AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 SFÉRA, a.s.

  • IČO35757736
  • DIČ2020212007
  • IČ DPHSK2020212007
  • NACE6290

Akciová spoločnosť, registrovaná 1999, so sídlom v Bratislava - mestská časť Staré Mesto, SK. Pôsobí v odvetví 6290, 44 verejných zmlúv v CRZ, 2 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Important Príloha · digital-providers
Tržby · 2024 9.01 mil. € Zisk 598k €
Zamestnanci 100–149 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
9.01mil. €
↗ +16.5% YoY
EBITDA · 2024
1.47mil. €
Čistý zisk · 2024
598k €
Aktíva spolu
7.47mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
44
Σ 3.67 mil. €
EU projekty
2
Σ 3.14 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1999
· 27 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 52 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 3M 7M 10M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 9.01 mil. € 1.47 mil. € 598k € 7.47 mil. € RUZ závierka
2023 7.73 mil. € 1.62 mil. € 727k € 7.13 mil. € RUZ závierka
2022 6.75 mil. € 1.15 mil. € 271k € 7.74 mil. € RUZ závierka
2021 6.8 mil. € 1.35 mil. € 745k € 9.31 mil. € RUZ závierka
2020 9.14 mil. € 2.76 mil. € 2.22 mil. € 10.13 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby9.01 M €7.73 M €6.75 M €6.80 M €9.14 M €12.71 M €
EBITDA1.47 M €1.62 M €1.15 M €1.35 M €2.76 M €2.85 M €
EBITDA marža16.3 %20.9 %17 %19.8 %30.2 %22.4 %
Čistý zisk598 tis. €727 tis. €271 tis. €745 tis. €2.22 M €2.20 M €
Aktíva spolu7.47 M €7.13 M €7.74 M €9.31 M €10.13 M €6.99 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IM
Predseda predstavenstva
Ing. Marián Krajňák
Od 2025-09-03
IK
Člen dozorného orgánu
Ing. Karol Krajňák
Od 2025-09-02
II
Člen dozorného orgánu
Ing. Ing. Michaela Naništová
Od 2021-07-01

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Mgr. Alena Demydova, PhD. Člen dozorného orgánu 2021-07-01
Mgr. Alla Demyda Člen dozorného orgánu 2021-07-01 2024-06-20
RNDr. Oskár Halzl podpredseda 2019-06-25 2019-05-28
Ing. Ľubomír Melichárek Člen dozorného orgánu 2019-05-29 2021-07-01
Ing. Ľubomír Melichárek Člen dozorného orgánu 2019-05-29 2021-07-12
Ing. Ivan Nešpor Člen dozorného orgánu 2009-04-10 2009-03-17
RNDr. Eva Hrivnáková Člen dozorného orgánu 2009-04-10 2009-03-17
Ing. Ľubomír Melichárek Predstavenstvo 2009-03-23 2019-06-24
Ing. Ľubomír Melichárek Predstavenstvo 2009-03-23 2019-05-28

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Marián Krajňák
od 2025-06-26
Ingrid Krajňáková
od 2025-06-26
Eduard Haluška
od 2017-06-14 · do 2025-06-26
Eduard Haluška
od 2017-01-31 · do 2017-06-14
Daniela Krištofíková
od 2017-01-31 · do 2017-06-14
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
SFÉRA, a.s.RPO
Sídlo
Karadžičova 2
Vznik
1999-01-01 · 27 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
35757736RPO
DIČ
2020212007FS
IČ DPH
SK2020212007 · aktívneFS
NACE
6290
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Krajina
SK
IBAN
SK2811000000002623040147FS
Bankové účty
8 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
44 zmlúv 3.67 mil. € celková hodnota 2026-02-25 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2021-02-05 Výskumná agentúra Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu: "Life Defender – Ochranca života" 2.41 mil. €
2023-07-03 Železnice Slovenskej republiky Zmluva o poskytnutí služby 491k €
2025-11-04 Železnice Slovenskej republiky Rámcová zmluva o poskytnutí služby 477k €
2026-02-25 Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. Zmluva o poskytovaní služieb technickej a technologickej podpory prevádzky produktu XMatik®.NET/ISOM 475k €
2012-10-04 Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. Podpora Informačného systému obchodu a meraní (ISOM) 474k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
ImportantKlasifikácia subjektu
SFÉRA, a.s. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · digital-providers. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/35757736/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/35757736/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "35757736",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 4d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 4d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 4d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 4d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 3d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 4d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →