AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Československá obchodná banka, a.s.

  • IČO36854140
  • DIČ2022502768
  • IČ DPHSK7020000218
  • LEI52990096Q5LMCH1WU462
  • NACE6419 · Ost.peňažné sprostr.

Akciová spoločnosť, registrovaná 2008, so sídlom v Bratislava, SK. Pôsobí v odvetví Ost.peňažné sprostr., 1717 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Essential Príloha · banking
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 2000–2999 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Zamestnanci
2000–2999
CRZ zmluvy
1717
Σ 832.59 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
2008
· 18 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Účtovné závierky.

Aktuálne 2026-05-11
Register RUZ

Auditované závierky pochádzajú zo slovenského registra RUZ (Register účtovných závierok). Pre túto firmu sme ešte nestiahli detail po rokoch — backfill zvyšných ~98 % SK firiem práve prebieha.

Otvoriť v registri RUZ →

Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

LK
Člen predstavenstva
Ladislav Korec
Od 2026-04-08
CV
Člen dozorného orgánu
Christine Van Rijsseghem
Od 2025-05-06
PI
Člen dozorného orgánu
Prof. Ing. Soňa Ferenčíková, PhD.
Od 2024-08-08

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Marcela Výbohová Člen predstavenstva 2024-05-16
Ing. Andrea Lazar Člen dozorného orgánu 2023-10-29
Ing. Vladimír Fábry Člen dozorného orgánu 2022-06-15
Ing. Matej Bošňák Člen dozorného orgánu 2022-04-13
Peter Andronov Člen dozorného orgánu 2021-09-29
Ing. Juraj Ebringer člen 2013-01-30
Ing. Branislav Straka, PhD. člen predstavenstva 2008-01-01
Ing. Daniel Kollár predseda predstavenstva 2008-01-01
JUDr. Ľuboš Ondrejko člen predstavenstva 2008-01-01

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Ján Lučan
od 2018-05-17 · do 2020-01-28
Evert Vandenbussche
od 2018-05-17 · do 2020-01-28
Stefan Delaet
od 2017-07-26 · do 2018-05-17
Juraj Ebringer
od 2017-07-26 · do 2020-01-28
Daniel Kollár
od 2017-07-26 · do 2020-01-28
Ľuboš Ondrejko
od 2017-07-26 · do 2020-01-28
Branislav Straka
od 2017-07-26 · do 2020-01-28
Marcela Výbohová
od 2017-07-26 · do 2020-01-28
Daniël Falque
od 2017-01-31 · do 2017-07-26
Lucien Gijsens
od 2017-01-31 · do 2017-07-26
John Hollows
od 2017-01-31 · do 2017-07-26
Luc Popelier
od 2017-01-31 · do 2017-07-26
Johan Thijs
od 2017-01-31 · do 2017-07-26
Christine Van Rijsseghem
od 2017-01-31 · do 2017-07-26
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 12 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Československá obchodná banka, a.s.RPO
Sídlo
Žižkova 11
Vznik
2008-01-01 · 18 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36854140RPO
DIČ
2022502768FS
IČ DPH
SK7020000218 · aktívneFS
LEI
52990096Q5LMCH1WU462GLEIF
NACE
6419 · Ost.peňažné sprostr.
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava
Krajina
SK

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
1717 zmlúv 832.59 mil. € celková hodnota 2026-05-07 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2023-06-07 Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Dodatok č.2 k Zmluve o revolvingovom úvere č. 1192/22/33068 200 mil. €
2024-06-19 Hlavné mesto SR Bratislava Zmluva o účelovom úvere č. 0320/24/80100 55 mil. €
2022-11-02 Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Zmluva o revolvingovom úvere č. 1192/22/33068 50 mil. €
2026-03-26 MH Teplárenský holding, a.s. Zmluva o účelovom úvere č. 0152/26/80305 40 mil. €
2025-10-01 Hlavné mesto SR Bratislava Zmluva o účelovom úvere č.0567/25/80100 30 mil. €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
EssentialKlasifikácia subjektu
Československá obchodná banka, a.s. je zaradená ako essential subjekt podľa prílohy I · banking. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36854140/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36854140/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36854140",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →