AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Zakázaná spolupráca

🇸🇰 CHEMES, a.s. Humenné v konkurze v konkurze

  • IČO31695426
  • DIČ2020511141
  • IČ DPHSK2020511141
  • NACE3530 · Dodávka pary,vzduchu

Akciová spoločnosť, registrovaná 1994, so sídlom v Humenné, SK. Pôsobí v odvetví Dodávka pary,vzduchu, 4 verejných zmlúv v CRZ, 1 projektov z EÚ fondov.

Compliance Zakázaná spolupráca Tvrdý stop-signál
Kredit F · 0/100 Kritické riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2023 28.58 mil. € Zisk -1.33 mil. €
Zamestnanci 1 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2023
28.58mil. €
↘ -26.4% YoY
EBITDA · 2023
-961k €
Čistý zisk · 2023
-1.33mil. €
Aktíva spolu
13.1mil. €
Zamestnanci
1
CRZ zmluvy
4
Σ 19k €
EU projekty
1
Σ 1.43 mil. €
Kredit
F· 0/100
Vznik
1994
· 32 rokov
Tato firma je v konkurze. Nové obchodné vzťahy sú výrazne obmedzené; pred uzatvorením zmluvy konzultuj s insolvenčným správcom.
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-16
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Zakázaná spolupráca

Detegované sankcie, zákaz účasti vo verejnom obstarávaní, konkurz alebo likvidácia. Spolupráca je zakázaná podľa sankčných predpisov a pravidiel AML.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Konkurz
Daňový dlh (FS) 31k €
Dlh zdravotnej poisťovne 19k €
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 42 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
F
0 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 30
Insolvenčný status 0
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 30
Stopa v CRZ 70
Financie / 03

Posledné výkazy pred zmenou statusu.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 14M 28M 43M 2019 2020 2021 2022 2023
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2023 28.58 mil. € -961k € -1.33 mil. € 13.1 mil. € RUZ závierka
2022 38.84 mil. € 1.2 mil. € -42k € 28.04 mil. € RUZ závierka
2021 23.16 mil. € -1.94 mil. € -2.73 mil. € 18.43 mil. € RUZ závierka
2020 19.72 mil. € 2.04 mil. € 816k € 17.23 mil. € RUZ závierka
2019 20.89 mil. € 383k € -1.05 mil. € 22.63 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202320222021202020192018
Tržby28.58 M €38.84 M €23.16 M €19.72 M €20.89 M €22.34 M €
EBITDA-961 tis. €1.20 M €-1.94 M €2.04 M €383 tis. €-1.31 M €
EBITDA marža-3.4 %3.1 %-8.4 %10.4 %1.8 %-5.9 %
Čistý zisk-1.33 M €-42 tis. €-2.73 M €816 tis. €-1.05 M €-2.62 M €
Aktíva spolu13.10 M €28.04 M €18.43 M €17.23 M €22.63 M €21.81 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IJ
Člen dozorného orgánu
Ing. Ján Demeter
Od 2022-05-16
Do 2025-03-24
IJ
Člen dozorného orgánu
Ing. Ján Demeter
Od 2022-05-16
Do 2025-04-01
IR
Predseda predstavenstva
Ing. Richard Gavaľa
Od 2022-04-01
Do 2025-04-01

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Richard Gavaľa Predseda predstavenstva 2022-04-01 2025-03-24
Ing. Martin Vinčúr Podpredseda predstavenstva 2022-03-16 2025-03-24
Ing. Martin Vinčúr Podpredseda predstavenstva 2022-03-16 2025-04-01
Ing. Vladimír Skoupil Predseda predstavenstva 2022-03-16 2022-04-11
Ing. Vladimír Skoupil Predseda predstavenstva 2022-03-16 2022-04-01
Ing. Rastislav Januch Člen dozorného orgánu 2022-01-17 2025-04-01
Ing. Rastislav Januch Člen dozorného orgánu 2022-01-17 2025-03-24
Ing. Radoslav Bičko Člen dozorného orgánu 2020-11-23 2022-05-16
Ing. Radoslav Bičko Člen dozorného orgánu 2020-11-23 2022-05-30

Sieť prepojení

Graf siete dostupný pri ≥3 prepojeniach. Otvor plný graf siete ak chceš zobraziť všetky prepojenia (vyžaduje API kľúč).

Skutoční vlastníci (RPVS)

Dávid Molnár
od 2020-06-16
Ján Molnár
od 2020-06-16
Peter Tóth
od 2020-03-24 · do 2020-06-16
Dávid Molnár
od 2019-11-04 · do 2020-03-24
Ján Molnár
od 2017-06-26 · do 2020-03-24
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
CHEMES, a.s. Humenné v konkurzeRPO
Sídlo
Chemlonská 1
Vznik
1994-08-31 · 32 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31695426RPO
DIČ
2020511141FS
IČ DPH
SK2020511141 · aktívneFS
NACE
3530 · Dodávka pary,vzduchu
NUTS región
Prešovský kraj
Obec
Humenné
Krajina
SK
IBAN
SK1302000000001693291756FS
Bankové účty
5 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
4 zmlúv 19k € celková hodnota 2026-02-09 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2011-10-28 Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky DODATOK č. 4 k ZMLUVE O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU ČÍSLO ZMLUVY: KaHR – 21SP – 0801 / 0040/ 31 2.42 mil. €
2012-09-18 Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky DODATOK č. 7 k ZMLUVE O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU ČÍSLO ZMLUVY: KaHR – 21SP – 0801 / 0040/ 31 2.09 mil. €
2018-04-03 Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Číslo zmluvy: KŽP-PO4-SC451-2017-20/M606 1.33 mil. €
2019-11-06 Ministerstvo financií SR Dohoda o mimosúdnom vyrovnaní 135k €
2026-02-09 TH Správa, s.r.o. Nájomná zmluva 15k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
CHEMES, a.s. Humenné v konkurze nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
2025-07-30
Mestský súd Košice vo veci vyhláseného konkurzu na majetok úpadcu: CHEMES, a.s. Humenné, so sídlom: Chemlonská 1, 066 33 Humenné, IČO: 31 695 426, o žiadosti správcu: CUBE RECOVERY, k.s., so sídlom kancelárie Národná trieda 246, 040 01 Košice, značka správcu: S2087, o prevedenie nespotrebovanej časti preddavku na úhradu odmeny a výdavkov predbežného správcu, takto
bankruptcy
2025-05-28
Mestský súd Košice vo veci vyhláseného konkurzu na majetok úpadcu: CHEMES, a.s. Humenné, so sídlom: Chemlonská 1, 066 33 Humenné, IČO: 31 695 426, o návrhu správcu podstaty na uloženie povinnosti podať žalobu voči správcovi, takto
bankruptcy
2025-01-22
Mestský súd Košice vo veci vyhláseného konkurzu na majetok úpadcu: CHEMES, a.s. Humenné, so sídlom: Chemlonská 1, 066 33 Humenné, IČO: 31 695 426, o výkone dohľadu súdom po konaní prvej schôdze veriteľov, takto
bankruptcy
2025-01-22
Mestský súd Košice vo veci vyhláseného konkurzu na majetok úpadcu: CHEMES, a.s. Humenné, so sídlom: Chemlonská 1, 066 33 Humenné, IČO: 31 695 426, o návrhu správcu podstaty: Origon Recovery Solutions, k. s., so sídlom kancelárie: Murgašova 3, 040 01 Košice, zn. správcu: S2082, na priznanie paušálnej odmeny správcovi za výkon funkcie správcu do konania prvej schôdze veriteľov, takto
bankruptcy
2024-12-23
Mestský súd Košice vo veci vyhláseného konkurzu na majetok úpadcu: CHEMES, a.s. Humenné, so sídlom: Chemlonská 1, 066 33 Humenné, IČO: 31 695 426, o výmene správcu podstaty, takto
bankruptcy
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/31695426/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/31695426/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "31695426",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →