🇸🇰 Akciová spoločnosť · Bratislava · SK
Verejné prístavy, a. s.
IČO36856541DIČ2022534008IČ DPHSK2022534008LEI097900CAKA0000220262NACE5222 · Vedľ.čin.vo vodnej dopr.EST.2008 · 18r.
Compliance · Štandardný profilKredit · A+ · 98/10025–49 zamestnancov
Compliance verdiktODPORÚČANIE
Štandardný profil
Všetky rizikové kontroly v poriadku. Štandardný onboarding.
Prečo? 21 firiem zdieľa adresu
BonitaA+ · 98/100
A+
98/100
Najvyššia bonita · veľmi nízke riziko zlyhania v 12 mes.
↑ Lepšie než median odvetvia
NIS2 smernicaMIMO
Mimo NIS2
Nepodlieha NIS2 smernici.
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
7.53mil. €
↗ +55.7% YoY
EBITDA · 2025
3.85mil. €
Čistý zisk · 2025
-3.76mil. €
Aktíva spolu
768.85mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
415
Σ 260.65 mil. €
EU projekty
6
Σ 2.49 mil. €
Kredit
A+· 98/100
Vznik
2008
· 18 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
21 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
98 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
30
Stopa v CRZ
100
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Verejné prístavy, a. s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.53 mil. € | 3.85 mil. € | -3.76 mil. € | 768.85 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 4.84 mil. € | 2.23 mil. € | 1.84 mil. € | 600.06 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 4.87 mil. € | 2.54 mil. € | 1.89 mil. € | 598.38 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 3.7 mil. € | -1.53 mil. € | -31k € | 595.85 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 3.01 mil. € | 761k € | -1.32 mil. € | 596.14 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 7.53 M € | 4.84 M € | 4.87 M € | 3.70 M € | 3.01 M € | 2.97 M € |
| EBITDA | 3.85 M € | 2.23 M € | 2.54 M € | -1.53 M € | 761 tis. € | 1.23 M € |
| EBITDA marža | 51.2 % | 46.1 % | 52.2 % | -41.2 % | 25.3 % | 41.6 % |
| Čistý zisk | -3.76 M € | 1.84 M € | 1.89 M € | -31 tis. € | -1.32 M € | 995 tis. € |
| Aktíva spolu | 768.85 M € | 600.06 M € | 598.38 M € | 595.85 M € | 596.14 M € | 597.05 M € |
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2025-06-27 | Československá obchodná banka, a.s. | Zmluva o zriadení záložného práva k nehnuteľným veciam | 252 mil. € |
| 2025-12-22 | Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky | Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č.Z401301G526 pre projekt: Modernizácia a výstavba Verejného prístavu Bratislava- predprojektová a projektová príprava | 2.49 mil. € |
| 2016-11-23 | Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR | Zmluva o implementácii projektu financovaného z prostriedkov Nástroja na prepájanie Európy (CEF) | 673k € |
| 2016-11-23 | Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR | Zmluva o implementácii projektu financovaného z prostriedkov Nástroja na prepájanie Európy (CEF) | 673k € |
| 2017-06-07 | Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR | Zmluva o poskytnutí NFP č. Z 311041G336 pre projekt "Vybudovanie terminálu LNG vo verejnom prístave Bratislava - predprojektová príprava." | 618k € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
PJ
Člen dozorného orgánu
PhDr. Juraj Lovásik, MPH
JA
Člen dozorného orgánu
JUDr. Alexandra Cimermanová
MT
Člen dozorného orgánu
Mgr. Tomáš Franciscy
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Mgr. Matej Danóci | Jediný člen predstavenstva | 2024-05-04 | — |
| JUDr. Denisa Žiláková | Člen dozorného orgánu | 2023-12-15 | 2024-11-18 |
| JUDr. Denisa Žiláková | Člen dozorného orgánu | 2023-12-15 | 2024-12-13 |
| Ing. Martin Magáth | Člen predstavenstva | 2023-11-04 | 2023-12-05 |
| Ing. Martin Magáth | Člen predstavenstva | 2023-11-04 | 2024-02-06 |
| Mgr. Martin Erdössy | Člen predstavenstva | 2023-11-04 | 2024-01-25 |
| Mgr. Martin Erdössy | Člen predstavenstva | 2023-11-04 | 2024-02-19 |
| Mgr. Matej Danóci | Predseda predstavenstva | 2023-11-04 | 2024-05-29 |
| Mgr. Matej Danóci | Predseda predstavenstva | 2023-11-04 | 2024-05-03 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Zoltán ÁcsPEP
Róbert GoldPEP
Jozef BódiPEP
Ján Beňa
Jozef BódiPEP
Emil KosibaPEP
Jana Oravcová
František Šajgalík
Tomáš Červeňák
Emil Kosiba
Anton Max
Adam Rojkovič
Miroslav Ševčík
Monika Ďuricová
Martin Kontúr
Eva Lelovicsová
Mária MedveďováPEP
Bruno PatúšPEP
Róbert Šimko
Gabriel SzekeresPEP
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Registre / 05
Identifikátory cez 15 polí.
Obchodné meno
Verejné prístavy, a. s.RPO
Sídlo
Prístavná 10
Vznik
2008-01-31 · 18 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36856541RPO
DIČ
2022534008FS
IČ DPH
SK2022534008 · aktívneFS
LEI
097900CAKA0000220262GLEIF
NACE
5222 · Vedľ.čin.vo vodnej dopr.
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava
Krajina
SK
IBAN
SK2075000000000225166853FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Poloha
Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/36856541/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/36856541/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "36856541", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.