SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM Štandardný profil

🇸🇰 U. S. Steel Košice, s.r.o.

  • IČO36199222
  • DIČ2020052837
  • IČ DPHSK7020000119
  • LEIDLW6DM0GV5KUNK1CX084
  • NACE2410 · Výroba surového železa

Spoločnosť s ručením obmedzeným, registrovaná 2000, so sídlom v Košice, SK. Pôsobí v odvetví Výroba surového železa, 267 verejných zmlúv v CRZ, 16 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 95/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 5000–9999 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Zamestnanci
5000–9999
CRZ zmluvy
267
Σ 2.67 mil. €
EU projekty
16
Σ 109.39 mil. €
Kredit
A+· 95/100
Vznik
2000
· 26 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 23 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
95 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Účtovné závierky.

Aktuálne 2026-05-11
Register RUZ

Auditované závierky pochádzajú zo slovenského registra RUZ (Register účtovných závierok). Pre túto firmu sme ešte nestiahli detail po rokoch — backfill zvyšných ~98 % SK firiem práve prebieha.

Otvoriť v registri RUZ →

Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IT
Konateľ
Isao Takenami
Od 2025-10-10
KM
Člen dozorného orgánu
Kevin Michael Lewis
Od 2025-07-23
SM
Člen dozorného orgánu
Scotland Michael Duncan
Od 2025-07-23

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Mgr. Martina Kováčová Konateľ 2025-04-01
Michael Lawrence Piekut Konateľ 2024-09-01
Mgr. Eva Durzóová Člen dozorného orgánu 2022-06-02
Karl George Kocsis Konateľ 2019-04-01
James Edward Bruno Konateľ 2018-10-01
Ing. Silvia Gaálová, FCCA Konateľ 2018-01-12
David Earle Hathaway Konateľ 2015-08-01
Ing. Marcel Novosad Konateľ 2014-11-27
RNDr. Miroslav Kiraľvarga, MBA Konateľ 2013-10-01

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Jozef Bernát
od 2017-05-17 · do 2019-05-21
Miloš Fodor
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Viliam Gašpar
od 2017-05-17 · do 2017-08-01
Peter Gazsi
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Ladislav Hanuščalka
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
David Earle Hathaway Jr
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Gabriel Holub
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Thomas J. Kevin
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Vladimír Kokarda
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Andrej Krištofčík
od 2017-05-17 · do 2017-09-28
Norbert Kubík
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Tomáš Kuriatnik
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Ľubomír Kvaska
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Marek Lukačín
od 2017-05-17 · do 2018-11-07
Marcel Novosad
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Stanislav Petro
od 2017-05-17 · do 2019-05-21
Richard C. Shank
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Martin Varga
od 2017-05-17 · do 2019-09-30
Ján Venglarčík
od 2017-05-17 · do 2017-08-01
Róbert Žihlavník
od 2017-05-17 · do 2019-05-21
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
U. S. Steel Košice, s.r.o.RPO
Sídlo
Vstupný areál U. S. Steel
Vznik
2000-06-20 · 26 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
36199222RPO
DIČ
2020052837FS
IČ DPH
SK7020000119 · aktívneFS
LEI
DLW6DM0GV5KUNK1CX084GLEIF
NACE
2410 · Výroba surového železa
NUTS región
Košický kraj
Obec
Košice
Krajina
SK

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
267 zmlúv 2.67 mil. € celková hodnota 2026-04-29 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2019-12-09 Ministerstvo financií SR Dohoda o mimosúdnom vyrovnaní 9.89 mil. €
2016-06-13 Ministerstvo životného prostredia SR Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 9.08 mil. €
2017-07-04 Výskumná agentúra ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU na realizáciu projektu: "Podpora Priemyselného výskumno-vývojového centra v oblasti nových materiálov a technológií povlakovania a zvárania" 6.45 mil. €
2014-06-25 Ministerstvo životného prostredia SR Zvýšenie účinnosti odprášenia VP2 a VP3 časť VP3 4.61 mil. €
2016-08-24 Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. Prenájom nákladných vozňov 3.43 mil. €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
U. S. Steel Košice, s.r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36199222/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36199222/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36199222",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →