AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ
🇸🇰 Hotely a penzióny, a. s.
- IČO36403806
- DIČ2021641336
- IČ DPHSK2021641336
- NACE5510 · Hotelové ubytovanie
Akciová spoločnosť, registrovaná 2002, so sídlom v Bratislava - mestská časť Staré Mesto, SK. Pôsobí v odvetví Hotelové ubytovanie, 6 verejných zmlúv v CRZ.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
B · 71/100
Nízke riziko
NIS2
Mimo NIS2
Nereguluje sa
Tržby · 2025
2.14 mil. €
Zisk 97k €
Zamestnanci
25–49
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2025
2.14mil. €
↗ +1.9% YoY
EBITDA · 2025
577k €
Čistý zisk · 2025
97k €
Aktíva spolu
5.66mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
6
Σ 0 €
Kredit
B· 71/100
Vznik
2002
· 24 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
28 firiem
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Nie
B
71 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
80
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.14 mil. € | 577k € | 97k € | 5.66 mil. € | RUZ závierka |
| 2024 | 2.1 mil. € | 667k € | 171k € | 5.81 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 2.14 mil. € | 614k € | 14k € | 6.11 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 1.74 mil. € | 572k € | -10k € | 6.23 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 789k € | 275k € | -309k € | 6.54 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 2.14 M € | 2.10 M € | 2.14 M € | 1.74 M € | 789 tis. € | 948 tis. € |
| EBITDA | 577 tis. € | 667 tis. € | 614 tis. € | 572 tis. € | 275 tis. € | 257 tis. € |
| EBITDA marža | 27 % | 31.8 % | 28.6 % | 32.8 % | 34.9 % | 27.1 % |
| Čistý zisk | 97 tis. € | 171 tis. € | 14 tis. € | -10 tis. € | -309 tis. € | -327 tis. € |
| Aktíva spolu | 5.66 M € | 5.81 M € | 6.11 M € | 6.23 M € | 6.54 M € | 6.82 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IA
Člen dozorného orgánu
Ing. Anton Siekel
IJ
Predseda predstavenstva
Ing. Ján Kliment
IM
Člen dozorného orgánu
Ing. Milan Tancár
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Peter Šveda | Člen dozorného orgánu | 2022-02-10 | — |
| Ing. Peter Šveda | Člen dozorného orgánu | 2022-02-10 | 2023-04-25 |
| Ing. Anton Siekel - predseda | Člen dozorného orgánu | 2019-01-01 | 2022-02-10 |
| Ing. Anton Siekel - predseda | Člen dozorného orgánu | 2019-01-01 | 2022-03-25 |
| Ing. Milan Tancár | Člen dozorného orgánu | 2019-01-01 | 2022-03-25 |
| Ing. Milan Tancár | Člen dozorného orgánu | 2019-01-01 | 2022-02-10 |
| Ing. Peter Šveda | Člen dozorného orgánu | 2019-01-01 | 2022-02-10 |
| Ing. Peter Šveda | Člen dozorného orgánu | 2019-01-01 | 2022-03-25 |
| Ing. Peter Švrček | predseda | 2019-01-01 | 2022-02-10 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (5)
Skutoční vlastníci
RPVS pre túto firmu nevedie záznam — pravdepodobne nezmluvujeme s verejným sektorom.
Registre / 05
Identifikátory cez 14 polí.
Obchodné meno
Hotely a penzióny, a. s.RPO
Sídlo
Palisády 29/A
Vznik
2002-02-18 · 24 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36403806RPO
DIČ
2021641336FS
IČ DPH
SK2021641336 · aktívneFS
NACE
5510 · Hotelové ubytovanie
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Krajina
SK
IBAN
SK5156000000002496568001FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Poloha
Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2011-09-09 | Ministerstvo hospodárstva SR | Zmluva o zriadení záložného práva na nehnuteľnosti č.2 | 4.17 mil. € |
| 2011-03-18 | Ministerstvo hospodárstva SR | Dodatok č. 6 k Zmluve o poskytnutí nenávratného finančného príspevku | 3.77 mil. € |
| 2011-03-30 | Ministerstvo hospodárstva SR | Dodatok č.8 k Zmluve o poskytnutí nenávratného finančného príspevku | 3.76 mil. € |
| 2019-06-20 | Slovenský hydrometeorologický ústav | Dohoda o umiestnení, rekonštrukcii, obnove a prevádzky objektu štátnej hydrologickej siete | 120 € |
| 2026-02-18 | Hotelová akadémia a Obchodná akadémia | Zmluva o poskytovaní praktického vyučovania | 0 € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Hotely a penzióny, a. s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/36403806/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/36403806/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "36403806", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →