AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 YOSARIA TRAINS, a.s.

  • IČO35947233
  • DIČ2022065100
  • IČ DPHSK2022065100
  • NACE8299 · Ost.pomocné obchod.čin.

Akciová spoločnosť, registrovaná 2005, so sídlom v Bratislava - mestská časť Ružinov, SK. Pôsobí v odvetví Ost.pomocné obchod.čin., 3 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A · 89/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2024 61k € Zisk 1 717 €
Zamestnanci 1 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
61k €
↘ -51.3% YoY
EBITDA · 2024
52k €
Čistý zisk · 2024
1 717 €
Aktíva spolu
2.27mil. €
Zamestnanci
1
CRZ zmluvy
3
Σ 549k €
Kredit
A· 89/100
Vznik
2005
· 21 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 12 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A
89 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 65
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 45k 90k 137k 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 61k € 52k € 1 717 € 2.27 mil. € RUZ závierka
2023 124k € -77k € -105k € 1.72 mil. € RUZ závierka
2022 15k € -78k € -91k € 1.83 mil. € RUZ závierka
2021 1 892 € -105k € -87k € 1.94 mil. € RUZ závierka
2020 13k € -42k € -37k € 2 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby61 tis. €124 tis. €15 tis. €2 tis. €13 tis. €
EBITDA52 tis. €-77 tis. €-78 tis. €-105 tis. €-42 tis. €-52 tis. €
EBITDA marža85.9 %-61.7 %-517.8 %-5532.1 %-324.5 %
Čistý zisk2 tis. €-105 tis. €-91 tis. €-87 tis. €-37 tis. €-54 tis. €
Aktíva spolu2.27 M €1.72 M €1.83 M €1.94 M €2.00 M €2.04 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IL
Predseda predstavenstva
Ivan Líška
Od 2025-10-01
IS
člen
Ing. Severín Skotnický, CSc.
Od 2019-03-15
MM
Člen dozorného orgánu
Martina Maurerová
Od 2010-12-08

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Mgr. Marína Líšková Martáková Člen dozorného orgánu 2005-07-26
Attila Bíro predseda 2017-03-03 2025-10-01
Attila Bíro predseda 2017-03-03 2025-10-24
Janka Sovišová Člen dozorného orgánu 2010-12-08 2017-07-13
Janka Sovišová Člen dozorného orgánu 2010-12-08 2017-06-22
Ing. Alica Líšková Člen dozorného orgánu 2005-07-26 2010-12-08
Ing. Alica Líšková Člen dozorného orgánu 2005-07-26 2011-05-03
Ing. Peter Líška Člen dozorného orgánu 2005-07-26 2010-12-08
Ing. Peter Líška Člen dozorného orgánu 2005-07-26 2011-05-03

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci

RPVS pre túto firmu nevedie záznam — pravdepodobne nezmluvujeme s verejným sektorom.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
YOSARIA TRAINS, a.s.RPO
Sídlo
Tomášikova 10/D
Vznik
2005-07-26 · 21 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
35947233RPO
DIČ
2022065100FS
IČ DPH
SK2022065100 · aktívneFS
NACE
8299 · Ost.pomocné obchod.čin.
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava - mestská časť Ružinov
Krajina
SK
IBAN
SK9809000000005152484203FS
Bankové účty
1 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
3 zmlúv 549k € celková hodnota 2025-04-24 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2024-09-09 Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. Dohoda o uznaní záväzku a splátkovom kalendári č. 02/2024 549k €
2025-04-24 YOSARIA TRAINS, a.s. Dohoda o uznaní záväzku a splátkovom kalendári č. 01/2025 0 €
2022-02-17 Ministerstvo dopravy a výstavby SR Dohoda o mlčanlivosti uzatvorená podľa § 261 ods. 2 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov 0 €
2020-05-21 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Ružomberok D O H O D A číslo: 20/24/54E/624 o poskytnutí finančného príspevku v rámci projektu „Prvá pomoc“ – Opatrenie č. 3A 0 €
2014-11-05 Železnice Slovenskej republiky Zmluva č. 62/2014 o prístupe k ŽI 0 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
YOSARIA TRAINS, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/35947233/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/35947233/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "35947233",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →