AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s. (skrátený názov: TAVOS, a.s.)

  • IČO36252484
  • DIČ2020172264
  • IČ DPHSK2020172264
  • LEI097900CAKA0000197370
  • NACE3700 · Čistenie odpad.vôd

Akciová spoločnosť, registrovaná 2003, so sídlom v Piešťany, SK. Pôsobí v odvetví Čistenie odpad.vôd, 577 verejných zmlúv v CRZ, 2 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Essential Príloha · waste-water
Tržby · 2025 26.89 mil. € Zisk 1.8 mil. €
Zamestnanci 250–499 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
26.89mil. €
↗ +5.4% YoY
EBITDA · 2025
9.5mil. €
Čistý zisk · 2025
1.8mil. €
Aktíva spolu
128.28mil. €
Zamestnanci
250–499
CRZ zmluvy
577
Σ 5.4 mil. €
EU projekty
2
Σ 353k €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
2003
· 23 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-15
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 39 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 10M 20M 30M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 26.89 mil. € 9.5 mil. € 1.8 mil. € 128.28 mil. € RUZ závierka
2024 25.52 mil. € 10.36 mil. € 2.76 mil. € 129.03 mil. € RUZ závierka
2023 20.3 mil. € 5.34 mil. € -2.76 mil. € 127.81 mil. € RUZ závierka
2022 20.31 mil. € 5.9 mil. € -1.5 mil. € 123.76 mil. € RUZ závierka
2021 20 mil. € 7.07 mil. € -256k € 127.16 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby26.89 M €25.52 M €20.30 M €20.31 M €20.00 M €19.13 M €
EBITDA9.50 M €10.36 M €5.34 M €5.90 M €7.07 M €7.15 M €
EBITDA marža35.3 %40.6 %26.3 %29.1 %35.4 %37.4 %
Čistý zisk1.80 M €2.76 M €-2.76 M €-1.50 M €-256 tis. €-128 tis. €
Aktíva spolu128.28 M €129.03 M €127.81 M €123.76 M €127.16 M €117.36 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IJ
Člen dozorného orgánu
Ing. Ján Chrástek
Od 2025-06-03
PJ
Člen predstavenstva
Pavol Johanes
Od 2024-05-17
RT
Člen dozorného orgánu
Rudolf Toman
Od 2023-06-28

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Bc. Marcel Krajčo Člen dozorného orgánu 2023-06-16
Ing. Ivan Dobrovodský Člen dozorného orgánu 2023-06-16
Ing. Martin Červenka Člen predstavenstva 2023-06-16
Ing. Vladimír Púčik Predseda predstavenstva 2023-06-16
Ivan Šiška Podpredseda predstavenstva 2023-06-16
Mgr. Eva Kukučková Člen dozorného orgánu 2023-06-16
Mgr. Maroš Sagan, PhD. Člen dozorného orgánu 2023-06-16
Mgr. Peter Jančovič, PhD. Člen dozorného orgánu 2023-06-16
PhDr. Július Zemko Člen predstavenstva 2023-06-16

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Pavol Johanes
od 2024-07-02
Martin ČervenkaPEP
od 2019-12-04
Vladimír Púčik
od 2019-02-21
Ivan ŠiškaPEP
od 2018-11-19
Karol ZacharPEP
od 2018-11-19
Július ZemkoPEP
od 2018-11-19
Michal Mrva
od 2020-06-16 · do 2024-07-02
Radovan Foltinský
od 2018-11-19 · do 2020-03-25
Pavel Nižnánsky
od 2018-11-19 · do 2019-08-16
Vladimír PúčikPEP
od 2018-11-19 · do 2019-02-21
Radovan Foltinský
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Pavol Nižnánsky
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Vladimír PúčikPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Ivan ŠiškaPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Karol ZacharPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Július ZemkoPEP
od 2017-01-31 · do 2017-09-24
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 14 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s. (skrátený názov: TAVOS, a.s.)RPO
Sídlo
Priemyselná 10
Vznik
2003-01-07 · 23 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36252484RPO
DIČ
2020172264FS
IČ DPH
SK2020172264 · aktívneFS
LEI
097900CAKA0000197370GLEIF
NACE
3700 · Čistenie odpad.vôd
NUTS región
Trnavský kraj
Obec
Piešťany
Krajina
SK
IBAN
SK0711000000002924123384FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
577 zmlúv 5.4 mil. € celková hodnota 2026-04-29 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2011-02-24 Ministerstvo životného prostredia SR Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 8.79 mil. €
2011-11-16 Ministerstvo životného prostredia SR Rozhodnutie o zmene projektu č. 025/1.2/2011 4.84 mil. €
2025-09-29 Ministerstvo životného prostredia SR Zmluva o poskytnutí NFP č. MZP-PSK-401202D995 2.23 mil. €
2026-04-28 Ministerstvo životného prostredia SR Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku_MZP-PSK-401202G547 614k €
2025-06-03 Ministerstvo životného prostredia SR Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 475k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
EssentialKlasifikácia subjektu
Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s. (skrátený názov: TAVOS, a.s.) je zaradená ako essential subjekt podľa prílohy I · waste-water. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36252484/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36252484/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36252484",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 4d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 4d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 4d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 4d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 0d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 4d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →