AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 RICoS, a.s.

  • IČO36397911
  • DIČ2020122005
  • IČ DPHSK2020122005
  • NACE4322 · Inšt.kanal,výhrev.zar.

Akciová spoločnosť, registrovaná 2001, so sídlom v Žilina, SK. Pôsobí v odvetví Inšt.kanal,výhrev.zar., 38 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 92/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby Bez účtovných závierok
Zamestnanci 5–9 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
1.88mil. €
↗ +60.2% YoY
EBITDA · 2025
63k €
Čistý zisk · 2025
25k €
Aktíva spolu
344k €
Zamestnanci
5–9
CRZ zmluvy
38
Σ 903k €
Kredit
A+· 92/100
Vznik
2001
· 25 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
92 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 984k 2M 3M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 1.88 mil. € 63k € 25k € 344k € RUZ závierka
2024 1.17 mil. € 32k € 6 331 € 295k € RUZ závierka
2023 1.4 mil. € 45k € 17k € 355k € RUZ závierka
2022 1.16 mil. € 42k € 6 456 € 350k € RUZ závierka
2021 2.71 mil. € 70k € 18k € 343k € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby1.88 M €1.17 M €1.40 M €1.16 M €2.71 M €1.81 M €
EBITDA63 tis. €32 tis. €45 tis. €42 tis. €70 tis. €41 tis. €
EBITDA marža3.3 %2.7 %3.2 %3.7 %2.6 %2.3 %
Čistý zisk25 tis. €6 tis. €17 tis. €6 tis. €18 tis. €-11 tis. €
Aktíva spolu344 tis. €295 tis. €355 tis. €350 tis. €343 tis. €824 tis. €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

AW
Člen dozorného orgánu
Anton Williger
Od 2021-12-01
RW
Člen predstavenstva
Richard Williger
Od 2021-12-01
AW
Predseda
Anton Williger
Od 2017-01-05

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Bc. Radoslav Williger Člen predstavenstva 2017-01-05
Dáša Ondrušová Člen dozorného orgánu 2017-01-05
Mgr. Lenka Willigerová Člen dozorného orgánu 2017-01-05
Bc. Lenka Willigerová Člen dozorného orgánu 2017-01-05 2021-05-03
Bc. Radoslav Williger Člen 2017-01-05 2021-05-03
Lenka Bačinská Člen dozorného orgánu 2017-01-05 2020-06-23
Richard Williger Člen dozorného orgánu 2017-01-05 2021-12-03
Richard Williger Člen dozorného orgánu 2017-01-05 2021-11-30
Bc. Radoslav Williger Spoločník v.o.s. / s.r.o. 2016-11-08 2017-01-04

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Radoslav Williger
od 2021-05-13
Anton Williger
od 2017-07-28
Richard Williger
od 2017-07-28
Tomáš Soľava
od 2018-09-03 · do 2021-12-15
Radoslav Williger
od 2017-07-28 · do 2021-05-13
Alena Ďuriníková
od 2017-01-31 · do 2017-07-28
Ľubomíra Kmecová
od 2017-01-31 · do 2017-07-28
Juraj Synák
od 2017-01-31 · do 2017-07-28
Anton Williger
od 2017-01-31 · do 2017-07-28
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 13 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
RICoS, a.s.RPO
Sídlo
Ferka Urbánka 2
Vznik
2001-03-26 · 25 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36397911RPO
DIČ
2020122005FS
IČ DPH
SK2020122005 · aktívneFS
NACE
4322 · Inšt.kanal,výhrev.zar.
NUTS región
Žilinský kraj
Obec
Žilina
Krajina
SK
IBAN
SK4511000000002947000053FS
Bankové účty
1 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
38 zmlúv 903k € celková hodnota 2026-03-31 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2020-03-24 Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. Zmluva o dielo 1.16 mil. €
2020-02-04 Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. Zmluva o dielo 612k €
2019-08-13 Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. Zmluva o dielo 587k €
2020-03-03 Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. Zmluva o dielo 575k €
2016-12-16 Bratislavská teplárenská, a.s. Rámcová zmluva o dielo 360k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
RICoS, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36397911/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36397911/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36397911",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 3d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 3d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 3d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 2d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 2d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 2d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →