AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Syráreň Havran, a.s.

  • IČO46475419
  • DIČ2820015594
  • IČ DPHSK2820015594
  • NACE1051 · Prevádzka mliekarní

Akciová spoločnosť, registrovaná 2012, so sídlom v Senica, SK. Pôsobí v odvetví Prevádzka mliekarní, 17 verejných zmlúv v CRZ, 2 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Important Príloha · mfg-food
Tržby · 2024 31.79 mil. € Zisk 498k €
Zamestnanci 100–149 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
31.79mil. €
↗ +12.3% YoY
EBITDA · 2024
1.9mil. €
Čistý zisk · 2024
498k €
Aktíva spolu
24.32mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
17
Σ 4.68 mil. €
EU projekty
2
Σ 6.94 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
2012
· 14 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 12M 23M 35M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 31.79 mil. € 1.9 mil. € 498k € 24.32 mil. € RUZ závierka
2023 28.31 mil. € 1.27 mil. € 120k € 24.24 mil. € RUZ závierka
2022 25.62 mil. € -1.32 mil. € -1.95 mil. € 16.64 mil. € RUZ závierka
2021 21.74 mil. € -1.01 mil. € -1.56 mil. € 11.75 mil. € RUZ závierka
2020 18.26 mil. € -1.03 mil. € -1.6 mil. € 9.36 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby31.79 M €28.31 M €25.62 M €21.74 M €18.26 M €14.84 M €
EBITDA1.90 M €1.27 M €-1.32 M €-1.01 M €-1.03 M €518 tis. €
EBITDA marža6 %4.5 %-5.2 %-4.6 %-5.6 %3.5 %
Čistý zisk498 tis. €120 tis. €-1.95 M €-1.56 M €-1.60 M €-150 tis. €
Aktíva spolu24.32 M €24.24 M €16.64 M €11.75 M €9.36 M €7.34 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IE
Člen predstavenstva
Ing. Erik Zamec
Od 2025-03-19
MH
Člen dozorného orgánu
Miroslav Horniak
Od 2025-03-19
IV
Člen predstavenstva
Ing. Vladimír Michálek
Od 2023-06-28

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Bc. Kamil Vittek Člen dozorného orgánu 2022-04-08
Ing. Blanka Praskačová Predseda predstavenstva 2022-02-04
Ing. Rastislav Chňapek Člen dozorného orgánu 2022-02-04
Miroslav Horniak Člen predstavenstva 2024-05-29 2025-04-08
Miroslav Horniak Člen predstavenstva 2024-05-29 2025-03-19
Ing. Blanka Praskačová Člen predstavenstva 2022-02-04 2023-07-20
Ing. Dušan Hrúz Člen dozorného orgánu 2022-02-04 2025-04-08
Ing. Dušan Hrúz Člen dozorného orgánu 2022-02-04 2025-03-19
Ing. Pavol Tóth Predseda predstavenstva 2022-02-04 2023-06-27

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Erik Zamec
od 2025-05-29
Miroslav Horniak
od 2024-06-25
Kamil Vittek
od 2022-10-31
Vladimír Michálek
od 2018-04-27
Rastislav Chňapek
od 2017-07-20
Blanka Praskačová
od 2017-07-20
Tomáš Silla
od 2019-06-28 · do 2024-06-25
Marianna Jačaninová
od 2018-04-27 · do 2019-06-28
Viera Bačová
od 2017-07-20 · do 2022-10-31
Dušan Hrúz
od 2017-07-20 · do 2025-05-29
Jaroslava SakováPEP
od 2017-07-20 · do 2018-04-27
Pavol Tóth
od 2017-07-20 · do 2023-08-03
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Syráreň Havran, a.s.RPO
Sídlo
Priemyselná 1339
Vznik
2012-01-17 · 14 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
46475419RPO
DIČ
2820015594FS
IČ DPH
SK2820015594 · aktívneFS
NACE
1051 · Prevádzka mliekarní
NUTS región
Trnavský kraj
Obec
Senica
Krajina
SK
IBAN
SK2409000000005024311287FS
Bankové účty
6 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
17 zmlúv 4.68 mil. € celková hodnota 2025-12-30 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2021-08-02 Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 1.5 mil. €
2023-11-30 Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky Zmluva o zriadení záložného práva na hnuteľné veci 1.5 mil. €
2016-03-02 Pôdohospodárska platobná agentúra ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Č. 042TT080050 969k €
2024-02-09 Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republika Zmluva o zriadení záložného práva na hnuteľné veci 927k €
2021-12-13 Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Číslo zmluvy: KZP-PO4-SC421-2018-46/BKV6 432k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
ImportantKlasifikácia subjektu
Syráreň Havran, a.s. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · mfg-food. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/46475419/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/46475419/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "46475419",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 4d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 4d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 4d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 4d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 3d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 4d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →