AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 Chemkostav, a.s.

  • IČO36191892
  • DIČ2020039780
  • IČ DPHSK2020039780
  • LEI097900BHGH0000077608
  • NACE4100

Akciová spoločnosť, registrovaná 1999, so sídlom v Michalovce, SK. Pôsobí v odvetví 4100, 73 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2025 52.01 mil. € Zisk 2.39 mil. €
Zamestnanci 150–199 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
52.01mil. €
↗ +8.2% YoY
EBITDA · 2025
3.9mil. €
Čistý zisk · 2025
2.39mil. €
Aktíva spolu
35.81mil. €
Zamestnanci
150–199
CRZ zmluvy
73
Σ 97.16 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1999
· 27 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Nie
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 22M 43M 65M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 52.01 mil. € 3.9 mil. € 2.39 mil. € 35.81 mil. € RUZ závierka
2024 48.08 mil. € 2.38 mil. € 1.27 mil. € 31.54 mil. € RUZ závierka
2023 38.38 mil. € 2.93 mil. € 1.73 mil. € 22.22 mil. € RUZ závierka
2022 59.33 mil. € 4.8 mil. € 3.23 mil. € 30.89 mil. € RUZ závierka
2021 40.69 mil. € 982k € 881k € 23.46 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby52.01 M €48.08 M €38.38 M €59.33 M €40.69 M €23.02 M €
EBITDA3.90 M €2.38 M €2.93 M €4.80 M €982 tis. €-305 tis. €
EBITDA marža7.5 %4.9 %7.6 %8.1 %2.4 %-1.3 %
Čistý zisk2.39 M €1.27 M €1.73 M €3.23 M €881 tis. €-825 tis. €
Aktíva spolu35.81 M €31.54 M €22.22 M €30.89 M €23.46 M €26.75 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IM
Člen predstavenstva
Ing. Marek Mačuga
Od 2026-01-17
IT
Člen dozorného orgánu
Ing. Tibor Hreščák
Od 2025-04-07
IT
Člen predstavenstva
Ing. Tibor Mačuga
Od 2024-06-19

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Paulína Durkajová Člen dozorného orgánu 2019-03-05
Ing. Peter Chovančák Člen dozorného orgánu 2014-06-01
Ing. Patrik Sabov člen 2008-01-07
Ing. Tibor Mačuga predseda 1999-07-01
Ing. Stanislav Janič Člen dozorného orgánu 2019-03-05 2021-10-18
Ing. Stanislav Janič Člen dozorného orgánu 2019-03-05 2021-09-03
Ing. Michal Šandrik člen 2019-03-04 2026-01-16
Ing. Michal Šandrik člen 2019-03-04 2026-01-29
Ing. Jozef Hrubý Člen dozorného orgánu 2011-03-01 2014-06-04

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Tibor Mačuga
od 2024-07-16
Tibor Mačuga
od 2024-03-19 · do 2024-07-16
Tibor Mačuga
od 2024-02-13 · do 2024-03-19
Milan Dunaj
od 2017-06-21 · do 2019-06-07
Stanislav Janič
od 2017-06-21 · do 2021-09-02
Tibor Mačuga
od 2017-06-21 · do 2024-02-13
Milan Dunaj
od 2017-01-31 · do 2017-06-21
Stanislav Janič
od 2017-01-31 · do 2017-06-21
Tibor Mačuga
od 2017-01-31 · do 2017-06-21
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 15 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
Chemkostav, a.s.RPO
Sídlo
K. Kuzmanyho 1259/22
Vznik
1999-07-01 · 27 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36191892RPO
DIČ
2020039780FS
IČ DPH
SK2020039780 · aktívneFS
LEI
097900BHGH0000077608GLEIF
NACE
4100
NUTS región
Košický kraj
Obec
Michalovce
Krajina
SK
IBAN
SK0575000000000025773923FS
Bankové účty
9 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
73 zmlúv 97.16 mil. € celková hodnota 2026-05-04 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2011-03-25 Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana, Prešov Zmluva o dielo 26.87 mil. €
2021-09-23 Železnice Slovenskej republiky Zmluva o dielo 10.49 mil. €
2026-01-22 Obec Chminianske Jakubovany Dodatok č. 3 k ZoD 05/11/24 10.11 mil. €
2025-05-15 Obec Chminianske Jakubovany Dodatok č. 1 k ZoD 05/11/24 10.03 mil. €
2024-11-05 Obec Chminianske Jakubovany Zmluva o dielo 9.79 mil. €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
Chemkostav, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36191892/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36191892/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36191892",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 3d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 3d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 3d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 2d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 2d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 2d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →