🇸🇰 Spoločnosť s ručením obmedzeným · Staškov · SK
SAKSON P+V, s.r.o.
IČO36406341DIČ2020136404IČ DPHSK2020136404NACE4312 · Zemné práceEST.2002 · 24r.
Compliance · Štandardný profilKredit · A+ · 98/10025–49 zamestnancov
Compliance verdiktODPORÚČANIE
Štandardný profil
Všetky rizikové kontroly v poriadku. Štandardný onboarding.
Prečo? Bez rizikových signálov.
BonitaA+ · 98/100
A+
98/100
Najvyššia bonita · veľmi nízke riziko zlyhania v 12 mes.
↑ Lepšie než median odvetvia
NIS2 smernicaMIMO
Mimo NIS2
Nepodlieha NIS2 smernici.
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
1.5mil. €
↗ +10.2% YoY
EBITDA · 2025
118k €
Čistý zisk · 2025
-56k €
Aktíva spolu
1.01mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
8
Σ 0 €
Kredit
A+· 98/100
Vznik
2002
· 24 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
20 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
98 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
30
Stopa v CRZ
90
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
SAKSON P+V, s.r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.5 mil. € | 118k € | -56k € | 1.01 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 1.36 mil. € | -5 155 € | -154k € | 1.06 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 1.28 mil. € | 372k € | 251k € | 1.16 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 798k € | 44k € | -117k € | 614k € | RUZ závierka |
| 2021 | 540k € | -135k € | -321k € | 773k € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 1.50 M € | 1.36 M € | 1.28 M € | 798 tis. € | 540 tis. € | 883 tis. € |
| EBITDA | 118 tis. € | -5 tis. € | 372 tis. € | 44 tis. € | -135 tis. € | 116 tis. € |
| EBITDA marža | 7.9 % | -0.4 % | 29.2 % | 5.5 % | -25 % | 13.2 % |
| Čistý zisk | -56 tis. € | -154 tis. € | 251 tis. € | -117 tis. € | -321 tis. € | -85 tis. € |
| Aktíva spolu | 1.01 M € | 1.06 M € | 1.16 M € | 614 tis. € | 773 tis. € | 935 tis. € |
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2020-10-23 | Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca | Dohoda o poskytnutí finančného príspevku na podporu vytvárania pracovných miest v rámci projektu "Pracuj, zmeň svoj život" - Aktivita č. 3 Podpora zamestnávania UoZ - Opatrenie č. 2 podľa § 54 ods. 1 písm. d) zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamest. | 7 199 € |
| 2025-11-05 | LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever | Rámcová dohoda o poskytovaní služieb-SAKSON č. 14 | 0 € |
| 2025-07-17 | LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever | Rámcová dohoda o poskytovaní služieb-SAKSON č. 10 | 0 € |
| 2025-03-24 | LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever | Rámcová dohoda o poskytovaní služieb-SAKSON č. 8 | 0 € |
| 2025-03-24 | LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever | Rámcová dohoda o poskytovaní služieb-SAKSON č. 7 | 0 € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
PS
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Peter Sakson
VS
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Vladimír Sakson
PS
Konateľ
Peter Sakson
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Vladimír Sakson | Konateľ | 2002-07-01 | — |
| Peter Sakson | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2022-05-21 | 2026-04-13 |
| Vladimír Sakson | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2022-05-21 | 2026-04-13 |
| Peter Sakson | Konateľ | 2002-07-01 | 2026-04-13 |
| Peter Sakson | Konateľ | 2002-07-01 | 2022-05-20 |
| Vladimír Sakson | Konateľ | 2002-07-01 | 2022-05-20 |
| Vladimír Sakson | Konateľ | 2002-07-01 | 2026-04-13 |
| Peter Sakson | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2002-06-28 | 2022-05-20 |
| Vladimír Sakson | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2002-06-28 | 2022-05-20 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (1)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Peter Sakson
Vladimír Sakson
Peter Sakson
Vladimír Sakson
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
SAKSON P+V, s.r.o.RPO
Sídlo
805
Vznik
2002-07-01 · 24 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
36406341RPO
DIČ
2020136404FS
IČ DPH
SK2020136404 · aktívneFS
NACE
4312 · Zemné práce
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Staškov
Krajina
SK
Web
IBAN
SK7175000000004006557481FS
Bankové účty
1 evidovanýchFS
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/36406341/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/36406341/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "36406341", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.