AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 ALES a. s.

  • IČO36293440
  • DIČ2020173980
  • IČ DPHSK7120000162
  • NACE6210

Akciová spoločnosť, registrovaná 1997, so sídlom v Trenčín, SK. Pôsobí v odvetví 6210, 10 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 91/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2025 2.75 mil. € Zisk 1.34 mil. €
Zamestnanci 25–49 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
2.75mil. €
↗ +96.5% YoY
EBITDA · 2025
1.78mil. €
Čistý zisk · 2025
1.34mil. €
Aktíva spolu
2.9mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
10
Σ 1.93 mil. €
Kredit
A+· 91/100
Vznik
1997
· 29 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
91 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 999k 2M 3M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 2.75 mil. € 1.78 mil. € 1.34 mil. € 2.9 mil. € RUZ závierka
2024 1.4 mil. € -744k € -1.04 mil. € 2.38 mil. € RUZ závierka
2023 1.88 mil. € -117k € -453k € 2.79 mil. € RUZ závierka
2022 2.17 mil. € 452k € -9 009 € 3.36 mil. € RUZ závierka
2021 1.4 mil. € -26k € -400k € 2.79 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby2.75 M €1.40 M €1.88 M €2.17 M €1.40 M €2.11 M €
EBITDA1.78 M €-744 tis. €-117 tis. €452 tis. €-26 tis. €183 tis. €
EBITDA marža64.7 %-53.1 %-6.2 %20.8 %-1.8 %8.7 %
Čistý zisk1.34 M €-1.04 M €-453 tis. €-9 tis. €-400 tis. €-228 tis. €
Aktíva spolu2.90 M €2.38 M €2.79 M €3.36 M €2.79 M €3.44 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

MD
Člen dozorného orgánu
Mgr. Dan Rosendorf
Od 2026-04-16
KT
Predseda predstavenstva
Karol Trup
Od 2025-03-01
IM
Člen dozorného orgánu
Ing. Michaela Kovářová
Od 2023-04-26

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Anton Demko Člen dozorného orgánu 2022-10-01
Ing. Martin Terkovič Člen dozorného orgánu 2024-01-11 2026-04-14
Ing. Martin Terkovič Člen dozorného orgánu 2024-01-11 2026-04-15
Ing. Katarína Galajdová Predseda predstavenstva 2021-07-01 2025-02-27
Ing. Katarína Galajdová Predseda predstavenstva 2021-07-01 2025-02-28
Ing. Ján Kubovčík Člen dozorného orgánu 2021-06-10 2022-05-21
Ing. Ján Kubovčík Člen dozorného orgánu 2021-06-10 2022-11-11
Ing. Martin Terkovič Člen dozorného orgánu 2019-01-11 2024-01-10
Ing. Martin Terkovič Člen dozorného orgánu 2019-01-11 2024-02-21

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Jitka Rosendorfová
od 2017-08-17
Jitka Rosendorfová
od 2017-01-31 · do 2017-08-17
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 12 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
ALES a. s.RPO
Sídlo
Soblahovská 2050
Vznik
1997-01-29 · 29 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36293440RPO
DIČ
2020173980FS
IČ DPH
SK7120000162 · aktívneFS
NACE
6210
NUTS región
Trenčiansky kraj
Obec
Trenčín
Krajina
SK
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
10 zmlúv 1.93 mil. € celková hodnota 2025-09-01 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2011-12-03 ÚIA Doplnok č. 1 k zmluve o dielo č. 2010/189 na Upgrade systému MILITARY LETVIS pre zabezpečenie plnenia hlavných úloh Vzdušných síl OS SR v oblasti pohotovostného systému 3.8 mil. €
2014-08-21 Akvizičná agentúra Zmluva o dielo č.2014/138 - Letvis mod S 1.4 mil. €
2011-05-06 Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik Zmluva o dielo - obnova systému LETVIS 564k €
2025-09-01 Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik Zmluva o dielo 541k €
2018-03-15 Úrad pre investície a akvizície Zmluva č. 2017/851 - Neplánované a servisné opravy LPIS - systému LETVIS 515k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
ALES a. s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36293440/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36293440/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36293440",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →