Najväčšie firmy v odvetví Výroba elektriny — Česko
Rebríček TOP 50 aktívnych firiem v odvetví Výroba elektriny (NACE 35) podľa tržieb. Na 1. mieste ČEZ, a. s. s tržbami 13.76 mld €.
50Firiem v rebríčku
NACE 35Odvetvie
ČeskoKrajina
| # | Firma | NACE | Tržby |
|---|---|---|---|
| 1 | ČEZ, a. s. DPH · Praha · známka A+ | 35110 | 13.76 mld € |
| 2 | ENERGETIKA TŘINEC, a.s. · Třinec · známka A+ | 35110 | 367.0 mil € |
| 3 | TEDOM energie s.r.o. DPH · Brno · známka A+ | 35140 | 91.1 mil € |
| 4 | Teplárna České Budějovice, a.s. DPH · České Budějovice · známka A+ | 3530 | 40.8 mil € |
| 5 | BERTIK, s.r.o. DPH · Holetín · známka A+ | 35110 | 38.7 mil € |
| 6 | REN Power CZ a.s. DPH · Praha · známka A | 35110 | 30.6 mil € |
| 7 | Východočeská energie s.r.o. DPH · Praha · známka A+ | 3514 | 19.1 mil € |
| 8 | ENERGY Ústí nad Labem, a.s. DPH · Ústí nad Labem · známka F | 3530 | 16.5 mil € |
| 9 | EKOM - VZDUCHOTECHNIKA, s.r.o. DPH · Mladá Boleslav · známka A+ | 35110 | 11.1 mil € |
| 10 | Žatecká teplárenská, a.s. DPH · Žatec · známka A+ | 3530 | 7.7 mil € |
| 11 | SPL a.s. DPH · Praha · známka A+ | 3511 | 6.2 mil € |
| 12 | ITVV spol. s r.o. DPH · Chvalovice · známka A+ | 35110 | 6.0 mil € |
| 13 | FARM THERM, s.r.o. DPH · Praha · známka A+ | 353 | 5.1 mil € |
| 14 | TECHNIS Kojetín spol. s r. o. DPH · Kojetín · známka A+ | 3530 | 4.0 mil € |
| 15 | Teplo Těšín a.s. DPH · Český Těšín · známka A+ | 3530 | 3.9 mil € |
| 16 | SG ENERGO s.r.o. DPH · Praha · známka A+ | 35110 | 3.8 mil € |
| 17 | VESBYT s.r.o. DPH · Veselí nad Moravou · známka A+ | 3530 | 3.6 mil € |
| 18 | Veselské služby, s.r.o. DPH · Veselí nad Lužnicí · známka A+ | 35301 | 3.2 mil € |
| 19 | Environmental Energy, s.r.o. DPH · Kožichovice · známka A+ | 35301 | 3.1 mil € |
| 20 | Služby města Postoloprty, s.r.o. DPH · Postoloprty · známka A+ | 3530 | 2.9 mil € |
| 21 | ROLANA s.r.o. DPH · Černilov · známka A+ | 35110 | 2.8 mil € |
| 22 | HARDMAN UH a.s. DPH · Uherské Hradiště · známka A+ | 35110 | 2.8 mil € |
| 23 | Teplo Hlučín, spol. s r.o. DPH · Hlučín · známka A | 3530 | 2.4 mil € |
| 24 | MOS s.r.o. DPH · Břidličná · známka A+ | 3530 | 2.4 mil € |
| 25 | EKOTERM - SERVIS s.r.o. DPH · Praha · známka A+ | 35301 | 2.4 mil € |
| 26 | CTP Solar II, a.s. DPH · Humpolec · známka A+ | 35110 | 2.3 mil € |
| 27 | Bytes HT, spol. s r.o. · Horšovský Týn · známka A+ | 3530 | 2.0 mil € |
| 28 | Vavřinec Energy a.s. DPH · Zásmuky · známka A+ | 35110 | 2.0 mil € |
| 29 | Erinome a.s. DPH · Praha · známka A+ | 35 | 2.0 mil € |
| 30 | Galvena Energo, s.r.o. DPH · Uherské Hradiště · známka A+ | 35110 | 1.9 mil € |
| 31 | JTA exclusive, spol. s r.o. DPH · Ostrava · známka A+ | 3511 | 1.8 mil € |
| 32 | Bystřická tepelná s.r.o. DPH · Bystřice nad Pernštejnem · známka A+ | 3530 | 1.7 mil € |
| 33 | Anaerobic Power Biogas Benešov a.s. DPH · Neveklov · známka A+ | 35110 | 1.7 mil € |
| 34 | SLUŽBY LIŠOV, s.r.o. DPH · Lišov · známka A+ | 35301 | 1.6 mil € |
| 35 | CE.ENERGY, s.r.o. DPH · Kamenice · známka A | 35302 | 1.6 mil € |
| 36 | GAPA servis s.r.o. DPH · Praha · známka A+ | 35 | 1.6 mil € |
| 37 | TEPLO VRBNO s.r.o. DPH · Vrbno pod Pradědem · známka A+ | 3530 | 1.6 mil € |
| 38 | KONT Energy a.s. DPH · Horoměřice · známka A+ | 35110 | 1.5 mil € |
| 39 | Polabská Energetika, s.r.o. DPH · Lysá nad Labem · známka A | 3511 | 1.5 mil € |
| 40 | SOLAR ČERNILOV s.r.o. DPH · Praha · známka A | 35110 | 1.4 mil € |
| 41 | EFG Green gas s.r.o. DPH · Praha · známka C | 35210 | 1.3 mil € |
| 42 | TAW, s.r.o. DPH · Ostrava · známka A+ | 351 | 1.2 mil € |
| 43 | GOCAR - solar system s.r.o. DPH · Plzeň · známka A | 35110 | 1.1 mil € |
| 44 | HOŘOVICKÁ TEPLÁRENSKÁ, S.R.O. DPH · Hořovice · známka A | 3530 | 1.1 mil € |
| 45 | FVE III Tuchlovice s.r.o. DPH · Hlinsko · známka A | 35110 | 1.1 mil € |
| 46 | BIOPLYN ENERGY s.r.o. DPH · Praha · známka A | 35110 | 1.0 mil € |
| 47 | Hala Kněžmost,s.r.o. DPH · Rudná · známka A+ | 35110 | 917 tis € |
| 48 | FILIPOVICKÁ FVE, s.r.o. DPH · Vítkov · známka A+ | 35110 | 834 tis € |
| 49 | STK Velké Meziříčí s.r.o. DPH · Praha · známka A+ | 351 | 793 tis € |
| 50 | České energetické stavitelství s.r.o. DPH · Praha · známka B | 3530 | 768 tis € |
Zdroj: odvodený súhrn Entyrix z obchodných registrov a finančných výkazov (RÚZ). Tržby z najnovších dostupných výkazov. Fyzické osoby - živnostníci sú z rebríčka vylúčené. Aktualizované týždenne.