AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Račianska teplárenská, a.s.

  • IČO35886781
  • DIČ2021916072
  • IČ DPHSK2021916072
  • NACE3530 · Dodávka pary,vzduchu

Akciová spoločnosť, registrovaná 2004, so sídlom v Bratislava, SK. Pôsobí v odvetví Dodávka pary,vzduchu, 14 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 92/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 5–9 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
5.23mil. €
↘ -42.4% YoY
EBITDA · 2024
397k €
Čistý zisk · 2024
101k €
Aktíva spolu
2.69mil. €
Zamestnanci
5–9
CRZ zmluvy
14
Σ 84k €
Kredit
A+· 92/100
Vznik
2004
· 22 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
92 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 3M 7M 10M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 5.23 mil. € 397k € 101k € 2.69 mil. € RUZ závierka
2023 9.08 mil. € 511k € 202k € 3.56 mil. € RUZ závierka
2022 3.16 mil. € 293k € -747 € 2.46 mil. € RUZ závierka
2021 2.83 mil. € 381k € 40k € 2.15 mil. € RUZ závierka
2020 3.03 mil. € 526k € 55k € 2.51 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby5.23 M €9.08 M €3.16 M €2.83 M €3.03 M €3.19 M €
EBITDA397 tis. €511 tis. €293 tis. €381 tis. €526 tis. €600 tis. €
EBITDA marža7.6 %5.6 %9.3 %13.4 %17.4 %18.8 %
Čistý zisk101 tis. €202 tis. €-747 €40 tis. €55 tis. €79 tis. €
Aktíva spolu2.69 M €3.56 M €2.46 M €2.15 M €2.51 M €2.99 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

BM
Člen dozorného orgánu
Bc. Mgr. Juraj Greško
Od 2024-12-02
IM
Člen predstavenstva
Ing. Martin Žigo
Od 2024-12-02
IJ
Člen dozorného orgánu
Ing. Juraj Sochor
Od 2023-06-30

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Miroslav Pajchl Člen predstavenstva 2023-06-30
Ing. Roman Doupovec Predseda predstavenstva 2023-06-30
Tomáš Korpáš Člen dozorného orgánu 2023-06-30
Mário Khandl Člen dozorného orgánu 2022-06-30
Ing. Martin Žigo Člen dozorného orgánu 2023-06-30 2024-12-02
Ing. Martin Žigo Člen dozorného orgánu 2023-06-30 2024-12-19
Ing. Róbert Pajdlhauser Predstavenstvo 2023-06-30 2024-12-19
Ing. Róbert Pajdlhauser Predstavenstvo 2023-06-30 2024-12-02
Ing. František Sás Člen dozorného orgánu 2019-02-19 2023-07-04

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Miroslav Pajchl
od 2024-12-23
Martin Žigo
od 2024-12-20
Roman Doupovec
od 2019-08-07
Miroslav Pajchl
od 2019-08-07 · do 2024-12-23
Róbert PajdlhauserPEP
od 2019-08-07 · do 2024-12-20
Róbert PajdlhauserPEP
od 2019-03-05 · do 2019-08-07
Roman Doupovec
od 2018-08-27 · do 2019-08-07
Michal Hrdlička
od 2018-08-27 · do 2019-03-05
Miroslav Pajchl
od 2018-08-27 · do 2019-08-07
Roman Doupovec
od 2017-08-08 · do 2018-08-27
Michal Hrdlička
od 2017-08-08 · do 2018-08-27
Miroslav Pajchl
od 2017-08-08 · do 2018-08-27
Roman Doupovec
od 2017-01-31 · do 2017-08-08
Michal Hrdlička
od 2017-01-31 · do 2017-08-08
Miroslav Pajchl
od 2017-01-31 · do 2017-08-08
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Račianska teplárenská, a.s.RPO
Sídlo
Hečkova 5
Vznik
2004-05-19 · 22 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
35886781RPO
DIČ
2021916072FS
IČ DPH
SK2021916072 · aktívneFS
NACE
3530 · Dodávka pary,vzduchu
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava
Krajina
SK
IBAN
SK2175000000000025927283FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
14 zmlúv 84k € celková hodnota 2025-10-08 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2024-08-19 Mestská časť Bratislava - Rača NÁJOMNÁ ZMLUVA 80k €
2024-10-23 Mestská časť Bratislava - Rača ZMLUVA O DIELO č. 501/2024 2 520 €
2023-06-08 Hlavné mesto SR Bratislava Zmluva o zriadení vecného bremena č. 286503132300 uzatvorená za účelom uloženia stavebného objektu (SO 11) E.3.2 Teplovodná prípojka k stavbe "Rekonštrukcia základnej školy. Základná škola Plickova 9, M. Č. Bratislava-Rača" na pozemky v k. ú. Rača 809 €
2023-12-01 Mestská časť Bratislava-Rača ZMLUVA O DODÁVKE A ODBERE TEPLA č. 639/2023 RE15E230200 na priame náklady 200 €
2025-10-08 Mestská časť Bratislava - Rača Dodatok č. 1 k NÁJOMNEJ ZMLUVE č. 430/2024 0 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Račianska teplárenská, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/35886781/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/35886781/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "35886781",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 6d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 6d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 6d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 6d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 6d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →