AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 ENAGRO, a.s.

  • IČO43814808
  • DIČ2022485641
  • IČ DPHSK7120001779
  • LEI315700CK24CMT7X78O17
  • NACE4621 · Veľkoobchod s obilím

Akciová spoločnosť, registrovaná 2007, so sídlom v Leopoldov, SK. Pôsobí v odvetví Veľkoobchod s obilím, 1 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2024 194.91 mil. € Zisk 6.01 mil. €
Zamestnanci 10–19 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
194.91mil. €
↘ -18.2% YoY
EBITDA · 2024
9.97mil. €
Čistý zisk · 2024
6.01mil. €
Aktíva spolu
114.23mil. €
Zamestnanci
10–19
CRZ zmluvy
1
Σ 0 €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
2007
· 19 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 55
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 111M 222M 336M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 194.91 mil. € 9.97 mil. € 6.01 mil. € 114.23 mil. € RUZ závierka
2023 238.35 mil. € 7.46 mil. € 4.74 mil. € 107.54 mil. € RUZ závierka
2022 305.11 mil. € 4.87 mil. € 4.88 mil. € 109.7 mil. € RUZ závierka
2021 215.99 mil. € 1.78 mil. € 2.91 mil. € 100.62 mil. € RUZ závierka
2020 172.7 mil. € 5 mil. € 5.17 mil. € 99.26 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby194.91 M €238.35 M €305.11 M €215.99 M €172.70 M €171.22 M €
EBITDA9.97 M €7.46 M €4.87 M €1.78 M €5.00 M €3.43 M €
EBITDA marža5.1 %3.1 %1.6 %0.8 %2.9 %2 %
Čistý zisk6.01 M €4.74 M €4.88 M €2.91 M €5.17 M €2.01 M €
Aktíva spolu114.23 M €107.54 M €109.70 M €100.62 M €99.26 M €107.66 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IR
Predseda predstavenstva
Ing. Robert Spišák, PhD.
Od 2023-11-25
Podpredseda predstavenstva
Ing. Štefan Tóth
Od 2023-11-25
JJ
Člen dozorného orgánu
JUDr. Ján Ondruš
Od 2023-11-25

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
JUDr. Mikuláš Trstenský, CSc. Člen dozorného orgánu 2023-11-25
Thomas Jacobsen Člen dozorného orgánu 2023-11-25
Thomas Jacobsen Člen dozorného orgánu 2023-11-25 2025-07-03
Ing. Štefan Tóth podpredseda predstavenstva 2015-07-01 2023-11-24
Ing. Štefan Tóth podpredseda predstavenstva 2015-07-01 2023-12-07
Ing. Robert Spišák, PhD. predseda predstavenstva 2014-03-01 2023-12-07
Ing. Robert Spišák, PhD. predseda predstavenstva 2014-03-01 2023-11-24
Ing. Zoltán Hegyi podpredseda predstavenstva 2014-03-01 2015-06-30
Ing. Zoltán Hegyi podpredseda predstavenstva 2014-03-01 2015-07-09

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

György Nagy
od 2021-05-06 · do 2022-02-16
György Nagy
od 2021-04-19 · do 2021-05-06
Ján Sabol
od 2017-05-22 · do 2022-02-16
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
ENAGRO, a.s.RPO
Sídlo
Trnavská cesta
Vznik
2007-11-06 · 19 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
43814808RPO
DIČ
2022485641FS
IČ DPH
SK7120001779 · aktívneFS
LEI
315700CK24CMT7X78O17GLEIF
NACE
4621 · Veľkoobchod s obilím
NUTS región
Trnavský kraj
Obec
Leopoldov
Krajina
SK
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
1 zmlúv 0 € celková hodnota 2021-10-01 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2014-10-16 Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Zmluva o spolupráci 500 €
2021-10-01 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany Opatrenie 1 a 3 rok 2021 február a ďalšie mesiace 0 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
ENAGRO, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/43814808/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/43814808/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "43814808",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →