🇸🇰 Spoločnosť s ručením obmedzeným · Oščadnica · SK
LEGAN, s.r.o.
IČO36413496DIČ2021751545IČ DPHSK2021751545NACE4335EST.2003 · 23r.
Compliance · Štandardný profilKredit · C · 64/1003–4 zamestnancov
Compliance verdiktODPORÚČANIE
Štandardný profil
Všetky rizikové kontroly v poriadku. Štandardný onboarding.
Prečo? Bez rizikových signálov.
BonitaC · 64/100
C
64/100
Stredná bonita · štandardný monitoring.
NIS2 smernicaMIMO
Mimo NIS2
Nepodlieha NIS2 smernici.
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2024
1.49mil. €
↘ -20.9% YoY
EBITDA · 2024
26k €
Čistý zisk · 2024
-24k €
Aktíva spolu
457k €
Zamestnanci
3–4
CRZ zmluvy
7
Σ 600k €
Kredit
C· 64/100
Vznik
2003
· 23 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
6 049 €
Dlh sociálnej poisťovne
4 254 €
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
Nie
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
C
64 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Stopa v CRZ
85
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
LEGAN, s.r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.49 mil. € | 26k € | -24k € | 457k € | RUZ závierka |
| 2023 | 1.89 mil. € | 108k € | 64k € | 472k € | RUZ závierka |
| 2022 | 1.99 mil. € | 24k € | -44k € | 750k € | RUZ závierka |
| 2021 | 1.43 mil. € | 59k € | 2 519 € | 1.4 mil. € | RUZ závierka |
| 2020 | 556k € | 49k € | 18k € | 484k € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 1.49 M € | 1.89 M € | 1.99 M € | 1.43 M € | 556 tis. € | 390 tis. € |
| EBITDA | 26 tis. € | 108 tis. € | 24 tis. € | 59 tis. € | 49 tis. € | 11 tis. € |
| EBITDA marža | 1.7 % | 5.7 % | 1.2 % | 4.1 % | 8.8 % | 2.7 % |
| Čistý zisk | -24 tis. € | 64 tis. € | -44 tis. € | 3 tis. € | 18 tis. € | 2 tis. € |
| Aktíva spolu | 457 tis. € | 472 tis. € | 750 tis. € | 1.40 M € | 484 tis. € | 201 tis. € |
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2023-05-26 | Mesto Krásno nad Kysucou | Zmluva o dielo | 395k € |
| 2022-11-25 | Slovenská správa ciest, Bratislava | Vylepšenie parametrov spevňujúce cestné teleso ohrozené záplavami. | 200k € |
| 2020-10-22 | Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca | Dohoda o poskytnutí finančného príspevku na podporu vytvárania pracovných miest v rámci projektu "Pracuj, zmeň svoj život" - Aktivita č. 3 Podpora zamestnávania UoZ - Opatrenie č. 2 podľa § 54 ods. 1 písm. d) zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamest. | 7 336 € |
| 2025-06-24 | Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. | Uznanie dlhu a dohoda o jeho splátkach uzatvorená v zmysle §558 | 5 015 € |
| 2023-01-31 | Mesto Krásno nad Kysucou | Dodatok č.1 | 624 € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IR
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Radovan Gašper
IR
Konateľ
Ing. Radovan Gašper
IR
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Radovan Gašper
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Bc. Renáta Gašperová | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2009-04-24 | 2010-09-21 |
| Radovan Gašper | Konateľ | 2003-09-25 | 2009-04-23 |
| Radovan Gašper | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2003-09-25 | 2009-04-23 |
Sieť prepojení
Štatutári (2)
Prepojené firmy (2)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Radovan Gašper
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Registre / 05
Identifikátory cez 13 polí.
Obchodné meno
LEGAN, s.r.o.RPO
Sídlo
1300
Vznik
2003-09-25 · 23 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
36413496RPO
DIČ
2021751545FS
IČ DPH
SK2021751545 · aktívneFS
NACE
4335
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Oščadnica
Krajina
SK
IBAN
SK1609000000005060876357FS
Bankové účty
3 evidovanýchFS
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/36413496/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/36413496/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "36413496", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.