AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Prievidzské strojárne, a.s.

  • IČO36330248
  • DIČ2020079501
  • IČ DPHSK2020079501
  • NACE2829 · Výroba ost.všeob.strojov

Akciová spoločnosť, registrovaná 2003, so sídlom v Prievidza, SK. Pôsobí v odvetví Výroba ost.všeob.strojov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A · 85/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 3–4 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
159k €
↗ +51.4% YoY
EBITDA · 2025
11k €
Čistý zisk · 2025
4 195 €
Aktíva spolu
350k €
Zamestnanci
3–4
Kredit
A· 85/100
Vznik
2003
· 23 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-17
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A
85 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 73k 146k 221k 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 159k € 11k € 4 195 € 350k € RUZ závierka
2024 105k € 7 394 € 1 162 € 344k € RUZ závierka
2023 129k € 22k € 4 974 € 353k € RUZ závierka
2022 198k € 37k € 14k € 341k € RUZ závierka
2021 201k € 39k € 18k € 359k € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby159 tis. €105 tis. €129 tis. €198 tis. €201 tis. €247 tis. €
EBITDA11 tis. €7 tis. €22 tis. €37 tis. €39 tis. €106 tis. €
EBITDA marža7.2 %7 %16.9 %18.8 %19.5 %42.7 %
Čistý zisk4 tis. €1 tis. €5 tis. €14 tis. €18 tis. €82 tis. €
Aktíva spolu350 tis. €344 tis. €353 tis. €341 tis. €359 tis. €437 tis. €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

Člen dozorného orgánu
Jarmila Šútorová
Od 2025-05-01
LB
Člen dozorného orgánu
Lucia Balogová
Od 2025-05-01
OH
Predseda predstavenstva
Oliver Hermann
Od 2025-05-01

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Roland Otto Hermann Člen dozorného orgánu 2025-05-01
Alena Hlivová Člen dozorného orgánu 2022-08-03 2025-05-26
Alena Hlivová Člen dozorného orgánu 2022-08-03 2025-04-30
Ing. Ivan Gyarmathy Člen predstavenstva 2022-08-03 2025-04-30
Ing. Ivan Gyarmathy Člen predstavenstva 2022-08-03 2025-05-26
Oliver Hermann Predseda predstavenstva 2022-08-03 2025-05-26
Oliver Hermann Predseda predstavenstva 2022-08-03 2025-04-30
Omar Topić Člen dozorného orgánu 2022-08-03 2025-04-30
Omar Topić Člen dozorného orgánu 2022-08-03 2025-05-26

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci

RPVS pre túto firmu nevedie záznam — pravdepodobne nezmluvujeme s verejným sektorom.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Prievidzské strojárne, a.s.RPO
Sídlo
Teplárenská 1
Vznik
2003-08-27 · 23 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36330248RPO
DIČ
2020079501FS
IČ DPH
SK2020079501 · aktívneFS
NACE
2829 · Výroba ost.všeob.strojov
NUTS región
Trenčiansky kraj
Obec
Prievidza
Krajina
SK
IBAN
SK2581200021372000510931FS
Bankové účty
3 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ

K tejto firme neevidujeme zmluvy v CRZ (SK dodávateľská strana).

NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Prievidzské strojárne, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36330248/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36330248/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36330248",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 6d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 6d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 6d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 6d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 6d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →