🇸🇰 Akciová spoločnosť · Poprad · SK

PERKINS, a.s.

IČO31698409DIČ2020657936IČ DPHSK2020657936NACE1084 · Výroba korenínEST.1994 · 32r.
Compliance · Zvýšené rizikoKredit · F · 8/100NIS2 · Important50–99 zamestnancov
Compliance verdiktODPORÚČANIE
Zvýšené riziko
Materiálny rizikový signál — eskaluj na compliance review.
Prečo? Daňové nedoplatky
BonitaF · 8/100
F
8/100
Kritické riziko · iba na predplatbu.
NIS2 smernicaREGULATED
Important entity
Príloha · mfg-food. Podlieha 24-h hláseniu incidentov + dvojročnému auditu.
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
4.05mil. €
↘ -9.0% YoY
EBITDA · 2024
12k €
Čistý zisk · 2024
-143k €
Aktíva spolu
1.41mil. €
Zamestnanci
50–99
CRZ zmluvy
8
Σ 237k €
Kredit
F· 8/100
Vznik
1994
· 32 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-17
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Zvýšené riziko

Prítomné tvrdé rizikové znaky — významný daňový nedoplatok, reštrukturalizácia alebo nespoľahlivý platiteľ DPH. Pred akýmkoľvek záväzkom je potrebné manuálne preverenie.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) 15k €
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
F
8 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 30
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 30
Stopa v CRZ 90
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
ImportantKlasifikácia subjektu
PERKINS, a.s. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · mfg-food. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 2M 3M 5M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 4.05 mil. € 12k € -143k € 1.41 mil. € RUZ závierka
2023 4.44 mil. € 170k € 30k € 1.53 mil. € RUZ závierka
2022 4.49 mil. € 160k € 38k € 1.45 mil. € RUZ závierka
2021 3.57 mil. € 57k € -81k € 1.44 mil. € RUZ závierka
2020 3.34 mil. € 69k € -57k € 1.42 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby4.05 M €4.44 M €4.49 M €3.57 M €3.34 M €3.48 M €
EBITDA12 tis. €170 tis. €160 tis. €57 tis. €69 tis. €74 tis. €
EBITDA marža0.3 %3.8 %3.6 %1.6 %2.1 %2.1 %
Čistý zisk-143 tis. €30 tis. €38 tis. €-81 tis. €-57 tis. €-42 tis. €
Aktíva spolu1.41 M €1.53 M €1.45 M €1.44 M €1.42 M €1.51 M €
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
8 zmlúv 237k € celková hodnota 2026-01-27 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2020-03-13 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad Dohoda o poskytnutí príspevku na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov podľa § 60 ods. 2 zákona č. 5 /2004 Z. z. 58k €
2019-03-21 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad Dohoda o poskytnutí príspevku na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov podľa § 60 ods. 2 zákona č. 5 /2004 Z. z. 57k €
2022-03-11 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad §60 Dohoda - príspevok pre zamestnávateľa - ŠR 55k €
2026-01-27 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad Dohoda, §60, príspevok pre zamestnávateľa, ŠR - v zmysle schémy DM a mimo schémy 43k €
2024-03-20 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad §60 Dohoda - príspevok pre zamestnávateľa - ŠR 42k €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

PB
Predseda predstavenstva
Peter Bendik
Od 2013-03-21
ZB
Člen dozorného orgánu
Zdenka Bendíková
Od 2013-03-21
MB
Člen dozorného orgánu
Martin Bendik
Od 2011-11-18

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Peter Bendik Člen dozorného orgánu 2009-06-02
Darina Križanová člen 2008-03-13
Ondrej Križan člen 2008-03-13
Peter Bendík Predseda predstavenstva 2013-03-21 2017-06-27
Martin Bendik Člen dozorného orgánu 2011-11-18 2012-06-14
Matej Gemza Člen dozorného orgánu 2009-06-02 2011-11-18
Matej Gemza Člen dozorného orgánu 2009-06-02 2012-01-11
Pavol Záremský Člen dozorného orgánu 2007-03-12 2009-06-02
Pavol Záremský Člen dozorného orgánu 2007-03-12 2009-06-22

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci

RPVS pre túto firmu nevedie záznam — pravdepodobne nezmluvujeme s verejným sektorom.
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
PERKINS, a.s.RPO
Sídlo
Partizánska 3540/84
Vznik
1994-11-07 · 32 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31698409RPO
DIČ
2020657936FS
IČ DPH
SK2020657936 · aktívneFS
NACE
1084 · Výroba korenín
NUTS región
Prešovský kraj
Obec
Poprad
Krajina
SK
IBAN
SK3852000000000016385873FS
Bankové účty
4 evidovanýchFS
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/31698409/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/31698409/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "31698409",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 6d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 6d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 6d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 6d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 6d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.