AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Štandardný profil

🇸🇰 TAJBA, a.s.

  • IČO36188981
  • DIČ2020045698
  • IČ DPHSK2020045698
  • LEI097900CAKA0000185439
  • NACE4621 · Veľkoobchod s obilím

Akciová spoločnosť, registrovaná 1999, so sídlom v Čaňa, SK. Pôsobí v odvetví Veľkoobchod s obilím, 39 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit A+ · 100/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2025 50.29 mil. € Zisk 175k €
Zamestnanci 100–149 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
50.29mil. €
↘ -1.6% YoY
EBITDA · 2025
1.65mil. €
Čistý zisk · 2025
175k €
Aktíva spolu
45.26mil. €
Zamestnanci
100–149
CRZ zmluvy
39
Σ 2.92 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1999
· 27 rokov
Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 53 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 25M 50M 76M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 50.29 mil. € 1.65 mil. € 175k € 45.26 mil. € RUZ závierka
2024 51.09 mil. € 2.01 mil. € 278k € 41.53 mil. € RUZ závierka
2023 61.7 mil. € 2.46 mil. € 477k € 52.63 mil. € RUZ závierka
2022 69.45 mil. € 4.72 mil. € 3.04 mil. € 62.32 mil. € RUZ závierka
2021 54.72 mil. € 4.06 mil. € 2.52 mil. € 45.23 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby50.29 M €51.09 M €61.70 M €69.45 M €54.72 M €49.94 M €
EBITDA1.65 M €2.01 M €2.46 M €4.72 M €4.06 M €1.25 M €
EBITDA marža3.3 %3.9 %4 %6.8 %7.4 %2.5 %
Čistý zisk175 tis. €278 tis. €477 tis. €3.04 M €2.52 M €285 tis. €
Aktíva spolu45.26 M €41.53 M €52.63 M €62.32 M €45.23 M €42.79 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IE
Člen dozorného orgánu
Ing. Eva Balogová
Od 2026-01-01
IJ
Člen dozorného orgánu
Ing. Jan Otčenášek
Od 2026-01-01
IL
Podpredseda predstavenstva
Ing. Ladislav Bajo
Od 2025-08-03

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Ladislav Bittó Člen predstavenstva 2025-08-03
Bc. Emil Macho Predseda predstavenstva 2025-02-01
Ing. Robert Konopka Podpredseda predstavenstva 2025-02-01
Ing. Jozef Micák Člen predstavenstva 2023-01-02
Ing. Peter Šterbák Člen dozorného orgánu 2022-11-30
Martin Bobek Člen predstavenstva 2021-09-01
Ing. Jan Otčenašek Člen dozorného orgánu 2026-01-01 2026-01-22
Bc. Emil Macho Člen predstavenstva 2024-10-15 2025-02-05
Bc. Emil Macho Člen predstavenstva 2024-10-15 2025-01-31

Sieť prepojení

Skutoční vlastníci (RPVS)

Wilfried Reinhard Elbs
od 2026-04-13
Věra Výtvarová
od 2026-04-13
Andrej Babiš
od 2017-07-20 · do 2026-04-13
Monika Babišová
od 2017-07-20 · do 2025-01-24
Alexej Bílek
od 2017-07-20 · do 2025-01-24
Václav Knotek
od 2017-07-20 · do 2025-01-24
Zbyněk Průša
od 2017-07-20 · do 2025-01-24
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05

Identifikátory cez 15 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
TAJBA, a.s.RPO
Sídlo
Železničná 2
Vznik
1999-02-24 · 27 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
36188981RPO
DIČ
2020045698FS
IČ DPH
SK2020045698 · aktívneFS
LEI
097900CAKA0000185439GLEIF
NACE
4621 · Veľkoobchod s obilím
NUTS región
Košický kraj
Obec
Čaňa
Krajina
SK
IBAN
CZ2562000000000010682041FS
Bankové účty
5 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
39 zmlúv 2.92 mil. € celková hodnota 2026-03-23 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2022-10-10 Poľnonákup TATRY, a.s. Čiastková kúpna zmluva k Rámcovej dohode č. PK-2/2022 2.82 mil. €
2020-04-06 Agropodnik Slamoz spol. s r.o. KÚPNA ZMLUVA č. 120-120 725k €
2019-07-15 Agropodnik Slamoz spol. s r.o. KÚPNA ZMLUVA č. 119-279 122k €
2025-07-25 Agropodnik Slamoz spol. s r.o. Kúpna zmluva 93k €
2019-07-18 Agropodnik Slamoz spol. s r.o. Kúpna zmluva 64k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
TAJBA, a.s. nespadá do pôsobnosti NIS2 na základe NACE kódu, počtu zamestnancov a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/36188981/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/36188981/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "36188981",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 2d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 2d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 2d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 2d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 2d

Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →