AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ
🇸🇰 Cortizo Slovakia, a.s.
- IČO36030554
- DIČ2020065685
- IČ DPHSK2020065685
- NACE2442 · Výroba hliníka
Akciová spoločnosť, registrovaná 1998, so sídlom v Nová Baňa, SK. Pôsobí v odvetví Výroba hliníka, 3 verejných zmlúv v CRZ.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
A+ · 100/100
Veľmi nízke riziko
NIS2
Mimo NIS2
Nereguluje sa
Tržby · 2025
96.52 mil. €
Zisk 9.9 mil. €
Zamestnanci
250–499
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
96.52mil. €
↗ +4.9% YoY
EBITDA · 2025
14.5mil. €
Čistý zisk · 2025
9.9mil. €
Aktíva spolu
71.56mil. €
Zamestnanci
250–499
CRZ zmluvy
3
Σ 53k €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1998
· 28 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
Nie
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
65
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 96.52 mil. € | 14.5 mil. € | 9.9 mil. € | 71.56 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 91.99 mil. € | 16.3 mil. € | 11.86 mil. € | 68.01 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 80.61 mil. € | 13.82 mil. € | 9.83 mil. € | 57.78 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 104.85 mil. € | 13.58 mil. € | 9.32 mil. € | 54.71 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 81.43 mil. € | 12.83 mil. € | 8.56 mil. € | 54.73 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 96.52 M € | 91.99 M € | 80.61 M € | 104.85 M € | 81.43 M € | 61.86 M € |
| EBITDA | 14.50 M € | 16.30 M € | 13.82 M € | 13.58 M € | 12.83 M € | 9.24 M € |
| EBITDA marža | 15 % | 17.7 % | 17.1 % | 12.9 % | 15.8 % | 14.9 % |
| Čistý zisk | 9.90 M € | 11.86 M € | 9.83 M € | 9.32 M € | 8.56 M € | 6.32 M € |
| Aktíva spolu | 71.56 M € | 68.01 M € | 57.78 M € | 54.71 M € | 54.73 M € | 41.91 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
JM
Člen predstavenstva
José Manuel Cortizo Sonora
IB
Člen dozorného orgánu
Ing. Beáta Reptíková
MC
Člen dozorného orgánu
Miriam Cortizo Zuñiga
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Raquel Cortizo Almeida | Člen dozorného orgánu | 2022-09-16 | — |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2020-05-23 | 2024-07-29 |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2020-05-23 | 2024-05-23 |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2020-05-23 | 2022-07-25 |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2016-05-23 | 2020-05-23 |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2016-05-23 | 2020-05-22 |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2012-05-23 | 2016-05-23 |
| José Manuel Cortizo Sonora | člen | 2012-05-23 | 2016-05-22 |
| Antón Beiras Cal | Člen dozorného orgánu | 2004-05-25 | 2022-09-16 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (0)
Skutoční vlastníci (RPVS)
José Manuel Cortizo Sonora
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
Cortizo Slovakia, a.s.RPO
Sídlo
Železničný rad 29
Vznik
1998-03-26 · 28 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36030554RPO
DIČ
2020065685FS
IČ DPH
SK2020065685 · aktívneFS
NACE
2442 · Výroba hliníka
NUTS región
Banskobystrický kraj
Obec
Nová Baňa
Krajina
SK
IBAN
ES6501825673490201557740FS
Bankové účty
8 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2025-04-29 | Mesto Nová Baňa | K ú p n a z m l u v a 2/p/2025 | 50k € |
| 2025-05-15 | Slovenský pozemkový fond | Dohoda o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva č. 00999/2025-PKZP-K40152/25.00 - Cortizo Slovakia, a.s., k.ú. Nová Baňa | 1 713 € |
| 2025-05-13 | Mesto Nová Baňa | Nájomná zmluva č. 2/2025-V4 | 1 500 € |
| 2020-10-21 | Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica | Dohoda o zabezpečení podmienok vykonávania absolvenskej praxe absolventa školy vedeného v evidencii uchádzačov o zamestnanie podľa § 51 zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti | 0 € |
| 2020-06-03 | Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica | „Prvá pomoc“ – Opatrenie č. 3B | 0 € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Cortizo Slovakia, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/36030554/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/36030554/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "36030554", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →