AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Žilinské komunikácie, akciová spoločnosť

  • IČO31590250
  • DIČ2020443766
  • IČ DPHSK2020443766
  • LEI097900BHMT0000103977
  • NACE4299 · Výstavba ost.inž.stavieb

Akciová spoločnosť, registrovaná 1993, so sídlom v Žilina, SK. Pôsobí v odvetví Výstavba ost.inž.stavieb, 19 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2025 2.65 mil. € Zisk 1.45 mil. €
Zamestnanci 25–49 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
2.65mil. €
↗ +28.9% YoY
EBITDA · 2025
1.86mil. €
Čistý zisk · 2025
1.45mil. €
Aktíva spolu
3.66mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
19
Σ 2.07 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1993
· 33 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 1M 2M 3M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 2.65 mil. € 1.86 mil. € 1.45 mil. € 3.66 mil. € RUZ závierka
2024 2.06 mil. € 69k € 9 059 € 1.64 mil. € RUZ závierka
2023 2.89 mil. € 333k € 223k € 2.11 mil. € RUZ závierka
2022 2.11 mil. € 233k € 137k € 1.77 mil. € RUZ závierka
2021 1.92 mil. € 159k € 64k € 1.66 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby2.65 M €2.06 M €2.89 M €2.11 M €1.92 M €1.62 M €
EBITDA1.86 M €69 tis. €333 tis. €233 tis. €159 tis. €74 tis. €
EBITDA marža70.2 %3.4 %11.5 %11 %8.3 %4.6 %
Čistý zisk1.45 M €9 tis. €223 tis. €137 tis. €64 tis. €5 tis. €
Aktíva spolu3.66 M €1.64 M €2.11 M €1.77 M €1.66 M €1.96 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

MB
Člen predstavenstva
MUDr. Blanka Habániková
Od 2024-12-09
IA
Člen dozorného orgánu
Ing. Anton Kozlík
Od 2023-04-28
II
Člen dozorného orgánu
Ing. Iveta Chodelková
Od 2023-04-28

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Mgr. Denis Cáder Člen predstavenstva 2023-04-28
Branislav Pekár Člen dozorného orgánu 2020-10-05
Ing. Ivo Dopita Predseda predstavenstva 2020-10-05
Ing. Ján Hrivík člen 2019-08-06
Vladislav Drličiak člen 2019-08-06
Ing. arch. Dušan Maňák člen 2019-08-06 2023-06-05
Ing. arch. Dušan Maňák člen 2019-08-06 2023-04-28
Ing. Eduard Hulín člen 2019-08-06 2025-01-07
Ing. Eduard Hulín člen 2019-08-06 2024-12-09

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Eduard Hulín
od 2024-12-03
Eduard Hulín
od 2017-06-29 · do 2024-12-03
Vladislav Drličiak
od 2017-01-31 · do 2017-06-29
Ľubomír Holáčik
od 2017-01-31 · do 2017-06-29
Ján Hrivík
od 2017-01-31 · do 2017-06-29
Eduard Hulín
od 2017-01-31 · do 2017-06-29
Dušan MaňákPEP
od 2017-01-31 · do 2017-06-29
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 15 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Žilinské komunikácie, akciová spoločnosťRPO
Sídlo
Vysokoškolákov 2
Vznik
1993-08-06 · 33 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31590250RPO
DIČ
2020443766FS
IČ DPH
SK2020443766 · aktívneFS
LEI
097900BHMT0000103977GLEIF
NACE
4299 · Výstavba ost.inž.stavieb
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Žilina
Krajina
SK
IBAN
SK1883200000001200103789FS
Bankové účty
7 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
19 zmlúv 2.07 mil. € celková hodnota 2026-02-28 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2025-12-29 Mesto Žilina Kúpna zmluva č. 1207/2025 - odpredaj nehnuteľnosti nachádzajúcich sa v katastrálnom území Žilina. 1.87 mil. €
2022-07-01 Mesto Rajecké Teplice Zmluva o dielo č.44/2022/PRI 58k €
2022-05-23 Mesto Rajecké Teplice Zmluva o dielo č.21/PRI/2022 49k €
2024-10-23 Mesto Rajecké Teplice Zmluva o dielo 40k €
2025-10-02 Obec Divina Zmluva o dielo uzavretá podľa § 536 a nasl. zákona č. 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka v platnom znení 35k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Žilinské komunikácie, akciová spoločnosť nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/31590250/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/31590250/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "31590250",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →