SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM
🇸🇰 Stavebná mechanizácia, s.r.o.
- IČO36397971
- DIČ2020105769
- IČ DPHSK2020105769
- NACE4941 · Nákladná cestná doprava
Spoločnosť s ručením obmedzeným, registrovaná 2001, so sídlom v Žilina, SK. Pôsobí v odvetví Nákladná cestná doprava, 3 verejných zmlúv v CRZ.
Compliance
Zvýšené riziko
Materiálne riziko
Kredit
C · 59/100
Stredné riziko
NIS2
Mimo NIS2
Nereguluje sa
Tržby · 2024
2.91 mil. €
Zisk 160k €
Zamestnanci
25–49
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2024
2.91mil. €
↘ -0.9% YoY
EBITDA · 2024
462k €
Čistý zisk · 2024
160k €
Aktíva spolu
2.26mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
3
Σ 55k €
Kredit
C· 59/100
Vznik
2001
· 25 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Zvýšené riziko
Prítomné tvrdé rizikové znaky — významný daňový nedoplatok, reštrukturalizácia alebo nespoľahlivý platiteľ DPH. Pred akýmkoľvek záväzkom je potrebné manuálne preverenie.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
19k €
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
Nie
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Nie
C
59 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
65
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.91 mil. € | 462k € | 160k € | 2.26 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 2.94 mil. € | 140k € | -128k € | 2.65 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 3.3 mil. € | 213k € | 23k € | 2.91 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 2.61 mil. € | 278k € | 53k € | 2.67 mil. € | RUZ závierka |
| 2020 | 3.29 mil. € | 143k € | -267k € | 3.04 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 2.91 M € | 2.94 M € | 3.30 M € | 2.61 M € | 3.29 M € | 6.28 M € |
| EBITDA | 462 tis. € | 140 tis. € | 213 tis. € | 278 tis. € | 143 tis. € | 380 tis. € |
| EBITDA marža | 15.9 % | 4.8 % | 6.5 % | 10.7 % | 4.4 % | 6.1 % |
| Čistý zisk | 160 tis. € | -128 tis. € | 23 tis. € | 53 tis. € | -267 tis. € | -51 tis. € |
| Aktíva spolu | 2.26 M € | 2.65 M € | 2.91 M € | 2.67 M € | 3.04 M € | 5.60 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IA
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Alojz Kuriak
ŠŠ
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Štefan Školník
IJ
Konateľ
Ing. Jakub Školník
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Richard Štrauch | Konateľ | 2008-10-10 | — |
| Štefan Školník | Konateľ | 2004-01-01 | — |
| Ing. Alojz Kuriak | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2009-02-28 | 2022-05-20 |
| Štefan Školník | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2009-02-28 | 2022-05-20 |
| Ing. Alojz Kuriak | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2007-06-20 | 2009-02-27 |
| Štefan Školník | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2004-03-02 | 2007-06-19 |
| Zuzana Kalužníková | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2004-03-02 | 2009-02-27 |
| Štefan Školník | Konateľ | 2004-01-01 | 2008-11-14 |
| Štefan Školník | Konateľ | 2004-01-01 | 2005-12-30 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Alojz Kuriak
Štefan Školník
Alojz Kuriak
Štefan Školník
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
Stavebná mechanizácia, s.r.o.RPO
Sídlo
Bytčianska 123
Vznik
2001-03-27 · 25 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
36397971RPO
DIČ
2020105769FS
IČ DPH
SK2020105769 · aktívneFS
NACE
4941 · Nákladná cestná doprava
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Žilina
Krajina
SK
IBAN
SK0702000000000116270811FS
Bankové účty
5 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2019-09-11 | Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik | Zmluva o dielo Premiestnenie batériových modulov | 760k € |
| 2014-02-21 | Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky | ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU ČÍSLO ZMLUVY: KaHR-111SP-1201/0725/123 | 462k € |
| 2011-12-09 | Univerzita Komenského v Bratislave - Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine | Zmluva o dielo č. JLFUK MT 79-OVO/2011 | 240k € |
| 2015-11-16 | Slovenská reštrukturalizačná, s.r.o. | Zmluva o postúpení pohľadávok č. 21/2015 | 198k € |
| 2016-09-02 | Obec Rybník | Kúpna zmluva | 150k € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Stavebná mechanizácia, s.r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/36397971/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/36397971/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "36397971", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →