AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ
🇸🇰 Prvá Slovenská železničná, akciová spoločnosť (v skrátenej forme PSŽ, a.s.)
- IČO35858664
- DIČ2021728148
- IČ DPHSK2021728148
- NACE4920 · Náklad.železnič.doprava
Akciová spoločnosť, registrovaná 2003, so sídlom v Bratislava - mestská časť Petržalka, SK. Pôsobí v odvetví Náklad.železnič.doprava, 3 verejných zmlúv v CRZ.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
B · 78/100
Nízke riziko
NIS2
Important
Príloha · transport-land
Tržby · 2024
17.87 mil. €
Zisk -580k €
Zamestnanci
100–149
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2024
17.87mil. €
↗ +2.5% YoY
EBITDA · 2024
145k €
Čistý zisk · 2024
-580k €
Aktíva spolu
8.73mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
3
Σ 0 €
Kredit
B· 78/100
Vznik
2003
· 23 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
64 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Nie
B
78 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
30
Stopa v CRZ
65
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17.87 mil. € | 145k € | -580k € | 8.73 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 17.44 mil. € | 518k € | -321k € | 9.86 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 24.24 mil. € | 264k € | -408k € | 8.03 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 19.18 mil. € | -136k € | -963k € | 7.66 mil. € | RUZ závierka |
| 2020 | 18.51 mil. € | 834k € | -267k € | 8.02 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 17.87 M € | 17.44 M € | 24.24 M € | 19.18 M € | 18.51 M € | 28.63 M € |
| EBITDA | 145 tis. € | 518 tis. € | 264 tis. € | -136 tis. € | 834 tis. € | 1.35 M € |
| EBITDA marža | 0.8 % | 3 % | 1.1 % | -0.7 % | 4.5 % | 4.7 % |
| Čistý zisk | -580 tis. € | -321 tis. € | -408 tis. € | -963 tis. € | -267 tis. € | 112 tis. € |
| Aktíva spolu | 8.73 M € | 9.86 M € | 8.03 M € | 7.66 M € | 8.02 M € | 9.32 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IJ
Člen predstavenstva
Ing. Juraj Kudrna
IŠ
Predseda predstavenstva
Ing. Štefan Nagy
IM
Člen predstavenstva
Ing. Miroslav Dávid
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Peter Ďurian | Člen dozorného orgánu | 2011-02-07 | — |
| Alena Benedová | Člen dozorného orgánu | 2008-11-14 | — |
| Ján Ďurian | Člen dozorného orgánu | 2008-11-14 | — |
| Ing. Štefan Nagy | Člen predstavenstva | 2022-11-03 | 2023-01-31 |
| Ing. Štefan Nagy | Člen predstavenstva | 2022-11-03 | 2023-02-09 |
| Ing. Marcel Mäsiar | člen | 2012-06-18 | 2022-11-03 |
| Ing. Marcel Mäsiar | člen | 2012-06-18 | 2022-11-25 |
| Marian Ďurian | Člen dozorného orgánu | 2008-11-14 | 2011-02-07 |
| Marian Ďurian | Člen dozorného orgánu | 2008-11-14 | 2011-02-14 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Miroslava Ďurkovičová Ďurianová
Peter Ďurian
Adrián Ďurian
Miroslava Ďurkovičová Ďurianová
Peter Ďurian
Peter Ďurian
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
Prvá Slovenská železničná, akciová spoločnosť (v skrátenej forme PSŽ, a.s.)RPO
Sídlo
Einsteinova 24
Vznik
2003-05-27 · 23 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
35858664RPO
DIČ
2021728148FS
IČ DPH
SK2021728148 · aktívneFS
NACE
4920 · Náklad.železnič.doprava
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava - mestská časť Petržalka
Krajina
SK
Web
IBAN
SK0611000000002621186388FS
Bankové účty
4 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2026-01-01 | Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. | Zmluva o PPC | 0 € |
| 2025-06-10 | Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. | Zmluva o spolupráci dopravcov pri čiastkových prepravách | 0 € |
| 2022-05-03 | Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. | Zmluvy o spolupráci dopravcov pri peážnej preprave | 0 € |
| 2017-07-03 | Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. | Zmluvy o spolupráci pri peážnej preprave | 0 € |
| 2017-02-01 | Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. | Zmluvy o spolupráci dopravcov v medzištátnej doprave v PPS | 0 € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
ImportantKlasifikácia subjektu
Prvá Slovenská železničná, akciová spoločnosť (v skrátenej forme PSŽ, a.s.) je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · transport-land. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/35858664/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/35858664/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "35858664", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →