AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 OK AMBULANCIA, a. s.

  • IČO52214192
  • DIČ2120960743
  • IČ DPHSK2120960743
  • LEI097900BJJY0000211931
  • NACE8621 · Čin.všeob.lekár.praxe

Akciová spoločnosť, registrovaná 2019, so sídlom v Čadca, SK. Pôsobí v odvetví Čin.všeob.lekár.praxe, 24 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit B · 72/100 Nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2024 782k € Zisk -1.06 mil. €
Zamestnanci 25–49 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
782k €
↗ +95.5% YoY
EBITDA · 2024
-891k €
Čistý zisk · 2024
-1.06mil. €
Aktíva spolu
2.29mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
24
Σ 153k €
Kredit
B· 72/100
Vznik
2019
· 7 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 20 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
B
72 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 56
Profitabilita 30
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 284k 568k 860k 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 782k € -891k € -1.06 mil. € 2.29 mil. € RUZ závierka
2023 400k € -791k € -899k € 1.77 mil. € RUZ závierka
2022 88k € -666k € -748k € 482k € RUZ závierka
2021 200 € -379k € -388k € 786k € RUZ závierka
2020 -103k € -103k € 387k € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby782 tis. €400 tis. €88 tis. €200 €
EBITDA-891 tis. €-791 tis. €-666 tis. €-379 tis. €-103 tis. €-22 tis. €
EBITDA marža-113.9 %-197.7 %-761.3 %-189588 %
Čistý zisk-1.06 M €-899 tis. €-748 tis. €-388 tis. €-103 tis. €-23 tis. €
Aktíva spolu2.29 M €1.77 M €482 tis. €786 tis. €387 tis. €134 tis. €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IM
Člen dozorného orgánu
Ing. Marcel Kotásek
Od 2022-07-01
MP
Člen dozorného orgánu
Mgr. Petr Žižka
Od 2022-07-01
MK
Člen predstavenstva
MUDr. Karel Dostalík, MBA
Od 2022-07-01

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Lenka Laníková Člen predstavenstva 2019-03-13
Ing. Roman Kupiec Predseda predstavenstva 2019-03-13
Mgr. Andrea Valášková Člen dozorného orgánu 2019-03-13
Ing. Marcel Kotásek člen predstavenstva 2019-03-13 2022-06-30
Ing. Marcel Kotásek člen predstavenstva 2019-03-13 2022-07-26
MUDr. Karel Dostalík, MBA Člen dozorného orgánu 2019-03-13 2022-07-26
MUDr. Karel Dostalík, MBA Člen dozorného orgánu 2019-03-13 2022-06-30
MUDr. Marek Potysz Člen dozorného orgánu 2019-03-13 2022-07-26
MUDr. Marek Potysz Člen dozorného orgánu 2019-03-13 2022-06-30

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Marta Čtrvrtníčková
od 2026-01-09
Jiří Frankič
od 2026-01-09
Tomáš Vinkler
od 2026-01-09
Petr Janoušek
od 2025-10-23
Naděžda Potyszová
od 2025-04-08
Martin Rolák
od 2025-04-08
Marek Potysz
od 2024-09-12
Ondřej Horák
od 2024-09-12 · do 2025-10-23
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
OK AMBULANCIA, a. s.RPO
Sídlo
Horná 116
Vznik
2019-03-13 · 7 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
52214192RPO
DIČ
2120960743FS
IČ DPH
SK2120960743 · aktívneFS
LEI
097900BJJY0000211931GLEIF
NACE
8621 · Čin.všeob.lekár.praxe
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Čadca
Krajina
SK

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
24 zmlúv 153k € celková hodnota 2025-10-17 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2024-12-23 Ministerstvo zdravotníctva SR Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti č. 1180/2024 70k €
2024-09-19 Ministerstvo zdravotníctva SR Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti č. 650/2024 70k €
2023-05-24 Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica so sídlom v Považskej Bystrici Zmluva o prevzatí dlhu 13k €
2025-10-17 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Poskytovanie a úhrada zdravotnej starostlivosti a služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti 0 €
2025-07-28 Univerzita Komenského v Bratislave - Jesseniova lekárska fakulta v Martine DODATOK č. 2 K DOHODE O ZABEZPEČENÍ MATERIÁLNO-TECHNICKÝCH A PERSONÁLNYCH PODMIENOK NA ZÍSKANIE POTREBNÝCH PRAKTICKÝCH ZRUČNOSTÍ NA VÝKON ZDRAVOTNÍCKEHO POVOLANIA 0 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
OK AMBULANCIA, a. s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/52214192/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/52214192/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "52214192",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 4d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 4d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 4d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 4d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 3d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 4d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →