AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 AVC Raková, a. s.

  • IČO43881548
  • DIČ2022500106
  • IČ DPHSK2022500106
  • LEI3157009HFOSI4N6LL014
  • NACE2815 · Výroba ložísk

Akciová spoločnosť, registrovaná 2007, so sídlom v Raková, SK. Pôsobí v odvetví Výroba ložísk, 1 verejných zmlúv v CRZ, 1 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A · 89/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 5–9 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
2.11mil. €
↘ -56.0% YoY
EBITDA · 2024
733k €
Čistý zisk · 2024
41k €
Aktíva spolu
5.53mil. €
Zamestnanci
5–9
CRZ zmluvy
1
Σ 128k €
EU projekty
1
Σ 2.33 mil. €
Kredit
A· 89/100
Vznik
2007
· 19 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A
89 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 55
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 2M 3M 5M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 2.11 mil. € 733k € 41k € 5.53 mil. € RUZ závierka
2023 4.8 mil. € 1.02 mil. € 281k € 8.25 mil. € RUZ závierka
2022 4.54 mil. € 286k € -311k € 8.55 mil. € RUZ závierka
2021 3.78 mil. € 610k € 77k € 8.03 mil. € RUZ závierka
2020 2.85 mil. € 460k € 54k € 8.65 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby2.11 M €4.80 M €4.54 M €3.78 M €2.85 M €6.61 M €
EBITDA733 tis. €1.02 M €286 tis. €610 tis. €460 tis. €500 tis. €
EBITDA marža34.7 %21.3 %6.3 %16.2 %16.1 %7.6 %
Čistý zisk41 tis. €281 tis. €-311 tis. €77 tis. €54 tis. €-416 tis. €
Aktíva spolu5.53 M €8.25 M €8.55 M €8.03 M €8.65 M €9.53 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IP
predseda
Ing. Peter Ondro
Od 2017-06-12
PS
člen
PhDr. Stanislav Šotník
Od 2017-06-12
TH
Člen dozorného orgánu
Terézia Heglasíková
Od 2012-06-15

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Jozef Špirko Člen dozorného orgánu 2012-06-12
Mária Halamová Člen dozorného orgánu 2012-06-12
Ing. Peter Ondro predseda 2012-06-18 2020-06-22
Ing. Peter Ondro predseda 2012-06-18 2017-06-12
Ing. Tibor Ďurajka člen 2012-06-18 2020-05-26
Ing. Tibor Ďurajka člen 2012-06-18 2020-06-22
PhDr. Stanislav Šotník člen 2012-06-18 2017-06-12
PhDr. Stanislav Šotník člen 2012-06-18 2020-06-22
Mária Hamalová Člen dozorného orgánu 2012-06-12 2012-10-04

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Jozef Špirko
od 2019-08-05 · do 2025-03-01
Jozef Špirko
od 2017-07-20 · do 2019-08-05
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
AVC Raková, a. s.RPO
Sídlo
Raková 50
Vznik
2007-12-18 · 19 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
43881548RPO
DIČ
2022500106FS
IČ DPH
SK2022500106 · aktívneFS
LEI
3157009HFOSI4N6LL014GLEIF
NACE
2815 · Výroba ložísk
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Raková
Krajina
SK
IBAN
SK0711110000001135436009FS
Bankové účty
3 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
1 zmlúv 128k € celková hodnota 2023-02-23 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2018-02-16 Ministerstvo školstva, vedy a výskumu a športu Slovenskej republiky Zmluva o zriadení záložného práva na hnuteľné veci č. VAI/DP/2016/1.2.2-02/C314/ZZ/1 2.34 mil. €
2017-08-07 Ministerstvo hospodárstva SR ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Číslo zmluvy: VaI/DP/2016/1.2.2-02/C314 874k €
2023-02-23 Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti 128k €
2011-04-06 Ministerstvo hospodárstva SR Zmluva o financovaní bežných výdavkov 5 152 €
2020-05-14 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca Dohoda o poskytnutí finančného príspevku v rámci projektu „Prvá pomoc“ – Opatrenie č. 3B podľa § 54 ods. 1 písm. e) zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov 0 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
AVC Raková, a. s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/43881548/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/43881548/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "43881548",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 6d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 6d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 6d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 6d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 6d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →