AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 FRUCONA Košice, a.s.

  • IČO31709346
  • DIČ2020493288
  • IČ DPHSK2020493288
  • NACE1039 · Iné spracov.ovocia,zel.

Akciová spoločnosť, registrovaná 1995, so sídlom v Košice, SK. Pôsobí v odvetví Iné spracov.ovocia,zel., 21 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Important Príloha · mfg-food
Tržby · 2025 27.13 mil. € Zisk 53k €
Zamestnanci 50–99 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
27.13mil. €
↘ -5.9% YoY
EBITDA · 2025
386k €
Čistý zisk · 2025
53k €
Aktíva spolu
11.78mil. €
Zamestnanci
50–99
CRZ zmluvy
21
Σ 81k €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1995
· 31 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-17
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 15 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 11M 23M 34M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 27.13 mil. € 386k € 53k € 11.78 mil. € RUZ závierka
2024 28.83 mil. € 439k € 107k € 12.58 mil. € RUZ závierka
2023 30.68 mil. € 857k € 421k € 15.15 mil. € RUZ závierka
2022 31.31 mil. € 666k € 322k € 13.32 mil. € RUZ závierka
2021 26.74 mil. € 1.8 mil. € 1.23 mil. € 12.06 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby27.13 M €28.83 M €30.68 M €31.31 M €26.74 M €27.62 M €
EBITDA386 tis. €439 tis. €857 tis. €666 tis. €1.80 M €901 tis. €
EBITDA marža1.4 %1.5 %2.8 %2.1 %6.7 %3.3 %
Čistý zisk53 tis. €107 tis. €421 tis. €322 tis. €1.23 M €500 tis. €
Aktíva spolu11.78 M €12.58 M €15.15 M €13.32 M €12.06 M €10.79 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IJ
predseda
Ing. Ján Király
Od 2020-01-01
IJ
člen
Ing. Jaroslav Varga
Od 2020-01-01
RM
člen
Rastislav Machunka
Od 2020-01-01

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Iveta Uliková Člen dozorného orgánu 2017-06-01
Ing. Jozef Rea Člen dozorného orgánu 2013-10-24
Ing. Pavol Kašpar Člen dozorného orgánu 2013-10-24
Ing. Ján Marko Člen dozorného orgánu 2006-10-25 2013-10-24
Ing. Ján Marko Člen dozorného orgánu 2006-10-25 2014-01-09
Pavol Chmelina Člen dozorného orgánu 2006-10-25 2013-10-24
Pavol Chmelina Člen dozorného orgánu 2006-10-25 2014-01-09
Ing. Katarína Karabinošová Člen dozorného orgánu 2006-01-05 2017-06-08
Ing. Katarína Karabinošová Člen dozorného orgánu 2006-01-05 2017-05-31

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Ján Király
od 2022-11-08
Rastislav Machunka
od 2022-11-08
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
FRUCONA Košice, a.s.RPO
Sídlo
Textilná 6
Vznik
1995-06-12 · 31 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31709346RPO
DIČ
2020493288FS
IČ DPH
SK2020493288 · aktívneFS
NACE
1039 · Iné spracov.ovocia,zel.
NUTS región
Košický kraj
Obec
Košice
Krajina
SK
IBAN
SK3602000000000042507512FS
Bankové účty
1 evidovanýchFS

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
21 zmlúv 81k € celková hodnota 2025-06-11 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2022-12-13 Pôdohospodárska platobná agentúra Zmluva č.DRP2022/00132 o poskytnutí dotácie na podporu sektora potravinárstva 22k €
2020-11-27 Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Zmluva o spolupráci č. 386/2020-VÚP 12k €
2019-11-20 Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Zmluva o spolupráci č. 33/2019 11k €
2021-11-25 Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Zmluva o spolupráci 10k €
2022-07-18 Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Zmluva o spolupráci č. 1872/2022/NPPC-VÚP 10k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
ImportantKlasifikácia subjektu
FRUCONA Košice, a.s. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · mfg-food. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/31709346/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/31709346/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "31709346",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 6d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 6d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 6d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 6d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 6d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →