SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM Štandardný profil

🇸🇰 ELCOM, spoločnosť s ručením obmedzeným, Prešov

  • IČO00695599
  • DIČ2020517895
  • IČ DPHSK2020517895
  • LEI213800RM58UZFNKTYM72
  • NACE2823 · Výroba kancelár.stroj.

Spoločnosť s ručením obmedzeným, registrovaná 1991, so sídlom v Prešov, SK. Pôsobí v odvetví Výroba kancelár.stroj., 5 verejných zmlúv v CRZ, 1 projektov z EÚ fondov.

Compliance Štandardný profil Bez rizikových signálov
Kredit B · 70/100 Nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2024 2.96 mil. € Zisk -980k €
Zamestnanci 25–49 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2024
2.96mil. €
↗ +38.1% YoY
EBITDA · 2024
-637k €
Čistý zisk · 2024
-980k €
Aktíva spolu
6.01mil. €
Zamestnanci
25–49
CRZ zmluvy
5
Σ 393 €
EU projekty
1
Σ 724k €
Kredit
B· 70/100
Vznik
1991
· 35 rokov

V roku 2024 dosiahla firma tržby 3.0 M €, +38% YoY, čistý zisk -980 tis. €. Compliance vrstva: Štandardný profil. Aktívna od roku 1991. Bez aktívnych sankcií, dlhov a insolvenčných vlajočiek.

Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Štandardný profil

Všetky compliance signály v prijateľných hraniciach. Žiadne sankcie, PEP, insolvencia, daňový dlh ani shell-address sústredenie. Vhodné pre štandardný KYB bez enhanced due diligence.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) € 0
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa Nie
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
B
70 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 100
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 30
Stopa v CRZ 75
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 1M 3M 5M 2020 2021 2022 2023 2024
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2024 2.96 mil. € -637k € -980k € 6.01 mil. € RUZ závierka
2023 2.14 mil. € -982k € -1.31 mil. € 6.5 mil. € RUZ závierka
2022 3.66 mil. € -470k € -772k € 7.62 mil. € RUZ závierka
2021 2.68 mil. € -469k € -712k € 8.23 mil. € RUZ závierka
2020 4.11 mil. € -637k € -795k € 9.13 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202420232022202120202019
Tržby2.96 M €2.14 M €3.66 M €2.68 M €4.11 M €12.72 M €
EBITDA-637 tis. €-982 tis. €-470 tis. €-469 tis. €-637 tis. €3.73 M €
EBITDA marža-21.5 %-45.8 %-12.8 %-17.5 %-15.5 %29.3 %
Čistý zisk-980 tis. €-1.31 M €-772 tis. €-712 tis. €-795 tis. €2.93 M €
Aktíva spolu6.01 M €6.50 M €7.62 M €8.23 M €9.13 M €10.67 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

IM
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Miloslav Karaffa
Od 2022-09-26
IM
Konateľ
Ing. Miloslav Karaffa
Od 1991-01-24
IM
Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Ing. Miloslav Karaffa
Od 2008-06-07
Do 2022-09-25

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Slavomír Katuščák Konateľ 2008-06-07 2008-05-05
Daniel Krátký Člen dozorného orgánu 2008-05-05 2008-11-27
Daniel Krátký Člen dozorného orgánu 2008-05-05 2009-06-15
Ing. Peter Kravčák Člen dozorného orgánu 2008-05-05 2009-06-15
Ing. Peter Kravčák Člen dozorného orgánu 2008-05-05 2008-11-27
Mgr. Viera Pohlová Člen dozorného orgánu 2008-05-05 2008-11-27
Mgr. Viera Pohlová Člen dozorného orgánu 2008-05-05 2009-06-15
Ing. Miloslav Karaffa Konateľ 1999-06-08 2008-06-06
Ing. Miloslav Karaffa Spoločník v.o.s. / s.r.o. 1999-06-08 2008-06-06

Skutoční vlastníci (RPVS)

Miloslav Karaffa
od 2017-04-20
Manfred Schwarztrauber
od 2017-04-20
Vyriešené cez § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z.z.
Registre / 05

Identifikátory cez 15 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
ELCOM, spoločnosť s ručením obmedzeným, PrešovRPO
Sídlo
Jesenná 2695/26
Vznik
1991-01-24 · 35 rokov
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmRPO
IČO
00695599RPO
DIČ
2020517895FS
IČ DPH
SK2020517895 · aktívneFS
LEI
213800RM58UZFNKTYM72GLEIF
NACE
2823 · Výroba kancelár.stroj.
NUTS región
Prešovský kraj
Obec
Prešov
Krajina
SK
IBAN
CZ1303000000000276656270FS
Bankové účty
8 evidovanýchFS

Poloha

Súradnice: OSM POI match (osm_pois). Približné. Otvoriť v OpenStreetMap →

Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
5 zmlúv 393 € celková hodnota 2023-08-18 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2020-04-29 Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 647k €
2014-11-18 Ministerstvo hospodárstva SR Zmluva o poskytnutí dotácie 5 000 €
2023-08-18 PREŠOV REAL, s.r.o. Objednávka číslo 32/M/2023 314 €
2022-10-05 PREŠOV REAL, s.r.o. Objednávka číslo 65/Z/2022 35 €
2023-08-14 PREŠOV REAL, s.r.o. Objednávka číslo 44/Z/2023 30 €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
ELCOM, spoločnosť s ručením obmedzeným, Prešov nespadá pod rozsah NIS2 na základe NACE kódu, veľkosti a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/00695599/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/00695599/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "00695599",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 2d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 2d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 1d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 1d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 1d

Každý fakt linkuje na primárny verejný register. Entyrix nepretvára dáta — robí ich queryovateľnými a joinovateľnými.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →