🇸🇰 Spoločnosť s ručením obmedzeným · Dubnica nad Váhom · SK

MATADOR Automation, s. r. o.

IČO50517708DIČ2120356975IČ DPHSK2120356975LEI315700HK6LMSFGNUMT82NACE2932 · Výroba ost.motor.dielovEST.2016 · 10r.
Compliance · Štandardný profilKredit · A+ · 94/100NIS2 · Important100–149 zamestnancov
Compliance verdiktODPORÚČANIE
Štandardný profil
Všetky rizikové kontroly v poriadku. Štandardný onboarding.
Prečo? 103 firiem zdieľa adresu
BonitaA+ · 94/100
A+
94/100
Najvyššia bonita · veľmi nízke riziko zlyhania v 12 mes.
↑ Lepšie než median odvetvia
NIS2 smernicaREGULATED
Important entity
Príloha · mfg-automotive. Podlieha 24-h hláseniu incidentov + dvojročnému auditu.
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
33.03mil. €
↘ -26.3% YoY
EBITDA · 2024
2.03mil. €
Čistý zisk · 2024
228k €
Aktíva spolu
43.7mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
8
Σ 599k €
Kredit
A+· 94/100
Vznik
2016
· 10 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-17
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 103 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
94 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 80
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 90
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
ImportantKlasifikácia subjektu
MATADOR Automation, s. r. o. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · mfg-automotive. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 20M 40M 61M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 33.03 mil. € 2.03 mil. € 228k € 43.7 mil. € RUZ závierka
2023 44.82 mil. € 1.93 mil. € 69k € 38.15 mil. € RUZ závierka
2022 55.02 mil. € -4.87 mil. € -6.37 mil. € 72.48 mil. € RUZ závierka
2021 40.96 mil. € 3.78 mil. € 2.69 mil. € 54.91 mil. € RUZ závierka
2020 35.81 mil. € 3.92 mil. € 1.77 mil. € 33.77 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby33.03 M €44.82 M €55.02 M €40.96 M €35.81 M €40.50 M €
EBITDA2.03 M €1.93 M €-4.87 M €3.78 M €3.92 M €3.13 M €
EBITDA marža6.1 %4.3 %-8.9 %9.2 %10.9 %7.7 %
Čistý zisk228 tis. €69 tis. €-6.37 M €2.69 M €1.77 M €1.91 M €
Aktíva spolu43.70 M €38.15 M €72.48 M €54.91 M €33.77 M €22.15 M €
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
8 zmlúv 599k € celková hodnota 2025-12-18 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2021-02-25 Univerzita Komenského v Bratislave - Jesseniova lekárska fakulta v Martine Zmluva o partnerstve 1.34 mil. €
2025-12-18 Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Zmluva o poskytnutí dotácie 572k €
2020-12-10 Slovenská technická univerzita v Bratislave Kúpna zmluva č. 9001/0088/20 65k €
2024-07-03 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trenčín Dohoda – Zručnosti zamestnancov – v zmysle schémy DM a mimo schémy 27k €
2020-07-08 Slovenská technická univerzita v Bratislave Darovacia zmluva MTF STU č. 73/2020 500 €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

PB
Konateľ
Petr Baláš
Od 2026-01-01
MO
Konateľ
Miroslav Obecajčík
Od 2025-11-21
Konateľ
Ing. Štefan Rosina, M.Sc.
Od 2023-07-01

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Doc. Ing. Štefan Rosina, PhD. Člen dozorného orgánu 2020-02-01
Mgr. Katarína Lapková Člen dozorného orgánu 2019-05-20
Ing. Miroslav Rosina, PhD. Člen dozorného orgánu 2018-06-18
Ing. Zoltán Pomšár, PhD. Konateľ 2023-10-01 2026-04-14
Ing. Zoltán Pomšár, PhD. Konateľ 2023-10-01 2026-04-20
Ing. Martin Kele Konateľ 2020-02-01 2024-11-15
Ing. Martin Kele Konateľ 2020-02-01 2024-11-12
Ing. Martin Kele Konateľ 2020-02-01 2020-09-04
Ing. Dušan Mihok Konateľ 2018-01-30 2020-02-24

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Štefan Rosina
od 2024-08-26
Katarína Lapková
od 2023-12-04
Miroslav Rosina
od 2023-02-27
Katarína Lapková
od 2023-09-25 · do 2023-12-04
Katarína Lapková
od 2022-08-05 · do 2023-09-25
Štefan Rosina
od 2022-08-05 · do 2024-08-26
Miroslav Rosina
od 2021-02-19 · do 2023-02-27
Miroslav Rosina
od 2020-12-10 · do 2021-02-19
Miroslav Rosina
od 2020-02-28 · do 2020-12-10
Miroslav Rosina
od 2019-11-29 · do 2020-02-28
Štefan Rosina
od 2019-11-29 · do 2022-08-05
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
MATADOR Automation, s. r. o.RPO
Sídlo
Továrenská 1
Vznik
2016-09-30 · 10 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
50517708RPO
DIČ
2120356975FS
IČ DPH
SK2120356975 · aktívneFS
LEI
315700HK6LMSFGNUMT82GLEIF
NACE
2932 · Výroba ost.motor.dielov
NUTS región
Trenčiansky kraj
Obec
Dubnica nad Váhom
Krajina
SK
IBAN
SK0309000000005133933499FS
Bankové účty
7 evidovanýchFS
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/50517708/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/50517708/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "50517708",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 6d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 6d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 6d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 6d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 6d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.