AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 1. slovenská úsporová, a.s.

  • IČO35921111
  • DIČ2021968432
  • IČ DPHSK2021968432
  • NACE7020

Akciová spoločnosť, registrovaná 2005, so sídlom v Bratislava, SK. Pôsobí v odvetví 7020, 24 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 94/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 3–4 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
2 992 €
↗ +32.6% YoY
EBITDA · 2024
-302k €
Čistý zisk · 2024
-100k €
Aktíva spolu
3.12mil. €
Zamestnanci
3–4
CRZ zmluvy
24
Σ 3.65 mil. €
Kredit
A+· 94/100
Vznik
2005
· 21 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 319 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
94 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 13k 25k 38k 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 2 992 € -302k € -100k € 3.12 mil. € RUZ závierka
2023 2 257 € -430k € 45k € 2.22 mil. € RUZ závierka
2022 6 933 € -558k € 206k € 2.52 mil. € RUZ závierka
2021 34k € -665k € 257k € 2.48 mil. € RUZ závierka
2020 13k € -509k € 181k € 1.78 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby3 tis. €2 tis. €7 tis. €34 tis. €13 tis. €60 tis. €
EBITDA-302 tis. €-430 tis. €-558 tis. €-665 tis. €-509 tis. €-576 tis. €
EBITDA marža-10078.8 %-19063.4 %-8046.9 %-1930.8 %-3897 %-958.2 %
Čistý zisk-100 tis. €45 tis. €206 tis. €257 tis. €181 tis. €-14 tis. €
Aktíva spolu3.12 M €2.22 M €2.52 M €2.48 M €1.78 M €1.41 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

BJ
Člen predstavenstva
Barnabás János Áfra
Od 2025-02-19
IL
Člen dozorného orgánu
Ing. Ladislav Piši
Od 2025-02-19
IP
Predseda predstavenstva
Ing. Peter Schramm
Od 2025-02-19

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
István Iványi Člen dozorného orgánu 2025-02-19
Rita Gelencsér Člen dozorného orgánu 2025-02-19
Katarína Gajdošíková Člen predstavenstva 2025-02-19 2025-12-13
Katarína Gajdošíková Člen predstavenstva 2025-02-19 2026-01-19
Katarína Gajdošíková Člen predstavenstva 2021-07-15 2025-02-10
Katarína Gajdošíková Člen predstavenstva 2021-07-15 2025-02-19
Rita Lukácsné Gelencsér Člen dozorného orgánu 2015-04-10 2025-02-10
Rita Lukácsné Gelencsér Člen dozorného orgánu 2015-04-10 2025-02-19
Rita Lukácsné Gelencsér Člen dozorného orgánu 2015-04-10 2022-05-13

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Miroslav Drinka
od 2022-06-20
Peter Schramm
od 2022-06-20
Barnabás János Áfra
od 2024-01-31 · do 2025-09-08
Barnabás János Áfra
od 2021-03-31 · do 2024-01-31
István Iványi
od 2021-03-31 · do 2025-09-08
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
1. slovenská úsporová, a.s.RPO
Sídlo
Pekná cesta 19
Vznik
2005-02-15 · 21 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
35921111RPO
DIČ
2021968432FS
IČ DPH
SK2021968432 · aktívneFS
NACE
7020
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava
Krajina
SK
IBAN
SK8009000000005210822849FS
Bankové účty
1 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
24 zmlúv 3.65 mil. € celková hodnota 2025-12-12 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2024-12-18 Handlová Zmluva o kúpe akcií Finmos 1.02 mil. €
2025-06-05 Mesto Vranov nad Topľou DOHODA O ZAPOČÍTANÍ VZÁJOMNÝCH POHĽADÁVOK 479k €
2025-06-03 Mesto Vranov nad Topľou ZMLUVA O KÚPE AKCIÍ spoločnosti FIN.M.O.S. a. s. 479k €
2024-12-23 Mesto Galanta Dohoda o započítaní vzájomných pohľadávok 323k €
2024-12-19 Mesto Galanta Zmluva o kúpe akcií 323k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
1. slovenská úsporová, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/35921111/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/35921111/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "35921111",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →