AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Zvýšené riziko

🇸🇰 Letisková spoločnosť Žilina, a.s.

  • IČO36426032
  • DIČ2021927402
  • IČ DPHSK2021927402
  • LEI097900BIDJ0000144343
  • NACE5223 · Vedľ.čin.v letec.dopr.

Akciová spoločnosť, registrovaná 2005, so sídlom v Dolný Hričov, SK. Pôsobí v odvetví Vedľ.čin.v letec.dopr., 53 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Zvýšené riziko Materiálne riziko
Kredit D · 52/100 Zvýšené riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2024 347k € Zisk 15k €
Zamestnanci 10–19 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
347k €
↗ +19.6% YoY
EBITDA · 2024
347k €
Čistý zisk · 2024
15k €
Aktíva spolu
3.35mil. €
Zamestnanci
10–19
CRZ zmluvy
53
Σ 2.28 mil. €
Kredit
D· 52/100
Vznik
2005
· 21 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Zvýšené riziko

Prítomné tvrdé rizikové znaky — významný daňový nedoplatok, reštrukturalizácia alebo nespoľahlivý platiteľ DPH. Pred akýmkoľvek záväzkom je potrebné manuálne preverenie.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne 14k €
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
D
52 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 126k 252k 382k 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 347k € 347k € 15k € 3.35 mil. € RUZ závierka
2023 290k € 295k € -43k € 3.74 mil. € RUZ závierka
2022 289k € 273k € -30k € 4.03 mil. € RUZ závierka
2021 227k € 194k € -139k € 4.3 mil. € RUZ závierka
2020 163k € 386k € 28k € 4.68 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby347 tis. €290 tis. €289 tis. €227 tis. €163 tis. €122 tis. €
EBITDA347 tis. €295 tis. €273 tis. €194 tis. €386 tis. €286 tis. €
EBITDA marža99.8 %101.5 %94.4 %85.3 %236.6 %234.4 %
Čistý zisk15 tis. €-43 tis. €-30 tis. €-139 tis. €28 tis. €-96 tis. €
Aktíva spolu3.35 M €3.74 M €4.03 M €4.30 M €4.68 M €4.75 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

II
Predseda predstavenstva
Ing. Ivan Hečko
Od 2025-01-28
IL
Člen dozorného orgánu
Ing. Lucia Ilaščíková, PhD.
Od 2025-01-28
MD
Člen dozorného orgánu
Mgr. Denis Cáder
Od 2025-01-28

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Marián Bubelíny Člen dozorného orgánu 2024-10-02
Ing. Mgr. Milan Kurčík Člen predstavenstva 2024-10-02
Ing. Marek Košuda Člen dozorného orgánu 2022-10-28
Ing. Gabriela Tisoňová, PhD. Člen dozorného orgánu 2021-01-30
Ing. Miroslav Kunsch Člen predstavenstva 2021-01-30
Ing. Vladimír Sitarčík Člen dozorného orgánu 2024-10-02 2025-01-28
Ing. Vladimír Sitarčík Člen dozorného orgánu 2024-10-02 2025-04-24
Ing. Lívius Sopira Člen predstavenstva 2023-11-29 2024-07-22
Ing. Lívius Sopira Člen predstavenstva 2023-11-29 2025-01-02

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci

RPVS pre túto firmu nevedie záznam — pravdepodobne nezmluvujeme s verejným sektorom.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Letisková spoločnosť Žilina, a.s.RPO
Sídlo
Letisko
Vznik
2005-01-01 · 21 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36426032RPO
DIČ
2021927402FS
IČ DPH
SK2021927402 · aktívneFS
LEI
097900BIDJ0000144343GLEIF
NACE
5223 · Vedľ.čin.v letec.dopr.
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Dolný Hričov
Krajina
SK
IBAN
SK1311000000002940064353FS
Bankové účty
6 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
53 zmlúv 2.28 mil. € celková hodnota 2025-12-19 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2013-12-20 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Zmluva o poskytnutí dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR 1.47 mil. €
2013-08-26 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Zmluva o poskytnutí dotácie z rozpočtovej kapitoly MDVRR SR 756k €
2012-03-29 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Zmluva o poskytnutí dotácie z rozpočtovej kapitoly MDVRR SR 536k €
2012-12-11 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Zmluva o poskytnutí dotácie z rozpočtovej kapitoly MDVRR SR 342k €
2011-05-18 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Zmluva o poskytnutí dotácie z rozpočtovej kapitoly MDVRR SR v oblasti civilného letectva na rok 2011 289k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Letisková spoločnosť Žilina, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36426032/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36426032/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36426032",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →