SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM
🇸🇰 SABYT, s.r.o.
- IČO31730345
- DIČ2020525166
- IČ DPHSK2020525166
- NACE3530 · Dodávka pary,vzduchu
Spoločnosť s ručením obmedzeným, registrovaná 1996, so sídlom v Sabinov, SK. Pôsobí v odvetví Dodávka pary,vzduchu, 43 verejných zmlúv v CRZ, 2 projektov z EÚ fondov.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
A+ · 100/100
Veľmi nízke riziko
NIS2
Mimo NIS2
Nereguluje sa
Tržby · 2025
3.02 mil. €
Zisk 241k €
Zamestnanci
20–24
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
3.02mil. €
↗ +8.3% YoY
EBITDA · 2025
485k €
Čistý zisk · 2025
241k €
Aktíva spolu
3.73mil. €
Zamestnanci
20–24
CRZ zmluvy
43
Σ 2.64 mil. €
EU projekty
2
Σ 1.92 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1996
· 30 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
Nie
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
100
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.02 mil. € | 485k € | 241k € | 3.73 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 2.78 mil. € | 604k € | 354k € | 3.59 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 2.8 mil. € | 559k € | 297k € | 3.56 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 1.84 mil. € | 360k € | 114k € | 3.22 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 1.85 mil. € | 293k € | 104k € | 3.29 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 3.02 M € | 2.78 M € | 2.80 M € | 1.84 M € | 1.85 M € | 1.89 M € |
| EBITDA | 485 tis. € | 604 tis. € | 559 tis. € | 360 tis. € | 293 tis. € | 292 tis. € |
| EBITDA marža | 16.1 % | 21.7 % | 19.9 % | 19.5 % | 15.8 % | 15.4 % |
| Čistý zisk | 241 tis. € | 354 tis. € | 297 tis. € | 114 tis. € | 104 tis. € | 103 tis. € |
| Aktíva spolu | 3.73 M € | 3.59 M € | 3.56 M € | 3.22 M € | 3.29 M € | 2.01 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IL
Člen dozorného orgánu
Ing. Ladislav Haluška
DK
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Dušan Karaffa
IP
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Pavol Hužvár
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Róbert Jurašek | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2022-06-16 | — |
| Ing. Jozef Perháč | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2022-05-26 | — |
| Jozef Potocký | Člen dozorného orgánu | 2019-04-24 | — |
| Ing. Pavol Hužvár | Konateľ | 2010-04-21 | — |
| Ida Horváthová | Člen dozorného orgánu | 2000-05-10 | — |
| Ing. Jaroslav Šoltys | Člen dozorného orgánu | 2023-01-19 | 2024-12-31 |
| Ing. Jaroslav Šoltys | Člen dozorného orgánu | 2023-01-19 | 2025-04-08 |
| Mgr. Eva Motýľová | Člen dozorného orgánu | 2015-04-30 | 2023-01-19 |
| Mgr. Eva Motýľová | Člen dozorného orgánu | 2015-04-30 | 2023-02-24 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Pavol Hužvár
Pavol Hužvár
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
SABYT, s.r.o.RPO
Sídlo
ul. Mieru 8
Vznik
1996-07-01 · 30 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
31730345RPO
DIČ
2020525166FS
IČ DPH
SK2020525166 · aktívneFS
NACE
3530 · Dodávka pary,vzduchu
NUTS región
Prešovský kraj
Obec
Sabinov
Krajina
SK
IBAN
SK3302000000000012301572FS
Bankové účty
1 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2020-07-02 | Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky | ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Číslo zmluvy: KZP-PO4-SC451-2019-50/Y186 | 1.5 mil. € |
| 2019-05-24 | Štátny fond rozvoja bývania | ZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPÚO | 795k € |
| 2019-05-09 | Štátny fond rozvoja bývania | Zmluva o úvere | 795k € |
| 2025-10-07 | Štátny fond rozvoja bývania | ZMLUVA O ZRIADENÍ ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA SÚČASNÉ A BUDÚCE POHĽADÁVKY FPUO | 544k € |
| 2025-09-23 | Štátny fond rozvoja bývania | Zmluva o úvere | 544k € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
SABYT, s.r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/31730345/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/31730345/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "31730345", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →