7 mil € |
| 78 | MERKURY SHOP s.r.o. | Prešov 🇸🇰 | 4712 | 235.9 mil € |
| 79 | M+M s.r.o. | Nitra 🇸🇰 | Nešp.veľkoob.s potravin. (4639) | 234.3 mil € |
| 80 | ZVS holding, a.s. | Dubnica nad Váhom 🇸🇰 | Výroba parných kotlov (2530) | 231.0 mil € |
| 81 | RAVEN a.s. | Považská Bystrica 🇸🇰 | 4682 | 229.7 mil € |
| 82 | WESTech, spol. s r.o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | 4650 | 225.2 mil € |
| 83 | Slovenské elektrárne – energetické služby, s.r.o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | 3515 | 224.0 mil € |
| 84 | DALITRANS, s.r.o. | Veľké Bierovce 🇸🇰 | Nákladná cestná doprava (4941) | 221.9 mil € |
| 85 | ENAGRO, a.s. | Leopoldov 🇸🇰 | Veľkoobchod s obilím (4621) | 219.2 mil € |
| 86 | BUDAMAR LOGISTICS, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | 5226 | 218.8 mil € |
| 87 | OBI Slovakia s.r.o. | Bratislava 🇸🇰 | 4712 | 218.0 mil € |
| 88 | PRODCEN DHOLLANDIA, s. r. o. | Predmier 🇸🇰 | Výroba dvíhacích zar. (2822) | 217.7 mil € |
| 89 | MATADOR Automotive Vráble, a.s. | Vráble 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 217.6 mil € |
| 90 | Doprastav, a.s. | Bratislava 🇸🇰 | Výstavba ciest a diaľnic (4211) | 217.4 mil € |
| 91 | HAVI Logistics s.r.o. | Zavar 🇸🇰 | Nákladná cestná doprava (4941) | 213.3 mil € |
| 92 | BOGE Elastmetall Slovakia, a.s. | Trnava 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 211.1 mil € |
| 93 | Hyundai Steel Slovakia s.r.o. | Gbeľany 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 211.0 mil € |
| 94 | Brose Prievidza, spol. s r.o. | Prievidza 🇸🇰 | Výroba ost.motor.dielov (2932) | 210.5 mil € |
| 95 | Essity Slovakia s.r.o. | Gemerská Hôrka 🇸🇰 | Výroba výr.pre domácnosť (1722) | 208.9 mil € |
| 96 | GymBeam s.r.o. | Košice - mestská časť Juh 🇸🇰 | 4712 | 208.0 mil € |
| 97 | Danucem Slovensko a.s. | Rohožník 🇸🇰 | Výroba cementu (2351) | 206.1 mil € |
| 98 | Arimex Bratislava spol. s r. o. | Bratislava 🇸🇰 | Veľkoobchod s obilím (4621) | 203.1 mil € |
| 99 | Nemak Slovakia s.r.o. | Ladomerská Vieska 🇸🇰 | Odlievanie ľahkých kovov (2453) | 201.4 mil € |
| 100 | BMW Slovenská republika s. r. o. | Bratislava - mestská časť Ružinov 🇸🇰 | Veľkoobchod s palivami (4671) | 199.7 mil € |
Zdroj: Entyrix API · Hľadať firmu · Najpozeranejšie · Top schránkové adresy · Swagger · Úvod
Často kladené otázky
- Podľa čoho sa zoraďujú Najväčšie firmy?
- Podľa najnovšej hodnoty tržieb (výkaz ziskov a strát, riadky 3 až 5) z finančných výkazov v Registri účtovných závierok (RUZ, šablóna 699 pre podnikateľov). Pre každú firmu sa berie posledný rok s vykázanými dátami.
- Prečo tu chýba firma, ktorú hľadám?
- Finančné výkazy z RUZ pokrývajú asi 300 tisíc z 3.73M firiem (len podnikateľské s.r.o., a.s. a družstvá). Firma musí mať aspoň jeden zverejnený rok; ak je z iného sektora (nezisková organizácia, občianske združenie) alebo výkazy nezverejnila, v rebríčku nebude. Celé vyhľadávanie nájdete na /check alebo cez /api/v1/companies/advanced-search?turnover_min=.
- Ako často sa rebríček aktualizuje?
- Server drží hotovú stránku 15 minút. Dáta z RUZ sa obnovujú týždenne (v pondelok 05:25). Priebežné údaje počas roka (štvrťročné výkazy RUZ) dopĺňame denne cez API registra.
Chcete prístup k API? 📬
Platené plány API (Starter / Pro / Business) spúšťame v najbližších týždňoch. Nechajte nám e-mail a ozveme sa v prvý deň, prví záujemcovia dostanú zľavu 25 % na prvý rok.
Žiadny spam, len jedna správa, keď spustíme platené plány so zľavou. V súlade s GDPR, odhlásiť sa môžete kedykoľvek.