AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 PROCESNÁ AUTOMATIZÁCIA a.s. Košice

  • IČO31652573
  • DIČ2020487370
  • IČ DPHSK2020487370
  • NACE6290

Akciová spoločnosť, registrovaná 1992, so sídlom v Košice, SK. Pôsobí v odvetví 6290, 1 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Important Príloha · digital-providers
Tržby · 2024 6.46 mil. € Zisk 63k €
Zamestnanci 50–99 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
6.46mil. €
↗ +58.0% YoY
EBITDA · 2024
169k €
Čistý zisk · 2024
63k €
Aktíva spolu
4.52mil. €
Zamestnanci
50–99
CRZ zmluvy
1
Σ 2 100 €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1992
· 34 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 12 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 55
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 2M 5M 7M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 6.46 mil. € 169k € 63k € 4.52 mil. € RUZ závierka
2023 4.09 mil. € 135k € 47k € 3.13 mil. € RUZ závierka
2022 4.51 mil. € 207k € 111k € 2.83 mil. € RUZ závierka
2021 4.51 mil. € 409k € 272k € 3.04 mil. € RUZ závierka
2020 2.33 mil. € 86k € 12k € 1.95 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby6.46 M €4.09 M €4.51 M €4.51 M €2.33 M €10.63 M €
EBITDA169 tis. €135 tis. €207 tis. €409 tis. €86 tis. €245 tis. €
EBITDA marža2.6 %3.3 %4.6 %9.1 %3.7 %2.3 %
Čistý zisk63 tis. €47 tis. €111 tis. €272 tis. €12 tis. €145 tis. €
Aktíva spolu4.52 M €3.13 M €2.83 M €3.04 M €1.95 M €5.82 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IM
Člen dozorného orgánu
Ing. Marek Fedor
Od 2018-06-14
IP
Člen dozorného orgánu
Ing. Peter Jurík
Od 2018-06-14
IV
Člen dozorného orgánu
Ing. Viktor Anné
Od 2018-06-14

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Štefan Petro člen 2018-06-14
Ing. Jozef Brunik člen 2017-09-27
Ing. Ľubomír Rada predseda 2017-09-27
Ing. Radoslav Spišák člen 2017-09-27
Ing. Peter Jurík Člen dozorného orgánu 2017-09-27 2018-06-28
Ing. Peter Jurík Člen dozorného orgánu 2017-09-27 2018-06-14
Ing. Roman Keruľ-Kmec člen 2017-09-27 2021-07-08
Ing. Roman Keruľ-Kmec člen 2017-09-27 2021-06-17
Ing. Viktor Anné Člen dozorného orgánu 2017-09-27 2018-06-14

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Viktor Anné
od 2017-08-15
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
PROCESNÁ AUTOMATIZÁCIA a.s. KošiceRPO
Sídlo
Strojárenská 1
Vznik
1992-05-18 · 34 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31652573RPO
DIČ
2020487370FS
IČ DPH
SK2020487370 · aktívneFS
NACE
6290
NUTS región
Košický kraj
Obec
Košice
Krajina
SK
IBAN
SK1775000000004026632215FS
Bankové účty
4 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
1 zmlúv 2 100 € celková hodnota 2025-06-13 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2025-06-13 Železnice Slovenskej republiky Objednávka č. 1463365/SLX 2 100 €
2020-05-13 Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Košice Dohoda o poskytnutí finančného príspevku v rámci projektu „Prvá pomoc“ – Opatrenie č. 3B 0 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
ImportantKlasifikácia subjektu
PROCESNÁ AUTOMATIZÁCIA a.s. Košice je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · digital-providers. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/31652573/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/31652573/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "31652573",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 5d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 5d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 5d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 5d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 5d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →