SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM
🇸🇰 Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o.
- IČO31613314
- DIČ2020439883
- IČ DPHSK2020439883
- NACE0210 · Lesné hospodárstvo
Spoločnosť s ručením obmedzeným, registrovaná 1994, so sídlom v Považská Bystrica, SK. Pôsobí v odvetví Lesné hospodárstvo, 21 verejných zmlúv v CRZ, 1 projektov z EÚ fondov.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
A+ · 100/100
Veľmi nízke riziko
NIS2
Mimo NIS2
Nereguluje sa
Tržby
–
Bez účtovných závierok
Zamestnanci
5–9
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
1.18mil. €
↘ -47.1% YoY
EBITDA · 2025
147k €
Čistý zisk · 2025
69k €
Aktíva spolu
1.26mil. €
Zamestnanci
5–9
CRZ zmluvy
21
Σ 1.54 mil. €
EU projekty
1
Σ 120k €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1994
· 32 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
Nie
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Stopa v CRZ
100
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.18 mil. € | 147k € | 69k € | 1.26 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 2.24 mil. € | -141k € | -224k € | 1.33 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 2.11 mil. € | 344k € | 214k € | 1.8 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 2.19 mil. € | 677k € | 470k € | 2.42 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 1.89 mil. € | 446k € | 305k € | 2.18 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 1.18 M € | 2.24 M € | 2.11 M € | 2.19 M € | 1.89 M € | 1.36 M € |
| EBITDA | 147 tis. € | -141 tis. € | 344 tis. € | 677 tis. € | 446 tis. € | 17 tis. € |
| EBITDA marža | 12.4 % | -6.3 % | 16.3 % | 30.9 % | 23.5 % | 1.3 % |
| Čistý zisk | 69 tis. € | -224 tis. € | 214 tis. € | 470 tis. € | 305 tis. € | -36 tis. € |
| Aktíva spolu | 1.26 M € | 1.33 M € | 1.80 M € | 2.42 M € | 2.18 M € | 1.85 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
BL
Člen dozorného orgánu
Bc. Ladislav Holák
JM
Člen dozorného orgánu
JUDr. Milena Zahradová
MP
Člen dozorného orgánu
MUDr. Peter Wallenfels
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| MUDr. Rudolf Karas | Člen dozorného orgánu | 2023-04-01 | — |
| Pavol Bazala | Člen dozorného orgánu | 2023-04-01 | — |
| MUDr. Taťjana Žikavská | Člen dozorného orgánu | 2019-03-14 | — |
| František Matušík | Konateľ | 2015-02-01 | — |
| Peter Zvak | Člen dozorného orgánu | 2015-02-01 | — |
| Jarmila Tomanová | Člen dozorného orgánu | 2019-03-14 | 2023-04-17 |
| Jarmila Tomanová | Člen dozorného orgánu | 2019-03-14 | 2023-03-31 |
| Miroslav Bubák | Člen dozorného orgánu | 2019-03-14 | 2023-03-31 |
| Miroslav Bubák | Člen dozorného orgánu | 2019-03-14 | 2023-04-17 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
František MatušíkPEP
Peter Stoklasa
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 13 polí.
Obchodné meno
Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o.RPO
Sídlo
Považské Podhradie 333
Vznik
1994-08-26 · 32 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
31613314RPO
DIČ
2020439883FS
IČ DPH
SK2020439883 · aktívneFS
NACE
0210 · Lesné hospodárstvo
NUTS región
Trenčiansky kraj
Obec
Považská Bystrica
Krajina
SK
IBAN
SK4402000000004145096857FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2013-05-15 | Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR | Zmluva o poskytnutí finančného príspevku | 918k € |
| 2024-05-20 | Mesto Považská Bystrica | Nájomná zmluva | 850k € |
| 2025-01-24 | Mesto Považská Bystrica | Dodatok č. 15 | 500k € |
| 2019-10-11 | Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR | Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku | 120k € |
| 2023-10-04 | Pôdohospodárska platobná agentúra | Z m l u v ač. 85609-2023/710 o poskytnutí podpory v lesnom hospodárstve na plnenie mimoprodukčných funkcií lesov | 104k € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/31613314/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/31613314/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "31613314", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →