AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ
🇸🇰 VODOHOSPODÁRSKE STAVBY a.s.
- IČO31322301
- DIČ2020313427
- IČ DPHSK2020313427
- NACE4221 · Výstavba plyn.rozvodov
Akciová spoločnosť, registrovaná 1992, so sídlom v Bratislava, SK. Pôsobí v odvetví Výstavba plyn.rozvodov, 77 verejných zmlúv v CRZ.
Compliance
Zvýšené riziko
Materiálne riziko
Kredit
A · 88/100
Veľmi nízke riziko
NIS2
Mimo NIS2
Nereguluje sa
Tržby · 2025
17.58 mil. €
Zisk 76k €
Zamestnanci
50–99
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
17.58mil. €
↘ -27.0% YoY
EBITDA · 2025
764k €
Čistý zisk · 2025
76k €
Aktíva spolu
9.81mil. €
Zamestnanci
50–99
CRZ zmluvy
77
Σ 122.14 mil. €
Kredit
A· 88/100
Vznik
1992
· 34 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Zvýšené riziko
Prítomné tvrdé rizikové znaky — významný daňový nedoplatok, reštrukturalizácia alebo nespoľahlivý platiteľ DPH. Pred akýmkoľvek záväzkom je potrebné manuálne preverenie.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
35 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A
88 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
100
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17.58 mil. € | 764k € | 76k € | 9.81 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 24.1 mil. € | 996k € | 146k € | 16.15 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 35.48 mil. € | 672k € | 90k € | 11.66 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 17.04 mil. € | -186k € | -641k € | 12.16 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 21.93 mil. € | 570k € | 102k € | 9.38 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 17.58 M € | 24.10 M € | 35.48 M € | 17.04 M € | 21.93 M € | 24.12 M € |
| EBITDA | 764 tis. € | 996 tis. € | 672 tis. € | -186 tis. € | 570 tis. € | 617 tis. € |
| EBITDA marža | 4.3 % | 4.1 % | 1.9 % | -1.1 % | 2.6 % | 2.6 % |
| Čistý zisk | 76 tis. € | 146 tis. € | 90 tis. € | -641 tis. € | 102 tis. € | 368 tis. € |
| Aktíva spolu | 9.81 M € | 16.15 M € | 11.66 M € | 12.16 M € | 9.38 M € | 16.46 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
RU
Člen dozorného orgánu
Rainer Urban
IK
Člen predstavenstva
Ing. Karol Urban
IP
Predseda predstavenstva
Ing. Pavel Dubaj
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Michal Kitka | Člen dozorného orgánu | 2023-06-19 | — |
| Ing. Stanislav Urban | Člen dozorného orgánu | 2023-06-19 | — |
| JUDr. Kristián Kobes | Podpredseda predstavenstva | 2023-06-20 | 2024-09-20 |
| JUDr. Kristián Kobes | Podpredseda predstavenstva | 2023-06-20 | 2024-09-17 |
| Štefan Kobes | Člen predstavenstva | 2023-06-20 | 2024-09-17 |
| Štefan Kobes | Člen predstavenstva | 2023-06-20 | 2024-09-20 |
| JUDr. Karina Wágnerová | Člen dozorného orgánu | 2023-06-19 | 2024-09-20 |
| JUDr. Karina Wágnerová | Člen dozorného orgánu | 2023-06-19 | 2024-09-17 |
| Ing. Pavel Dubaj | Člen dozorného orgánu | 2022-06-23 | 2023-06-19 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Karol Urban
Kristián Kobes
Štefan Kobes
Karina Wágnerová
Kristián Kobes
Karina Wágnerová
Štefan Kobes
Karol Urban
Štefan Kobes
Karol Urban
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
VODOHOSPODÁRSKE STAVBY a.s.RPO
Sídlo
Röntgenova 26
Vznik
1992-05-01 · 34 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31322301RPO
DIČ
2020313427FS
IČ DPH
SK2020313427 · aktívneFS
NACE
4221 · Výstavba plyn.rozvodov
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava
Krajina
SK
IBAN
SK7011110000001240733128FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2024-06-13 | Združenie obcí - Kráľová pri Senci – Kostolná pri Dunaji - Hrubá Borša | DODATOK č. 2 k Zmluve o dielo | 20.66 mil. € |
| 2023-08-22 | Oravská vodárenská spoločnosť, a.s. alebo v skratke OVS, a.s. | Dodatok č. 2 | 16.59 mil. € |
| 2025-03-19 | OBEC Tekovské Nemce | Dodatok č. 1 k Zmluve o dielo 107/24 | 7.83 mil. € |
| 2024-09-17 | OBEC Tekovské Nemce | Zmluva o dielo | 7.64 mil. € |
| 2026-02-24 | Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. | Bernolákovo – Ivanka pri Dunaji, sanácia hlavnej trasy splaškovej kanalizácie, 2. fáza výstavby | 6.23 mil. € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
VODOHOSPODÁRSKE STAVBY a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/31322301/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/31322301/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "31322301", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →