AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ Enhanced due diligence

🇸🇰 IKAR, a.s.

  • IČO00678856
  • DIČ2020313174
  • IČ DPHSK2020313174
  • LEI097900CAKA0000261196
  • NACE5811 · Vydávanie kníh

Akciová spoločnosť, registrovaná 1990, so sídlom v Bratislava - mestská časť Ružinov, SK. Pôsobí v odvetví Vydávanie kníh, 26 verejných zmlúv v CRZ.

Compliance Enhanced due diligence Rozšírená previerka
Kredit A · 89/100 Veľmi nízke riziko
NIS2 Mimo NIS2 Nereguluje sa
Tržby · 2025 22.77 mil. € Zisk 429k €
Zamestnanci 50–99 Pásmo zamestnancov
Prehľad / 01

Rizikový profil na prvý pohľad.

Aktuálne 2026-04-27
Denný snapshot
Tržby · 2025
22.77mil. €
↘ -1.9% YoY
EBITDA · 2025
455k €
Čistý zisk · 2025
429k €
Aktíva spolu
11.73mil. €
Zamestnanci
50–99
CRZ zmluvy
26
Σ 277k €
Kredit
A· 89/100
Vznik
1990
· 36 rokov

V roku 2025 dosiahla firma tržby 22.8 M €, -2% YoY, čistý zisk 429 tis. €. Compliance vrstva: Enhanced due diligence. Aktívna od roku 1990. Vlajočky: daňový dlh.

Compliance / 02

Risk signály cez 10 kontrol.

Aktuálne 2026-05-12
Denná aktualizácia
Compliance verdikt
Enhanced due diligence

Mäkké signály — PEP, súdne spory alebo daňový dlh. Odporúčame enhanced due diligence pred nadviazaním vzťahu.

Sankcie (OFAC + EU + OSN + UK) Čisté
PEP expozícia Žiadna
Insolvencia / konkurz Žiadna
Daňový dlh (FS) 620 €
Dlh zdravotnej poisťovne € 0
Dlh sociálnej poisťovne € 0
Trestné / súdne prepojenie Žiadne
Schránková adresa 68 firiem
Debarment (ÚVO) Čistá
RPVS registrácia Áno
A
89 / 100
Sankcie / debarment 100
Daňová disciplína 30
Insolvenčný status 100
Doba pôsobenia 100
Profitabilita 90
Stopa v CRZ 100
Financie / 03

Päť rokov finančných výkazov.

Aktuálne 2026-05-11
RUZ účtovné závierky
Tržby Zisk
0 8M 17M 26M 2021 2022 2023 2024 2025
Rok Tržby EBITDA Zisk Aktíva Zdroj
2025 22.77 mil. € 455k € 429k € 11.73 mil. € RUZ závierka
2024 23.22 mil. € 556k € 93k € 12.61 mil. € RUZ závierka
2023 17.88 mil. € 1.24 mil. € 799k € 11.63 mil. € RUZ závierka
2022 22.1 mil. € 1 mil. € 625k € 11.16 mil. € RUZ závierka
2021 20 mil. € 1.31 mil. € 826k € 9.67 mil. € RUZ závierka
Účtovné výkazy podľa rokov
Položka202520242023202220212020
Tržby22.77 M €23.22 M €17.88 M €22.10 M €20.00 M €17.99 M €
EBITDA455 tis. €556 tis. €1.24 M €1.00 M €1.31 M €555 tis. €
EBITDA marža2 %2.4 %6.9 %4.5 %6.5 %3.1 %
Čistý zisk429 tis. €93 tis. €799 tis. €625 tis. €826 tis. €205 tis. €
Aktíva spolu11.73 M €12.61 M €11.63 M €11.16 M €9.67 M €9.21 M €
Ľudia & vlastníctvo / 04

Štatutári a skutoční vlastníci.

Aktuálne 2026-05-01
RPO + RPVS

Štatutári (top 3)

JO
Člen dozorného orgánu
Jana Okatá
Od 2025-09-07
IG
Člen predstavenstva
Ing. Gabriela Belopotocká
Od 2023-05-20
II
Predseda predstavenstva
Ing. Igor Mrva
Od 2023-05-20

Ďalší členovia orgánov

MenoFunkciaOdDo
Ing. Jana Hubertová Člen dozorného orgánu 2023-05-20
Ing. Marek Néma Podpredseda predstavenstva 2023-05-20
Ladislav Bödők Člen dozorného orgánu 2023-05-20
Jana Okatá Člen dozorného orgánu 2020-04-28 2026-03-03
Jana Okatá Člen dozorného orgánu 2020-04-28 2025-09-07
Jana Okatá Člen dozorného orgánu 2020-04-28 2020-07-13
Ing. Gabriela Belopotocká člen predstavenstva 2018-05-21 2023-05-20
Ing. Gabriela Belopotocká člen predstavenstva 2018-05-21 2025-10-14
Ing. Igor Mrva predseda a člen predstavenstva 2018-05-21 2023-05-20

Skutoční vlastníci (RPVS)

Ladislav Bödők
od 2021-11-29
Patrik Tkáč
od 2021-11-29
Igor Mrva
od 2017-08-03
Igor Mrva
od 2017-07-06 · do 2017-07-11
Igor Mrva
od 2017-01-31 · do 2017-07-06
Vyriešené cez § 4 ods. 4 zákona č. 315/2016 Z.z.
Registre / 05

Identifikátory cez 15 polí.

Aktuálne 2026-05-01
Registre
Obchodné meno
IKAR, a.s.RPO
Sídlo
Miletičova 23
Vznik
1990-05-07 · 36 rokov
Právna forma
Akciová spoločnosťRPO
IČO
00678856RPO
DIČ
2020313174FS
IČ DPH
SK2020313174 · aktívneFS
LEI
097900CAKA0000261196GLEIF
NACE
5811 · Vydávanie kníh
NUTS región
Bratislavský kraj
Obec
Bratislava - mestská časť Ružinov
Krajina
SK
IBAN
SK0211110000001031853000FS
Bankové účty
2 evidovanýchFS
Verejné zmluvy / 06

CRZ a expozícia voči verejnému sektoru.

Aktuálne 2026-05-11
CRZ
26 zmlúv 277k € celková hodnota 2026-03-25 posledná
DátumObstarávateľPredmetHodnota
2023-01-10 Literárny fond Zmluva o kúpe cenných papierov 180k €
2018-07-02 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR KÚPNA ZMLUVA č. 0699/2018/SRŠ 97k €
2019-10-31 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR Kúpna zmluva č. 1116/2019/SRŠ uzatvorená podľa § 409 a nasl. zákona č. 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka v znení neskorších predpisov (ďalej len „Obchodný zákonník“) (ďalej len „zmluva“) 37k €
2020-09-10 Fond na podporu umenia Zmluva o poskytnutí finančných prostriedkov č. 20-154-04453 16k €
2023-03-15 Fond na podporu umenia Zmluva o poskytnutí finančných prostriedkov č. 23-152-02327 12k €
NIS2 smernica / 07

Verdikt cybersecurity rozsahu.

Aktuálne 2026-05-11
Zákon 366/2024
Mimo NIS2Klasifikácia subjektu
IKAR, a.s. nespadá pod rozsah NIS2 na základe NACE kódu, veľkosti a obratu.
Zákon 366/2024 Z.z.
Zákon →
Novinky a OV / 09

Posledné regulačné a OV záznamy.

Aktuálne 2026-05-11
Obchodný vestník
K tejto firme zatiaľ neevidujeme regulačné záznamy.
Pre vývojárov / 10

Celá firma jedným requestom.

REST · v1
Bearer autentifikácia
GET /api/v1/companies/00678856/full
# Celá firma — 14 sekcií v jednom JSON requeste (~30 kB)
curl -H "Authorization: Bearer sk_live_…" \
     -H "Accept: application/json" \
     "https://entyrix.com/api/v1/companies/00678856/full"

# Returns ~30 kB JSON, p95 latency 89 ms
# {
#   "ico": "00678856",
#   "compliance": { "tier": "STANDARD", "signals": [ … ] },
#   "credit":     { "grade": "A", "score": 82 },
#   "nis2":       { "scope": "essential" },
#   "financials": [ … ], "officers": [ … ], "ubo": [ … ], "contracts": { … }
# }
Zdroje / 11

Audit log — každý fakt, každý zdroj.

8 registrov
RPO — Register právnických osôb
Slovenský register: IČO, právna forma, sídlo, štatutári.
data.gov.sk○ Bez timestampu
RUZ — Register účtovných závierok
Účtovné závierky 2013–latest, audit + raw XML.
registeruz.sk● Aktuálne · 2d
FS — Finančná správa
DIČ, IČ DPH, daňový dlh, dlhy SocPoist + VšZP.
financnasprava.sk● Aktuálne · 2d
OV — Obchodný vestník
Obchodný vestník: OV podania, zmeny ZK + štatutárov.
justice.gov.sk● Aktuálne · 1d
CRZ — Centrálny register zmlúv
Verejné zmluvy kde je firma dodávateľ alebo obstarávateľ.
crz.gov.sk● Aktuálne · 1d
OpenSanctions
OFAC + EU + OSN + UK konsolidovaný sankčný zoznam.
opensanctions.org● Aktuálne · 1d
GLEIF — Global LEI Foundation
LEI registrácia, ISIN + LEI prepojenie.
gleif.org○ Bez timestampu
NIS2 scoping
Auto-odvodený scope (príloha I+II × veľkosť × obrat).
Entyrix● Aktuálne · 1d

Každý fakt linkuje na primárny verejný register. Entyrix nepretvára dáta — robí ich queryovateľnými a joinovateľnými.

Sledovať zmeny — Dostaň email pri zmene štatutárov, sankcií, financií alebo compliance vlajočiek tejto firmy. Free počas bety. Subscribe emailom →