AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Výskumný ústav dopravný, a.s.

  • IČO36402672
  • DIČ2020099785
  • IČ DPHSK2020099785
  • NACE7210

Akciová spoločnosť, registrovaná 2001, so sídlom v Žilina, SK. Pôsobí v odvetví 7210, 13 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 93/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2024 2.53 mil. € Zisk 332k €
Zamestnanci 10–19 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
2.53mil. €
↘ -7.5% YoY
EBITDA · 2024
370k €
Čistý zisk · 2024
332k €
Aktíva spolu
2mil. €
Zamestnanci
10–19
CRZ zmluvy
13
Σ 2.45 mil. €
Kredit
A+· 93/100
Vznik
2001
· 25 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
93 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 1M 2M 4M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 2.53 mil. € 370k € 332k € 2 mil. € RUZ závierka
2023 2.74 mil. € 23k € -26k € 2.24 mil. € RUZ závierka
2022 3.43 mil. € -534k € -609k € 2.55 mil. € RUZ závierka
2021 2.25 mil. € 290k € 145k € 1.39 mil. € RUZ závierka
2020 3.06 mil. € 148k € 30k € 1.5 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby2.53 M €2.74 M €3.43 M €2.25 M €3.06 M €3.03 M €
EBITDA370 tis. €23 tis. €-534 tis. €290 tis. €148 tis. €344 tis. €
EBITDA marža14.6 %0.9 %-15.5 %12.9 %4.8 %11.3 %
Čistý zisk332 tis. €-26 tis. €-609 tis. €145 tis. €30 tis. €94 tis. €
Aktíva spolu2.00 M €2.24 M €2.55 M €1.39 M €1.50 M €1.44 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

Člen dozorného orgánu
Ján Škvara
Od 2024-10-11
RA
Člen dozorného orgánu
Roman Adamek
Od 2024-10-11
Predseda predstavenstva
Ján Škvara
Od 2024-10-09

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Iveta Škvarová Člen dozorného orgánu 2019-04-23
Ing. Ľubomír Palčák Predseda predstavenstva 2024-10-09 2024-10-11
Ing. Ľubomír Palčák Predseda predstavenstva 2024-10-09 2024-11-08
Ján Škvara Člen predstavenstva 2024-10-09 2024-11-08
Ján Škvara Predseda predstavenstva 2024-05-21 2024-10-18
Ján Škvara Predseda predstavenstva 2024-05-21 2024-10-09
Ing. Gabriela Jánošíková, PhD. Člen dozorného orgánu 2021-07-30 2024-11-08
Ing. Gabriela Jánošíková, PhD. Člen dozorného orgánu 2021-07-30 2024-10-11
Darina Bolová Člen dozorného orgánu 2019-04-23 2021-09-14

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Ján Škvara
od 2026-02-06
Ľubomír Palčák
od 2019-09-25 · do 2026-02-06
Ján Škvara
od 2019-09-25 · do 2026-02-06
Ľubomír Palčák
od 2017-04-10 · do 2019-09-25
Ľubomír Palčák
od 2017-01-31 · do 2017-04-10
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Výskumný ústav dopravný, a.s.RPO
Sídlo
Rosinská cesta 3339/9
Vznik
2001-12-03 · 25 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36402672RPO
DIČ
2020099785FS
IČ DPH
SK2020099785 · aktívneFS
NACE
7210
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Žilina
Krajina
SK
IBAN
SK2902000000004644274259FS
Bankové účty
5 evidovanýchFS

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
13 zmlúv 2.45 mil. € celková hodnota 2026-03-13 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2015-01-22 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Zabezpečenie trvalých a analytickcých činností pre oblasť dopravy 5.15 mil. €
2015-04-14 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Vypracovať diela uvedené v prílohe č. 1 tejto zmluvy 2.8 mil. €
2013-09-25 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Predmetom zmluvy je záväzok zhotoviteľa zhotoviť pre objednávateľa dielo „Pilotný projekt implementácie riečnych informačných služieb na slovenskom úseku Dunaja (Rozhodnutie Európskej komisie č. C(2012)9020 projektu: 2011-EU-70001-S) “IRIS Europe 3“. 2.15 mil. €
2021-12-15 Slovenská správa ciest, Bratislava Výkon a vyhodnotenie celoštátneho sčítania dopravy 2021-2022 2.01 mil. €
2012-04-13 Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy EÚ Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 1.98 mil. €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Výskumný ústav dopravný, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
2024-08-27
Okresný súd Žilina v právnej veci povolenej reštrukturalizácie navrhovateľa - dlžníka: Výskumný ústav dopravný, a.s., so sídlom Veľký Diel 3323, 010 08 Žilina, IČO: 36 402 672, správcom ktorého je: UBC 2020, k.s., so sídlom Tamaškovičova 2742/17, 917 01 Trnava, IČO: 53 151 135, značka správcu: 2009, o návrhu predkladateľa na potvrdenie plánu, takto
bankruptcy
2024-01-15
Okresný súd Žilina, v právnej veci návrhu navrhovateľa - dlžníka: Výskumný ústav dopravný, a.s., so sídlom Veľký Diel 3323, 010 08 Žilina, IČO: 36 402 672, na povolenie reštrukturalizácie, takto
bankruptcy
2023-12-21
Okresný súd Žilina v právnej veci návrhu navrhovateľa - dlžníka: Výskumný ústav dopravný, a.s., so sídlom Veľký Diel 3323, 010 08 Žilina, IČO: 36 402 672, o návrhu na povolenie reštrukturalizácie dlžníka takto
bankruptcy
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36402672/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36402672/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36402672",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →