🇸🇰 Spoločnosť s ručením obmedzeným · Banská Bystrica · SK
KURTA spol. s r.o.
IČO31592490DIČ2020454029IČ DPHSK2020454029NACE9531EST.1993 · 33r.
Compliance · Štandardný profilKredit · A+ · 100/10010–19 zamestnancov
Compliance verdiktODPORÚČANIE
Štandardný profil
Všetky rizikové kontroly v poriadku. Štandardný onboarding.
Prečo? Bez rizikových signálov.
BonitaA+ · 100/100
A+
100/100
Najvyššia bonita · veľmi nízke riziko zlyhania v 12 mes.
↑ Lepšie než median odvetvia
NIS2 smernicaMIMO
Mimo NIS2
Nepodlieha NIS2 smernici.
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
5.61mil. €
↘ -59.3% YoY
EBITDA · 2025
154k €
Čistý zisk · 2025
5 690 €
Aktíva spolu
13.44mil. €
Zamestnanci
10–19
CRZ zmluvy
20
Σ 58.14 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1993
· 33 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
12 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Stopa v CRZ
100
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
KURTA spol. s r.o. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.61 mil. € | 154k € | 5 690 € | 13.44 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 13.81 mil. € | 343k € | 200k € | 13.26 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 12.87 mil. € | 750k € | 565k € | 18.81 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 7.06 mil. € | 224k € | 113k € | 13.21 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 4.38 mil. € | 210k € | 97k € | 11.85 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 5.61 M € | 13.81 M € | 12.87 M € | 7.06 M € | 4.38 M € | 2.39 M € |
| EBITDA | 154 tis. € | 343 tis. € | 750 tis. € | 224 tis. € | 210 tis. € | 117 tis. € |
| EBITDA marža | 2.7 % | 2.5 % | 5.8 % | 3.2 % | 4.8 % | 4.9 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 200 tis. € | 565 tis. € | 113 tis. € | 97 tis. € | 18 tis. € |
| Aktíva spolu | 13.44 M € | 13.26 M € | 18.81 M € | 13.21 M € | 11.85 M € | 12.05 M € |
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2025-08-25 | Národná diaľničná spoločnosť, a.s. | Rámcová dohoda - Nákup komunálnych vozidiel na zimnú a letnú údržbu ciest | 39.95 mil. € |
| 2023-06-06 | Národná diaľničná spoločnosť, a.s. | Rámcová dohoda - Nákup nových sypačov pre potreby NDS, a.s. | 16.18 mil. € |
| 2025-11-19 | Mesto Lučenec | Leasingová zmluva | 731k € |
| 2025-07-02 | Mesto Lučenec | Kúpna zmluva č. 16/2025 | 412k € |
| 2012-12-19 | Národná diaľničná spoločnosť, a.s. | Kúpna zmluva - dodanie samozberných zametačov | 353k € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IŠ
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Štefan Kurta
BI
Konateľ
Bc., Ing. Tereza Kurtová
MA
Konateľ
Mgr. Aneta Kurtová
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Štefan Kurta | Konateľ | 1993-09-23 | — |
| Mgr. Aneta Kurtová | Konateľ | 2017-02-28 | 2024-12-11 |
| Tereza Kurtová | Konateľ | 2017-02-28 | 2024-12-11 |
| Ing. Štefan Kurta | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 2002-04-11 | 2022-05-18 |
| Ing. Štefan Kurta | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 1998-08-24 | 2002-04-10 |
| Ing. Štefan Kurta | Spoločník v.o.s. / s.r.o. | 1993-09-23 | 1998-08-23 |
| Ing. Štefan Kurta | Konateľ | 1993-09-23 | 2005-07-12 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (2)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Štefan Kurta
Štefan Kurta
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Registre / 05
Identifikátory cez 13 polí.
Obchodné meno
KURTA spol. s r.o.RPO
Sídlo
Partizánska 89
Vznik
1993-09-23 · 33 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
31592490RPO
DIČ
2020454029FS
IČ DPH
SK2020454029 · aktívneFS
NACE
9531
NUTS región
Banskobystrický kraj
Obec
Banská Bystrica
Krajina
SK
IBAN
SK3909000000005183693657FS
Bankové účty
3 evidovanýchFS
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/31592490/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/31592490/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "31592490", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.