AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

  • IČO35914939
  • DIČ2021920076
  • IČ DPHSK2021920076
  • LEI097900CAKA0000236946
  • NACE4911

Akciová spoločnosť, registrovaná 2005, so sídlom v Bratislava, SK. Pôsobí v odvetví 4911, 238 verejných zmlúv v CRZ, 18 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Essential Príloha · transport-land
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 5000–9999 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Zamestnanci
5000–9999
CRZ zmluvy
238
Σ 6191.2 mil. €
EU projekty
18
Σ 644.94 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
2005
· 21 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 71 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Účtovné závierky.

Aktuálne 2026-05-11
Register RUZ

Auditované závierky pochádzajú zo slovenského registra RUZ (Register účtovných závierok). Pre túto firmu sme ešte nestiahli detail po rokoch — backfill zvyšných ~98 % SK firiem práve prebieha.

Otvoriť v registri RUZ →

Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

II
Predseda predstavenstva
Ing. Ivana Piňosová
Od 2025-11-11
IM
Člen predstavenstva
Ing. Miroslav Klich
Od 2025-11-11
IR
Podpredseda predstavenstva
Ing. Rastislav Glasa
Od 2025-11-11

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Dr.Ing. Matej Riecky, LL.M. MBA Člen dozorného orgánu 2025-08-27
Ing. Peter Pobuda Člen dozorného orgánu 2025-08-27
Ing. Zuzana Bednárová Člen dozorného orgánu 2025-08-27
Dušan Kaša Člen dozorného orgánu 2025-01-25
Ľubomír Kopka Člen dozorného orgánu 2025-01-25
Ing. Tomáš Vašuta Člen dozorného orgánu 2025-05-25 2025-09-16
Ing. Tomáš Vašuta Člen dozorného orgánu 2025-05-25 2025-08-26
Ing. Karol Henzély, MBA Člen predstavenstva 2024-05-30 2025-11-10
Ing. Karol Henzély, MBA Člen predstavenstva 2024-05-30 2025-11-24

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Pavol GáborPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Ľubomír HúskaPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Igor KrškoPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.RPO
Sídlo
Rožňavská 1
Vznik
2005-01-01 · 21 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
35914939RPO
DIČ
2021920076FS
IČ DPH
SK2021920076 · aktívneFS
LEI
097900CAKA0000236946GLEIF
NACE
4911
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava
Krajina
SK
IBAN
SK0481800000007000723294FS
Bankové účty
55 evidovanýchFS

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
238 zmlúv 6191.2 mil. € celková hodnota 2026-04-24 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2021-12-27 Ministerstvo dopravy a výstavby SR Dodatok č. 7 k Čiastkovej zmluve pre rok 2021 zo dňa 15. 12. 2020 k Zmluve o dopravných službách vo verejnom záujme zo dňa 27. 11. 2020 v znení Dodatku č. 1, 2, 3, 4, 5 a 6 k Čiastkovej zmluve 502.66 mil. €
2025-10-08 Ministerstvo dopravy SR Dodatok č. 1 k Čiastkovej zmluve na rok 2025 zo dňa 30. 12. 2024 k Zmluve o dopravných službách vo verejnom záujme zo dňa 27. 11. 2020 444.08 mil. €
2023-04-18 Ministerstvo dopravy SR Dodatok č. 2 k Čiastkovej zmluve pre rok 2023 zo dňa 30. 12. 2022 v znení Dodatku č. 1 zo dňa 16. 2. 2023 k Zmluve o dopravných službách vo verejnom záujme zo dňa 27. 11. 2020 v znení neskor39ch dodatkov 432.69 mil. €
2024-12-30 Ministerstvo dopravy SR Čiastková zmluva na rok 2025k Zmluve o dopravných službách vo verejnom záujme zo dňa 27. 11. 2020 v znení neskorších dodatkov 431.08 mil. €
2024-12-30 Ministerstvo dopravy SR Dodatok č. 2 k Čiastkovej zmluve na rok 2024 zo dňa 28. 12. 2023 k Zmluve o dopravných službách vo verejnom záujme zo dňa 27. 11. 2020 v znení neskorších dodatkov 428.59 mil. €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
EssentialKlasifikácia subjektu
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. je zaradená ako essential subjekt podľa prílohy I · transport-land. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/35914939/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/35914939/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "35914939",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →