AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 GEMTEX, a.s.

  • IČO31696180
  • DIČ2020500999
  • IČ DPHSK2020500999
  • NACE1422

Akciová spoločnosť, registrovaná 1994, so sídlom v Rožňava, SK. Pôsobí v odvetví 1422, 13 verejných zmlúv v CRZ, 1 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2025 3.63 mil. € Zisk 102k €
Zamestnanci 100–149 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
3.63mil. €
↗ +11.3% YoY
EBITDA · 2025
363k €
Čistý zisk · 2025
102k €
Aktíva spolu
2.01mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
13
Σ 261k €
EU projekty
1
Σ 141k €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1994
· 32 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 1M 3M 4M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 3.63 mil. € 363k € 102k € 2.01 mil. € RUZ závierka
2024 3.26 mil. € 205k € 15k € 1.79 mil. € RUZ závierka
2023 3.06 mil. € 230k € 48k € 2.09 mil. € RUZ závierka
2022 3.42 mil. € 371k € 184k € 2.12 mil. € RUZ závierka
2021 2.78 mil. € 539k € 319k € 2 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby3.63 M €3.26 M €3.06 M €3.42 M €2.78 M €4.21 M €
EBITDA363 tis. €205 tis. €230 tis. €371 tis. €539 tis. €385 tis. €
EBITDA marža10 %6.3 %7.5 %10.9 %19.4 %9.1 %
Čistý zisk102 tis. €15 tis. €48 tis. €184 tis. €319 tis. €185 tis. €
Aktíva spolu2.01 M €1.79 M €2.09 M €2.12 M €2.00 M €2.70 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IM
Člen dozorného orgánu
Iva Mésznerová
Od 2021-05-03
MM
Člen dozorného orgánu
Mgr. Matúš Mészner
Od 2021-05-03
EL
Člen dozorného orgánu
Erika Lőrinczová
Od 2019-03-08

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ľudovít Mészner člen 2019-03-08
Mag. Dr. Ehrenfried Werderits Člen dozorného orgánu 2020-08-12 2021-05-17
Mag. Dr. Ehrenfried Werderits Člen dozorného orgánu 2020-08-12 2021-05-03
Robert Georg Uricher Člen dozorného orgánu 2020-08-12 2021-05-03
Robert Georg Uricher Člen dozorného orgánu 2020-08-12 2021-05-17
Karl-Achim Johannes Klein Člen dozorného orgánu 2019-03-08 2020-08-25
Karl-Achim Johannes Klein Člen dozorného orgánu 2019-03-08 2020-08-12
Rainer Neumann Člen dozorného orgánu 2019-03-08 2020-08-25
Rainer Neumann Člen dozorného orgánu 2019-03-08 2020-08-12

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Ľudovít Mészner
od 2022-12-16
Matúš Mészner
od 2022-12-16
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
GEMTEX, a.s.RPO
Sídlo
Štítnicka 25
Vznik
1994-09-16 · 32 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31696180RPO
DIČ
2020500999FS
IČ DPH
SK2020500999 · aktívneFS
NACE
1422
NUTS región
Košický kraj
Obec
Rožňava
Krajina
SK
IBAN
SK2709000000000512123530FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
13 zmlúv 261k € celková hodnota 2026-03-17 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2023-10-10 Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU č.: OPII-MH/DP/2022/9.5-35/CRM2 209k €
2015-05-22 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava Dohoda o poskytnutí príspevku - § 51 A 28k €
2013-07-29 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava D O H O D A o poskytnutí finančného príspevku na podporu vytvárania pracovných miest v rámci projektu č. XXI „Podpora vytvárania pracovných miest“ podľa § 54 zákona č.5/2004 Z. z. 16k €
2015-07-27 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava Dohoda o poskytnutí finančného príspevku §51a 11k €
2016-03-23 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava Dohoda o poskytnutí finančných príspevkov na podporu vytvárania pracovných miest v rámci národného projektu „Cesta z kruhu nezamestnanosti“ 11k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
GEMTEX, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/31696180/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/31696180/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "31696180",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →