AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ
🇸🇰 Veolia Utilities Žiar nad Hronom, a.s.
- IČO44069472
- DIČ2022583783
- IČ DPHSK7020000097
- NACE3511 · Výroba elektriny
Akciová spoločnosť, registrovaná 2008, so sídlom v Žiar nad Hronom, SK. Pôsobí v odvetví Výroba elektriny, 39 verejných zmlúv v CRZ.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
A+ · 100/100
Veľmi nízke riziko
NIS2
Important
Príloha · energy-electricity-gas
Tržby · 2024
23.38 mil. €
Zisk 403k €
Zamestnanci
100–149
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2024
23.38mil. €
↘ -51.3% YoY
EBITDA · 2024
1.69mil. €
Čistý zisk · 2024
403k €
Aktíva spolu
33.4mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
39
Σ 9.12 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
2008
· 18 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
81 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
100
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.38 mil. € | 1.69 mil. € | 403k € | 33.4 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 48 mil. € | -68k € | -1.07 mil. € | 34.8 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 40.45 mil. € | -3.25 mil. € | -4.04 mil. € | 19.21 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 27.88 mil. € | -2.42 mil. € | -3.3 mil. € | 16.67 mil. € | RUZ závierka |
| 2020 | 28.06 mil. € | 3.54 mil. € | 2.73 mil. € | 16.06 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 23.38 M € | 48.00 M € | 40.45 M € | 27.88 M € | 28.06 M € | 28.22 M € |
| EBITDA | 1.69 M € | -68 tis. € | -3.25 M € | -2.42 M € | 3.54 M € | 2.28 M € |
| EBITDA marža | 7.2 % | -0.1 % | -8 % | -8.7 % | 12.6 % | 8.1 % |
| Čistý zisk | 403 tis. € | -1.07 M € | -4.04 M € | -3.30 M € | 2.73 M € | -1.34 M € |
| Aktíva spolu | 33.40 M € | 34.80 M € | 19.21 M € | 16.67 M € | 16.06 M € | 13.29 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IJ
Člen predstavenstva
Ing. Jaroslav Mališ
IP
Predseda predstavenstva
Ing. Peter Dobrý
IP
Člen dozorného orgánu
Ing. Peter Martinka - predseda
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Tomáš Filípek | Člen predstavenstva | 2025-10-15 | — |
| JUDr. Ing. Lukáš Sopko, MBA | Člen dozorného orgánu | 2023-03-01 | — |
| Mgr. Jaroslav Krupec | Člen dozorného orgánu | 2021-07-01 | — |
| Ing. Michal Cabala, PhD. | Člen predstavenstva | 2024-02-01 | 2025-07-31 |
| Ing. Michal Cabala, PhD. | Člen predstavenstva | 2024-02-01 | 2025-08-12 |
| Ing. Jaroslav Mališ | Člen predstavenstva | 2020-11-01 | 2025-11-01 |
| Ing. Jaroslav Mališ | Člen predstavenstva | 2020-11-01 | 2025-11-03 |
| Ing. Pavol Bero | Člen predstavenstva | 2020-11-01 | 2024-01-31 |
| Ing. Pavol Bero | Člen predstavenstva | 2020-11-01 | 2024-02-13 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Tomáš Filípek
Peter Dobrý
Jaroslav Mališ
Michal Cabala
Pavol Bero
Peter Dobrý
Ľuboš Kertész
Benedikt Lavrinčík
Jérôme Olivier Valette
Philippe Guitard
Miroslav Kot
Peter Martinka
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 12 polí.
Obchodné meno
Veolia Utilities Žiar nad Hronom, a.s.RPO
Sídlo
Priemyselná 12
Vznik
2008-04-08 · 18 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
44069472RPO
DIČ
2022583783FS
IČ DPH
SK7020000097 · aktívneFS
NACE
3511 · Výroba elektriny
NUTS región
Banskobystrický kraj
Obec
Žiar nad Hronom
Krajina
SK
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2025-07-14 | Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky | Zmluva o zriadení záložného práva na hnuteľné veci | 4.56 mil. € |
| 2025-04-16 | Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky | Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti | 3.09 mil. € |
| 2023-02-23 | Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky | Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti | 822k € |
| 2023-02-21 | Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky | Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti | 547k € |
| 2020-03-06 | Ministerstvo financií SR | Dohoda o mimosúdnom vyrovnaní | 70k € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
ImportantKlasifikácia subjektu
Veolia Utilities Žiar nad Hronom, a.s. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · energy-electricity-gas. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/44069472/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/44069472/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "44069472", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →