AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ
🇸🇰 HYZA a.s.
- IČO31562540
- DIČ2020445405
- IČ DPHSK2020445405
- LEI097900CAKA0000107063
- NACE1012 · Spracov.hydin.mäsa
Akciová spoločnosť, registrovaná 1992, so sídlom v Topoľčany, SK. Pôsobí v odvetví Spracov.hydin.mäsa, 200 verejných zmlúv v CRZ, 1 projektov z EÚ fondov.
Compliance
Štandardný profil
Bez rizikových signálov
Kredit
A+ · 100/100
Veľmi nízke riziko
NIS2
Important
Príloha · mfg-food
Tržby · 2024
131.3 mil. €
Zisk 4.57 mil. €
Zamestnanci
500–999
Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01
Rizikový profil na prvý pohľad.
Tržby · 2024
131.3mil. €
↘ -1.4% YoY
EBITDA · 2024
8.84mil. €
Čistý zisk · 2024
4.57mil. €
Aktíva spolu
63.85mil. €
Zamestnanci
500–999
CRZ zmluvy
200
Σ 7.08 mil. €
EU projekty
1
Σ 4.42 mil. €
Kredit
A+· 100/100
Vznik
1992
· 34 rokov
Compliance / 02
Risk signály cez 10 kontrol.
Compliance verdikt
Štandardný profil
Všetky rizikové signály sú v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, politicky exponované osoby, insolvenčné konania, daňové nedoplatky ani koncentrácia na schránkovej adrese. Firma je vhodná na štandardný proces prijatia klienta bez rozšírenej hĺbkovej kontroly.
Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK)
Čisté
PEP expozícia
Žiadna
Insolvencia / konkurz
Žiadna
Daňový dlh (FS)
€ 0
Dlh zdravotnej poisťovne
€ 0
Dlh sociálnej poisťovne
€ 0
Trestné / súdne prepojenie
Žiadne
Schránková adresa
Nie
Debarment (ÚVO)
Čistá
RPVS registrácia
Áno
A+
100 / 100
Sankcie / debarment
100
Daňová disciplína
100
Insolvenčný status
100
Doba pôsobenia
100
Profitabilita
90
Stopa v CRZ
100
Financie / 03
Päť rokov finančných výkazov.
Tržby
Zisk
| Rok | Tržby | EBITDA | Zisk | Aktíva | Zdroj |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 131.3 mil. € | 8.84 mil. € | 4.57 mil. € | 63.85 mil. € | RUZ závierka |
| 2023 | 133.13 mil. € | 7.47 mil. € | 4.01 mil. € | 62.07 mil. € | RUZ závierka |
| 2022 | 122.91 mil. € | 4 mil. € | 1.05 mil. € | 56.26 mil. € | RUZ závierka |
| 2021 | 99.01 mil. € | 3.11 mil. € | 339k € | 49.41 mil. € | RUZ závierka |
| 2020 | 94.79 mil. € | 4.87 mil. € | 1.71 mil. € | 45.89 mil. € | RUZ závierka |
Účtovné výkazy podľa rokov
| Položka | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 131.30 M € | 133.13 M € | 122.91 M € | 99.01 M € | 94.79 M € | 92.54 M € |
| EBITDA | 8.84 M € | 7.47 M € | 4.00 M € | 3.11 M € | 4.87 M € | 4.58 M € |
| EBITDA marža | 6.7 % | 5.6 % | 3.3 % | 3.1 % | 5.1 % | 5 % |
| Čistý zisk | 4.57 M € | 4.01 M € | 1.05 M € | 339 tis. € | 1.71 M € | 1.62 M € |
| Aktíva spolu | 63.85 M € | 62.07 M € | 56.26 M € | 49.41 M € | 45.89 M € | 43.36 M € |
Ľudia & vlastníctvo / 04
Štatutári a skutoční vlastníci.
Štatutári (top 3)
IJ
Podpredseda predstavenstva
Ing. Jiří Šavrda
IM
Člen predstavenstva
Ing. Michal Hájek
IM
Predseda predstavenstva
Ing. Michal Jedlička
Ďalší členovia orgánov
| Meno | Funkcia | Od | Do |
|---|---|---|---|
| Ing. Radovan Trlanda | Člen predstavenstva | 2025-12-30 | — |
| Ing. Milan Říha | Člen predstavenstva | 2025-09-04 | — |
| Ing. Josef Fanta | Člen dozorného orgánu | 2023-06-25 | — |
| Mgr. Libor Němeček, Dr. | Člen dozorného orgánu | 2022-06-24 | — |
| Mgr. Erika Bobošíková | Člen dozorného orgánu | 2021-12-06 | — |
| Ing. Jiří Šavrda | Predseda predstavenstva | 2025-03-06 | 2025-12-30 |
| Ing. Jiří Šavrda | Predseda predstavenstva | 2025-03-06 | 2026-01-13 |
| Ing. Michal Hájek | Podpredseda predstavenstva | 2025-03-06 | 2025-12-30 |
| Ing. Michal Hájek | Podpredseda predstavenstva | 2025-03-06 | 2026-01-13 |
Sieť prepojení
Štatutári (3)
Prepojené firmy (4)
Skutoční vlastníci (RPVS)
Wilfried Reinhard Elbs
Věra Výtvarová
Andrej Babiš
Monika Babišová
Alexej Bílek
Václav Knotek
Zbyněk Průša
Vyriešené podľa § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z. z.
Registre / 05
Identifikátory cez 15 polí.
Obchodné meno
HYZA a.s.RPO
Sídlo
Odbojárov 2279/37
Vznik
1992-05-01 · 34 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
31562540RPO
DIČ
2020445405FS
IČ DPH
SK2020445405 · aktívneFS
LEI
097900CAKA0000107063GLEIF
NACE
1012 · Spracov.hydin.mäsa
NUTS región
Nitriansky kraj
Obec
Topoľčany
Krajina
SK
Web
IBAN
SK1209000000000263226650FS
Bankové účty
5 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06
CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.
| Dátum | Obstarávateľ | Predmet | Hodnota |
|---|---|---|---|
| 2021-11-25 | Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky | ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Číslo zmluvy: KZP-PO4-SC421-2018-46/BBJ7 | 1.99 mil. € |
| 2023-08-08 | Pôdohospodárska platobná agentúra | Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 042NR510025 | 1 mil. € |
| 2023-08-08 | Pôdohospodárska platobná agentúra | Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 042NR510043 | 1 mil. € |
| 2023-08-08 | Pôdohospodárska platobná agentúra | Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 042NR510027 | 1 mil. € |
| 2023-08-08 | Pôdohospodárska platobná agentúra | Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 042NR510115 | 1 mil. € |
NIS2 smernica / 07
Verdikt cybersecurity rozsahu.
ImportantKlasifikácia subjektu
HYZA a.s. je zaradená ako important subjekt podľa prílohy II · mfg-food. Firma má povinnosť oznamovať kybernetické bezpečnostné incidenty do 24 hodín, podstúpiť externý audit raz za dva roky a registrovať sa v NÚKIB.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Zákon →
Novinky a OV / 09
Posledné regulačné a OV záznamy.
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10
Celá firma jedným requestom.
GET /api/v1/companies/31562540/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB) curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \ -H "Accept: application/json" \ "https://entyrix.com/api/v1/companies/31562540/full" # Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms # { # "ico": "31562540", # "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] }, # "credit": { "grade": "A", "score": 82 }, # "nis2": { "scope": "essential" }, # "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … } # }
Zdroje / 11
Audit log — každý fakt, každý zdroj.
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Každý údaj na tejto stránke pochádza z primárneho verejného registra. Entyrix verejné dáta konsoliduje do jednotného REST API, aby sa dali vyhľadávať, filtrovať a prepájať naprieč krajinami.
Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →